leszázalékolás


gittus # 2009.03.24. 07:11

A baleseti eredetű egészségkárosodás mértéke és a "jogosítvány elvesztése" közé nem lehet egyenlőségjelet tenni. A pályalalkalmassági vizsgálaton kell megfelelni aminek nem függvénye az egészségkárosodás megléte vagy hiánya.
Ott érdelkődjön előzetesen ahol ezt a bizonyos pályaalkalmassági vizsgálatot végzik.

Sz.Márton # 2009.03.23. 19:12

Tisztelt Gyuzsó!

A leszázalékolás és a mindenféle pályaalkalmasságnak megfelelés érdekes helyzetnek tűnhet! Természetesen nem veszíthető el minden jogosítvány egy viszonylag "kis" mértékű leszázalékolással, de egyéb eltiltással vagy később egészségügyi alkalmatlansággal igen! Nehéz úgy "jövedelmezően" is rokkantnak lenni, hogy közben sok más feltételnek is megfeleljen az ember és a jogszabályok sem ilyen engedékenyek. Bár mint tudjuk, egyesek szerint lehetséges oktatás nélkül is szerezni hivatalos gépjármű vezetői endgedélyeket.

gyuzso # 2009.03.23. 15:10

Tisztelt Holgyem, Uram,
Azt szeretnem megkerdezni, hogy egy sulyos autobaleset utan ha leszazalekolnak elveszithetem e a jogositvanyom. En hivatasos sofor vagy B,C, D, E kategoriaval, ez a munkam. A balesetben vetlen voltam igy munkahelyi balesetnek minositettek. Ebbol kifolyolag 15-18%ra fognak leszazalekolni, de felek hogy ez a jogositvanyomba fog kerulni. Hol tudnek ennek utana jarni.
Segitseguket elore is koszonom,
Zsolt

drágasága # 2008.10.31. 10:12

Jó napot kívánok!
Érdeklődni szeretnék, tanácstalanul állunk. Édesapámat leszázalékolták, azonban nem kap semmi juttatást, mivel indok a nyugdíjigazgatóság részéről, hogy rokkant nyugdíj megítélése előtt vállalkozó volt és nem jár részére. Sajnos nem értem az egészet, mivel előtte voltak, több évig is, bejelentett munkahelyei. Kérdésem: mit lehet ilyen helyzetben tenni?
Válaszukat előre is köszönöm.

Szera # 2008.10.29. 11:51

Nem szoktam senkinek behízelegni, de el kell hogy mondjam, hogy nagyon örülök, hogy rátok találtam, így már nem érzem annyira egyedül magam!!! Soha nem éreztem ilyen megaláztatást, mint az orvosszakértőknél, és itt helyreállt az önbecsülésem, és a bátorságom. Kár, hogy nem Te ülsz ott az orvosszakértő székében Monalisa1, és persze a többi segítő!!! Köszönöm szépen a sok segítséget, és biztatást!!!

Kívánok Nektek sok egészséget, és szép napokat!!!

monalisa1 # 2008.10.29. 07:32

Amíg egy perben nem születik végső bírói döntés, addig minden előző szakvélemény vitatható, egyben "zúdítható" az újabb prívát szakvélemény, az más kérdés, hogy milyen eredménnyel. Tehát akár "a" szakvélemény felülvizsgálata is kérhető - már amennyiben a bíróság hajlandó ezirányban mozdulni.

Szera # 2008.10.29. 04:37

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az általam említett "szakértőt" a Munkaügyi Bíróság rendelte ki, így nem is tudom, hogy ezezk után simán elfogadják-e az Ő eredményét, vagy ettől függettlenül lesz-e tárgyalás is!? Ha simán elfogadják, akkor nagy bajban vagyok, hiszen ennek a HÖLGYNEK az első kérdése az volt, hogy mi bajom van az első 2 szakértővel /mindezt persze "kikérem magunknak" hangsúlyal/ !?
Teljes a bizonytalanság...és az elkeseredettség.
Viszont a kedvességeteket, és rátermettségeteket mégegyszer nagyon köszönöm!!!

Mély elismeréssel
Szera

gittus # 2008.10.28. 19:41

a tb határozat felülvizsgálata tárgyi illeték és költségmentes. így hát nem kell ezt külön kérelmezni.

monalisa1 # 2008.10.28. 18:16

Nézd meg, hogy a II. fokú határozattal szembeni további jogorvoslat- a bírósághoz fordulás lehetőségének határideje időközben nem járt-e már le?! Amennyiben még nem, akkor haladéktalanul adj be keresetet a Munkaügyi Bírósághoz, egyben mindjárt kérd a per költségmentességének megadását is.

A bíróság majd elrendeli a TB orvosaitól független igazszágügyi orvosszakértői vizsgálatodat - aztán majd dönt a kérelem dolgában.

Ha van pénzed - pár tízezer forint költség - te magad is felkérhetsz egy igazságügyi orvosszakértőt: vizsgáljon meg és adjon írásbeli véleményezést az egészségi állapotodról. Add be a bíróságnak.
Igaz a prívát szakértő nem független (...) de ha szerencséd van a bíróság elfogadja az abban leírtakat, legalább is egy részét.

És akkor a bíróságnak rendelkezésére áll akár még egy szakvélemény is a döntéshez.

Kívánok mielőbbi jobbulást.

Monalisa
laikus hozzászóló

Szera # 2008.10.28. 13:45

Szeretnék segítséget kérni Tőletek, hátha...! Bár olvastam az egyik üzenetetekben, hogy a leszázalékolásnak több fóruma is van, ez így konkrétan csak a papírokon létezik! Jómagam már az igazságügyi orvosszakértőnél is jártam, és bizony nem a betegekért van az biztos! Ilyen megaláztatásban soha semmilyen körülmények között nem volt részem. Az I.-és II.-fok sem veszi figyelembe a bajunkat, vagy is inkább semmibe veszik a szakorvosok /itt egyetemi tanár, professzor véleményére is gondolok, de akár Dr.Ormos véleményét is említhetném!/ véleményezését a betegségünkről, mondván szó szerint, hogy "UGYAN MÁR, AZOK AZT ÍRNAK AMIT AKARNAK"!!! Az én betegségem egy sokizületi gyulladás /RA/, ami mozgáskorlátozottságot okoz, sokszor Édesanyám lát el /ebbe minden értendő!/, súlyos depresszió, amitől megintcsak nem tudok mindig a toppon lenni, és így is 40%-ot kaptam, és még dolgozni sem tudok mellette a bajaim miatt. Nem lehet, hogy egy továbbképzés jóljönne a "szakértőnek"? Nem csak a két véglet van ám!!! Vagy egáltalán nem vagy beteg - vagy rögtön nyomoréknak kell, hogy lásson!!! Van középút is amikor mindez kialakul! Ekkor vannak a legnagyobb fájdalmak. Ezt miért nem tudja egy szakértő? Innentől kezdve nem is tudom mihez kezdjek! Szóval nem ennyire vicces ez a helyzet, mint ahogy a "szakértő" a képembe vigyorgott, bocsánat "mosolygott"!!! Kérem aki tud, segítsen a válaszával!

monalisa1 # 2008.10.05. 16:35

A felülvizsgálaton mond majd el, hogy a gerincbetegséggel sajnálatosan nem is foglalkoztak, pedig az a legfőbb egészségi problémád.

Végső esetben a munkaügyi bírósághoz lehet fordulni, és ott már a TB-től független orvosszakértő vizsgálja a beteget, és mond szakvéleményét az állapotáról.

Tehát egy-két kör még hátra van - csak egész bátran!

Magánvélemény: ahány I. foku ORSZI ajtón bemegy a páciens, annyiféle "eredménnyel" távozik...

galatelli # 2008.10.05. 14:33

Köszönöm a válaszod Monalisa1! A gerincemmel kapcsolatban teljesen friss papirjaim vannak. Februártól küzdök a fájdalomtól minden kezelés ellenére. (ezekről vannak az orvosi papirok)
A munkaképesség csökkenésének mértékénél az ORSZI
jelölt hat féle betegséget, de a gerinccel kapcsolatban semmit, sőt a mozgásszervi funkciókat jónak minősítette. Erről nem sorolta fel irásban, hogy mikor milyen kezeléseim voltak, mikor stb.
Ami a legfurcsább, hogy írja: a Böhler bokafogást megtudtam csinálni. (Bár így lenne!) Ezzel szemben ezt nem is kérte, hogy végezzem el.
Nem akarok siránkozni, de én már a háztartási munkákat is nehezen látom el a betegségeim miatt.
A fellebbezéstől pedig félek, mert attól tartok még a
40 %-ot se adják meg, ami után kapok vagy 25 ezret havonta.
A történtek viszont bántják az igazságérzetem, főleg mikor látom milyen "virgoncok" egyes rokkantak.

monalisa1 # 2008.10.05. 09:17

Mindenképpen fellebbez, közben szakorvostól szerezz be aktuálisan friss orvosi véleményt, melyet majd viszel a II. felülvizsgálatra. Azt hogy ott a százalékos véleményezés miként alakul, előre megmondani nem lehet.

A szakorvosnál panaszold a beteg- fájó gerincedet, mert ha leírja azt, hogy állapotromlás, mely a későbbiekben tovább fokozódhat, az sokat segíthet a papírodnál.

Arra figyelni kell, hogy mire a felülvizsgálatra időpontot kapsz addigra a szakorvosi kivizsgálás komplett meglegyen - tehát igyekezni kell.

Monalisa
laikus hozzászóló

galatelli # 2008.10.05. 08:52

A napokban kaptam meg az ORSZI I fokú határozatát, melyben 40 %-os munkaképesség csökkenést véleményeztek.(ujabb felülvizsgálat nem szükséges kiegészitéssel) Legutolsó felülvizsgálatom öt éve volt,azóta állapotom sokat romlott.(1988. óta 50 %-os a munkaképesség csökkenésem)
Lehetőségem van fellebbezésre, mellyel szeretnék is élni. (pl.gerinccel kapcsolatos problémáimat figyelmen kivül hagyták stb.)
A kérdésem: lehetséges-e, hogy az ujabb orvosi felülvizsgálat során az I. fokban megállapitott 40 %-os egészségkárosodási mértéket akár kevesebben állapitják meg, vagy az abban megállapítottak nem változhatnak alacsonyabb %-ra.

Előre is köszönöm a segitséget!