titkos hangfelvétel


Majordomus # 2022.12.02. 20:18

Hamvába holt ügy...

Szomorú örökös # 2022.12.02. 12:38

Lagopagosz

Akkor ezek szerint fel lehet venni az orvosi ellátásokat is nyugodtan?

Persze, csak utána kizárólag a helyet foglalja a telefonodon a felvétel,
mert használni nagy valószínűséggel nem használhatod.

Mondjuk erről eszembe jutott egy vicc is:

Anya, nézhetem a TV-t?
Persze kisfiam, csak ne kapcsold be! :-D

drbjozsef # 2022.12.02. 08:58

Akkor ezek szerint fel lehet venni az orvosi ellátásokat is nyugodtan?
Ez műszaki kérdés. Ha olyan a telefonod, vagy van diktafonod, akkor igen.

Szomorú örökös # 2022.12.02. 04:38

Lagopagosz

Akkor ezek szerint fel lehet venni az orvosi ellátásokat is nyugodtan?

Kétlem, hogy közted és az orvos között ilyen súlyú bűncselekmény derülhetne ki abból a beszélgetésből, amit rögzítenél:

a sértett ellen hivatali visszaélés bűntette miatt folyamatban lévő büntetőeljárásban a kérdéses hangfelvételnek a sértett nyilatkozatait tartalmazó részletét a vádhatóság bizonyítékként használta fel.

Úgy is fogalmazhatnánk, hogy csakis magamat tudnám ismételni: Ez nem az a súlyú cselekmény lehet, amelyben egy engedély nélkül készített hangfelvételt bizonyítékként elfogadhat, felhasználhat a bíróság.

Lagopagosz # 2022.12.02. 00:02
Lagopagosz # 2022.12.02. 00:01

Akkor ezek szerint fel lehet venni az orvosi ellátásokat is nyugodtan?

drbjozsef # 2022.11.08. 05:53

azt fel lehet használni?
Attól függ, mire.

Enyhítő körülmény ha a váróban és nem bent a rendelőben történt?
Nem.

Szomorú örökös # 2022.11.08. 05:22

Lagopagosz

Ha közforgalom számára megnyitott magánterületen, pl orvosi váróteremben elhangzó orvos szavait rögzítem titokban akkor azt fel lehet használni? Enyhítő körülmény ha a váróban és nem bent a rendelőben történt?

Még mindig itt tartasz? Gondolom ez az orvosod által állítólag elkövetett szakmai hibákkal kapcsolatos sztori miatt volna. Miért is jó ez neked, hogy felhasználod? Egyébként szerintem ha egyértelműen a doki hozzájárulása nélkül titokban készült, akkor tuti nem. Ez nem az a súlyú cselekmény lehet, amelyben egy engedély nélkül készített hangfelvételt elfogadhat a bíróság.

Lagopagosz # 2022.11.08. 00:20

Ha közforgalom számára megnyitott magánterületen, pl orvosi váróteremben elhangzó orvos szavait rögzítem titokban akkor azt fel lehet használni? Enyhítő körülmény ha a váróban és nem bent a rendelőben történt?

Majordomus # 2022.10.30. 20:45

Elvileg a visszaélés büntethető nem a betekintés....

Lagopagosz # 2022.10.29. 20:21

Illegális adatmegtekintésért mit kaphat? Tudtommal semmi nem lett az ügy vége..
https://444.hu/…t-kutakodott?…

Ez csak azért tartozik ide mert tudtommal orvost soha semmikor nem ítéltek el orvosi titok megsértéséért.

Valakinek volt ilyen ügye hogy a hangfelvétel miatt perelték?

Majordomus # 2022.10.15. 21:18

hát, egy hangfelvétel alapján életfogytiglan???

drbjozsef # 2022.10.15. 19:52

régi hangfelvételeknél elévül-e a rögzítés által okozott jogsértés?
Elévülhet.

Régi felvétel aktuális felhasználása okoz-e újabb jogsértést?
Okozhat.

Büntetési plafon mi lehet?
Attól függ. A plafon a tényleges életfogytiglan, amióta nincs halálbüntetés.

groszfater@gmail.com # 2022.10.15. 19:40

" nem indítható meg az etikai eljárás, ha a cselekménynek a területi szervezet etikai bizottságának tudomására jutásától 6 hónap, vagy a cselekmény elkövetése óta 3 év eltelt."

Ági2013 # 2022.10.15. 18:38

Egyenlőre tyúkper, de később más ügyben még lehet jelentősége.

De a kérdés még mindig nem világos számomra:
régi hangfelvételeknél elévül-e a rögzítés által okozott jogsértés?

Régi felvétel aktuális felhasználása okoz-e újabb jogsértést?

Büntetési plafon mi lehet?

Szomorú örökös # 2022.10.13. 01:56

Ági2013

maga az ügy sem olyan súlyos csupán szimpla hazugság amit bizonyítani lehetne

Miért ennyire fontos ez neked? :-O

3 éves felvétel, itt nincs elévülés?

Már megbocsáss, de ha mondjuk elévült, akkor te is hogy használnád fel? :-D :-D :-D

Ági2013 # 2022.10.12. 22:54

Tehát az etikai tárgyalást lehet megnyerném vele, de ha feljelent az orvos, márpedig miért ne tenné akkor azt meg elbuknám...
Ár-érték arányban meg tényleg visszafele sülne el, etikai ejnyebejnye neki vs büntetőügy nekem nem jó.

Meg maga az ügy sem olyan súlyos csupán szimpla hazugság amit bizonyítani lehetne, de az etikai tárgyalást megnyerném vele.

De mi van ha én sem tudtam hogy engem is felvesznek? :-) xd
3 éves felvétel, itt nincs elévülés?

Szomorú örökös # 2022.10.12. 16:18

Ági2013

A Ptk. 2:48. §-ának (1) bekezdése szerint képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

Ez alapból akkor bukik, amikor te belépsz egy kép- és hangfelvételt készítő védett területre.
Főleg ha ezt tábla is jelzi a bejáratnál, akkor ugyanis automatikusan beleegyezésedet adod rá.
A te esetedben ahogy drbjozsef is írta, bizonyos esetekben felhasználható csak,
mi több, még akár a bíróság is elfogadhatja bizonyíték gyanánt.
De félek, hogy egy becsületsértési ügyben erre nem lesz engedély.
Ahhoz ennél sokkal nagyobb súlyú bűncselekmény kell.
Én a helyedben nem használnám azt a felvételt, mert visszafelé sülhet el.

Ági2013 # 2022.10.12. 08:40

Becsületsértést maximum Ő követett el nem én.
Hogy értve hogy abban nincs ilyen kitétel?

Ő úgy adta elő hogy "így emlékszik".

Felvétel meg bizonyítaná hogy rosszul emlékszik...

Ettől még feljelenthet.....

A Ptk. 2:48. §-ának (1) bekezdése szerint képmás vagy hangfelvétel

elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

De akkor milyen büntetéseket kaphatok ilyen miatt?

drbjozsef # 2022.10.11. 08:56

Ági2013,

Ha abban nincs semmilyen rágalmazó, becsületsértő kitétel, akkor semmit.
Az etikai bizottság nem hatóság, nem fog megbüntetni.
Legfeljebb az orvos feljelenthetne.

Önmagában a felvétel készítése nem tilos. Annak felhasználása lehet az, de hogy ha arra például azért van szükség, mert az igazság más módon nem deríthető ki, akkor akár bíróságon is felhasználható (ha elfogadja a bíró).

Lehetőleg a felvételt csak végső esetben használd fel. Előbb kérdezd meg az állításaidról az orvost, igaz-e, amit állítasz, elismeri-e. Amit nem ismer el, de egyértelműen igazolható a felvételeddel, csak arra használd fel.

Ági2013 # 2022.10.10. 23:52

Titokban felvettem minden orvos-beteg találkozást betegként. Mit kaphatok érte ha felhasználom az etikai bizottság előtt?
Mi a maximális és legnagyobb büntetés?

efi99 # 2016.01.29. 21:45

Mondd azt, hogy édesapád hozzájárult. Vagy hogy eleve az ő telefonja készítette, te meg onnan lementetted.

misso # 2016.01.29. 19:37

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha édesapámmal készítettem (telefonbeszélgetéseinkről, illetve amikor nálunk járt) titokban hangfelvételt, mert akkor sajnos már tudtuk, hogy max. pár hónapja van hátra és szinte biztos voltam benne, hogy féltestvérem mindent el fog utólag ferdíteni. Lehet, hogy most nem annyira érthető, de nem akarok oldalakat leírni, a lényeg, a kérdés az lenne, hogy ha ezeket a hangfelvételeket felhasználom - döntő jelentőségük lenne egy perben - akkor a hangfelvétel készítése miatt lehet-e bajom? A féltestvérem, mint édesapám egyik örököse (jogutódja?) beperelhet-e/feljelenthet-e emiatt? Ha igen, mennyire súlyos következményei lehetnek (pénzbírság, ejnye-benye vagy ennél sokkal komolyabb is?). Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.21. 13:02

Igen.

solvit # 2012.02.21. 12:25

Ha valaki megbíz egy ügyvédet egy rendőrségi ügyben, vagy pl. perben a képviseletével annak lejátszható-e a titkosan, a másik személy hozzájárulása nélkül készült bizonyító hangfelvétel?
( a "titkosan" előtt a névelő lemaradt.)