Fórum segítségkérés régebbi elöl     új hozzászólás

Önálló bírósági végrehajtó elleni panasz!!!

gerbera317 # e-mail 2019.04.18. 18:24

Helyettes végrehajtó.

ius latratus # e-mail 2019.04.18. 17:25

Nincs bizony! Nyíregyházán a jogi karra beiratkozni nem hajlandó végrehajtó helyettese egy ózdi végrehajtó lett. (Helyettes? Vagy iratgondnok, ügygazda? Ezt nem tudom...)
Nem volt egyszerű az ügyintézés.
:)

gerbera317 # e-mail 2019.04.18. 11:09

Nincs jogszabályi akadálya. És ez nem példa nélküli, elszigetelt eset.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.04.18. 10:59

Három különböző megyébe?

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2019.04.18. 08:45

fogjunk össze ellen(e)
Nem inkább a tartozásodat kellene megfizetned?
Végrehajtó senki nem lehet úgy, hogy azt a miniszter ne nevezte volna ki valamelyik bíróság mellé. És a kinevezésnek is megvannak a feltételei. Ez ellen nehéz lesz össefogni. Ennyi erővel a megyei rendőrkapitány ellen is összefoghatnál, akár meg is fenyegethetnéd, aztán hamar rájönnél...
Fodor Tamás végrehajtó egyébként csak egy van, de három helyre kinevezve.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.04.18. 07:25

Egyébként három Fodor Tamás öbvh. is működik. És mindhárom dr.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.04.18. 07:22

Az a dolga, hogy inkasszózzon.

www.kbs-ugyved.hu

Kriszti91 # e-mail 2019.04.17. 21:14

Üdvözlök mindenkit aki ugyan abba a cipőbe jár. Dr Fodor Tamás le inkasszószta a számlámat amiről le vett 134 ezer forintot és el is tűnt ezek után nem tudom elérni se telefonon se emailben. Tudomásom szerint már sokkan meg fenyegették és a száma is érvénytelen. Valaki tud kérem segítsen fogjunk össze ellen.

Zoltán73 # e-mail 2019.04.12. 19:57

Köszönöm a válaszokat!

gerbera317 # e-mail 2019.04.12. 16:44

Zoltán, Grave nem emelte ki neked, de vedd észre az idézett jogszbály utolsó mondatát is. A lényeg, hogy a vételárat még megfizetheted, de az előleget már elbuktad, tehát nem vételár-részt, hanem a teljes vételárat kell megfizetni.

Grave7 #   2019.04.12. 16:19

@Zoltán73: Ha a teljes vételárat - az elvesztett előleg nélkül számítva - megfizeted, akkor sikeres lehet az árverés és így megvásárolod az ingatlant.
A pontos szabályok az alábbiak:

1994. évi LIII. törvény 156. §
(2) Nem kell megtartani a második árverést, ha az árverési vevő az árverési jegyzőkönyvet aláírta és befizette a vételárat (vagy átutalta és az arról szóló terhelési értesítőt a végrehajtónak bemutatta), továbbá megtérítette a második árverés kitűzésével felmerült költséget, mielőtt a licitnaplóban vételi ajánlatot tesznek közzé. A vételár megfizetését a végrehajtó haladéktalanul rögzíti a licitnaplóba, és a licitnaplót lezárja. Ilyenkor az utólag megfizetett vételárba nem lehet beszámítani a 149. § alapján elvesztett előleget.

drbjozsef #   2019.04.12. 15:50

Zoltán,

Az árverés műfaja nem bankhitelből fizetőknek való.

Vht. 149. § (1) Az árverési vevő köteles a teljes vételárat az árverési jegyzőkönyv aláírásának napjától - ha pedig az árverést jogorvoslattal támadták meg, a jogorvoslatot elbíráló határozat rendelkezése szerint annak jogerőre emelkedésétől - számított 15 napon belül befizetni vagy átutalni a végrehajtói letéti számlára; ha ezt elmulasztja, előlegét elveszti.
(2) A végrehajtó a vételár megfizetésére legfeljebb 2 hónapig terjedő halasztást adhat, ha ezt a vételár nagyobb összege vagy más fontos körülmény indokolttá teszi.

A bankhitel nem fontos körülmény, az a saját nyűgöd.

Fontos körülmény, hogy a végrehajtó ADHAT halasztást, de nem kötelező neki. Ha nem adott neked, akkor így jártál. Van olyan végrehajtó, aki soha nem ad, semmire.

Végrehajtási kifogással a végrehajtó mulasztását vagy törvénysértését lehet (érdemes) megtámadni. Ez nem az az eset, a végrehajtó nem mulasztott, nem sértette a törvényt.

Ez a hajó egyszerűen elment. Igen, el fogod bukni a vételárelőlegedet.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

gerbera317 # e-mail 2019.04.01. 18:58

Neki ez a dolga.

kistom2000 # e-mail 2019.04.01. 18:03

Üdv minden fórumozónak
Szinten segitseget kérnek egy ceglédi végrehajtó inkasszó alá helyezte a számlámat 66.000.- rol szólt egy levél, de semmi konkrétum , hogy miért tilt kinek a megbízásából egyatalan azt sem tudom miről van szó a levélben csak a tiltás ténye... most 87.000.- ot tiltott már a 66.000.- helyett és nem lehet elérni hívtam, írtam stb... semmi válasz a végrehajtó Dr. Fodor Tamás és már mínuszba is tette a szamlamat... rendőrség? vagy mit lehet tenni???? Nem a tartozás tényét firtató mert lehet hogy valós lehet hogy nem.... de hogy ez az ember nem létezik az biztos!!!!!!!!!!!

gerbera317 # e-mail 2019.03.21. 18:30

Feljelenteni a rendőrségen lehet. De egyáltalán nem biztos, hogy neked erre van szükséged.

mokussuni # e-mail 2019.03.21. 16:41

Üdvözlet! Érdeklődni szeretnék, ki tudja hogyan lehet és hol a végrehajtó ellen feljelentést tenni.Olyan összeget tiltatott le nyugdíjból ami ki volt fizetve. A feloldást 2 hónap könyörgésre kiadta de január óta nem fizeti vissza a duplán kifizetett összeget. Most ügyvédet kérdeztem és az mondta hogy kirúgták a végrehajtót (dr.Fodor Tamás Cegléd és környéke) ,mert sok feljelentés ment ellene és szerinte nem tudom a pénzem vissza szerezni. Tud valaki valaki címet, stb..hová lehet fordulni köszönöm.

wers #   2019.02.14. 12:00

palasthy.m@gmail.com, az okmányoridában az általános ügyintézési határidő kézhezvételtől 21 nap.

De ha személyesen intézed sokat gyorsíthatsz. Az gerberáék tudják, hogy csak az okmányirodának küldi-e meg a végrehajt, vagy neked is, de ha bemész hozzájuk adnak neked, azzal felkeresed személyesen az okmányirodát, ha szépen nézel rájuk azonnal de max. 2 napon belül feloldják a terhelést.

gerbera317 # e-mail 2019.02.14. 11:48

+ 1

Grave7 #   2019.02.14. 10:25

Valószínűleg a szokásos félig továbbított kérdés esete forog fenn, tehát a kérdező az alábbi kérdezhette:
[...]hány nap műlva veszik le a foglalást az okmányirodában?
Erre pedig helyes és valós válasz az a végrehajtótól, hogy:
Nem tudom megmondani, hiszen az okmányirodában nem mi dolgozunk; mi megküldjük nekik, ők átveszik a levelet, de az okmányiroda ügyintézési idejét nem tudjuk.

gerbera317 # e-mail 2019.02.14. 09:06

Mi az, hogy "nem tudta megmondani"? Ilyen nincs. De akkor tudd te: Ha az adós maradéktalanul megfizette a tartozását, akkor a végrehajtó hivatalból (tehát nem kérelemre!) megtesz minden olyan intézkedést, amit ilyenkor kell: megállapítja, hogy a végrehajtás befejeződött, intézkedik a lefoglalt vagyontárgyak foglalás hatálya alóli feloldása iránt, kifzitei a végrehajtást kérőt, az aktát pedig irattárba helyezi. Nem is értem, hogyan merülhet fel bárkiben is ennek az ellenkezője.

palasthy.m@gmail.com # e-mail 2019.02.14. 08:58

Üdvözlöm. A végrehajtó,65ezer ftért, 2 autónkat foglalta le, 800ezrft értékben. Megkérdeztük, ha befizetem a tartozást, ami azonnal jelentkezik a számlájukon,hány nap műlva veszik le a foglalást. Nem tudta megmondani.
Honnan tudom meg?

Tisztelettel: Palásthy Mária

Zsolti72 # e-mail 2014.09.24. 16:20

Üdv.azt szeretném kérdezni,hogy költség mentességet lehet kérni ha panaszt szeretnék tenni bírósági végrehajtó ellen?
a válaszokat előre is köszönöm

Zsolti72 # e-mail 2014.09.24. 16:19

Üdv.azt szeretném kérdezni,hogy költség mentességet lehet kérni ha panaszt szeretnék tenni bírósági végrehajtó ellen?
a válaszokat előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.07.26. 20:44

Nyugi. Van ilyen.

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2014.07.26. 20:25

A fa@szér' írogat az ilyen b@rom nyilvános és ingyenes fórumokra??? Megkapta a szakszerű választ minden kérdésére, azóta egyfolytában csak mocskolódik, mintha nekünk köszönhetné a kibaxott tartozását. Meg fogja érdemelni a sorsát, ha élesben nem képes egy Vht. 41-et kipréselni az ellene eljáró végrehajtóból, mert ott is csak hőzöngeni képes, normálisan felszólalni nem.

OFF
Legalább a helyesírása jó, de mire megy vele, ha normális mondanivalója nincs...
ON