NYUFIG


Kócoska # 2003.01.25. 22:13

Van egy másik topik, amelyiknek a címe: Nyugdíj per. Érdemes elolvasni. Most is keresem az igazamat. A Legfelsőbb Bíroságtól várok igazságot.


Más az igazság és más a jog.

Kócoska # 2002.10.08. 19:52

Egy érdekes bejegyzés  magyar igazságszolgáltatásról.

Más az igazság és más a jog  
Hozzászóló: Magyarország Legkorruptabb  2002.10.07.,  21:53  
Igazságos ítélet született! 158 milliós vagyoni hátrányért kiszabott büntetés = 600.000 forintért (megtérült) kiszabott büntetéssel.

No ilyen a politikától mentes, magyar igazságszolgáltatás!

 Ki ő?  
Hozzászóló:  Hapci  2002.10.07.,  21:49  
Várhegyi Attila a bűnöző Kósa Lajos barátja és párttársa .Madarat tolláról embert barátjáról.....

 Egyenlő mérce?  
Hozzászóló: Haver  User  2002.10.07.,  21:41  
Várhegyi Attila már másodfokon is bizonytottan elkövette a 'Hűtlen kezelés' vétségét.
Hogy szól a jogszabály?

'319.§ (1)Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el. (bizonyítottan 158 millió Ft vagyoni hátrányt okozott)

(2)A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a hűtlen kezelés kisebb vagyoni hátrányt okoz. (kisebb vagyoni hátrány nem ez a kategória)

(3)A büntetés bűntett miatt

  1. három évig terjedő szabadságvesztés, ha a hűtlen kezelés nagyobb vagyoni hátrányt,

(még ez se)

  1. egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hűtlen kezelés jelentős vagyoni hátrányt,

(még ez se!)

  1. két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha hűtlen kezelés különösen nagy vagyoni hátrányt

okoz'

Vagyis Várhegyi Attilának minimum 2 év börtön járt volna.
Bármelyikünket ennek a töredékéért leültettek volna hosszú időre!

Hol van hát az egyenlő mérce polgár és polgár között?

 csak ő  
Hozzászóló:  lotti  2002.10.07.,  19:14  
Valószínű más FIDESZES SEM KÜLÖMB , CSAK A TÖBBI jól tud álcázni.

 Vigyázz Lajos, Te is így járhatsz  
Hozzászóló: Vámszedő Máté  2002.10.07.,  12:54  
Egy év, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Várhegyi Attila fideszes országgyűlési képviselőt, pártigazgatót hétfőn a Pest Megyei Bíróság. A jogerős ítélet mellékbüntetéseként Várhegyinek félmillió forintot kell fizetnie.
(index)


Más az igazság és más a jog.

Kócoska # 2002.09.24. 22:06

Bendeguz!

Te szerencsés vagy és figyelmes. Az élet viszont produkálhat érdekes véletleneket.

Kócoska


Más az igazság és más a jog.

Bendeguz # 2002.09.24. 11:06

Amikor apám meghalt, az Õ számlájára is továbbították a nyugdíját. Természetesen ott is hagytam és két hónap alatt végére tudtam járni az ügynek. A kéthavi pénzt, mely apámat már nem illette meg, engem meg mégúgysem, visszaküldtem. Ez 5 éve történt és azóta sincs belőle problémám és már nem is várható.
Ugye milyen egyszerű??????????

Kócoska # 2002.09.19. 17:59

Most hallottam a TV1 híradójában:  a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság hanyagsága miatt sok elhalt ember nyugdíját továbbra is folyósították. A NYUFIG hibája miatt kell most sok embernek büntetőjogi eljárás keretében felelni azért, mert a bejelentések ellenére tovább folytatták a folyósítást.

Jó lenne, ha akik ilyen helyzetbe kerültek jelentkezzenek E-mailban, hogy segíthessünk rajtuk.
E-mail: potyi@hungary.cc

Kócoska


Más az igazság és más a jog.

Kócoska # 2002.07.25. 21:09

Kedves Igazságügyben Jártas Szakemberek!
(Bírók, ügyészek, ügyvédek!)
Ennek a topicnak 'Segítségkérés' a neve.
Eddig még segítséget, véleményt nem kaptam. Mi az oka? Érdektelenség, vagy hozzá nem értés?


Más az igazság és más a jog.

Kócoska # 2002.07.13. 22:29

A NYUFIG topicban leírt eset velem is megtörtént. Némi különbséggel. (Legalább három hasonló eset van a bírtokomban.)
Röviden: Édesanyámat eltemettük. Hagyatéki eljárást az önkormányzat -nem tudni milyen okból - nem tűzött ki. Az átutalást havonta folyósították. Amikor a nevemre átírattuk a folyószámlát, beadtuk a halotti anyakönyvi kivonatot. A számlára továbbra is jött a nyugdíj.
A folyószámlán csak az összeg, egy törzsszám, és a NYUFIG volt feltüntetve, amiből nem derült ki, hogy az apám nyugdíja, özvegyi nyugdíj vagy az anyám nyugdíja.
Amikor bejött egy rendelet, hogy lehet kérni az özvegyi nyugdíj 20 %-át, (ha jól emlékszem) mi megkértük, amit a NYUFIG visszamenőleg kifizetett, édesapám pedig a postán felvette.

Édesapám öt hónappal később  meghalt.
Én elvégeztem a hagyatéki tárgyalást, leróttam az illetéket stb. Akkor derült ki, hogy anyukám után sem volt hagyatéki eljárás. Azt is megcsináltam.

Kb. hat hónap után a rendőrség kihallgatott, és áttette ügyészi szakba.(Csalás büntette miatt.) Engem meglepett, mert nem is laktunk közös háztartásban. Pénzügyeinket is külön intéztük.

Polgári peres eljárásban megegyeztünk a NYUFIG-gal, olyan címen, hogy nemcsak a vagyont, hanem az adósságokat is öröklöm. Azóta is havonta fizetem az okozott kárt.

Két hónap múlva egyetlen (félórás) büntetőeljárás alatt első fokon elítéltek.

Mi várható ezután a másodfokon, ugyanis fellebbeztem?  


Más az igazság és más a jog.

rm128 # 2002.05.19. 18:33

Remélem jó helyen próbálok tanácsot kérni.

Röviden leírom a tényeket:

  1. Családunk igen idős tagja 5 éve meghalt.
  2. Nyugdíja a kötelezően nyitott bankszámlára érkezett. Erről a bankszámláról emelték le a lakása rezsijét és meghatalmazott (szintén nyugdíjas) lánya erről a bankszámláról vett fel hónapról-hónapra pénzt.
  3. Hagyatéki tárgyálás megtörtént, de a NYUFIG ezután is folymatosan küldte a nyugdíjat.
  4. A meghatalmazott az utóbbi 3 évben részenként felvette ezt a pénzt és a lakás rezsije is erről a számláról utalódott.
  5. A múlt hónapban rendörségi idézést kapott, gyanúsítottként kellett megjelennie.
  6. Jegyzőkönyv felvétele után az ügyészségre átadták az ügyet csalás alapos gyanújával.
  7. A NYUFIG 5 év alatt 1,6M forintott utalt erre a számlára......

Kérdéseim:

  1. Mi várható a büntetőeljárásban.
  2. A NYUFIG vajon miért utalt? És amikor rájött a tévedésre, miért nem a meghatalmazottat kereste meg?
  3. A büntetőeljáráson kivűl nyilván lesz polgári peres eljárás is a felvett összeg+kamataira.

Mi lehet a legjobb stratégia? A család képes az összeget kölcsönökből összeadni, de jó lenne minnél kevesebbet fizetni. Hogy lehet a per megkezdése elött a NYUFIG-val megállapodni
4. Hasonló esetekben jártas ügyvéd nevét/címét/telszámát mailban szívesen fogadnám.
rmlabor@freemail.hu


[b:45a0d1b30c]rm128[/b:45a0d1b30c]