föld tulajdon


_Lala_ # 2007.01.28. 18:08

Hát, annyit ér, amennyit hajlandóak adni érte. Bocs.

Szóval elsétálsz Harkányba, vagy valakit megbízol, és közzéteteted valami helyi hirdetőhelyen, hogy eladó. Aztán megvárod, hogy mennyit ajánlanak érte.

Tegyük hozzá, hogy ha belterület, akkor az értékét a beépíthetőségi lehetőségei határozzák meg elsősorban. Ezt pedig a helyi önkormányzatnál lehet megérdeklődni.

koko1976 # 2007.01.28. 16:23

Köszi a sok választ,személyesen néztem meg.Még egy kérdésem lenne,ki tud nekem abban segíteni,hogy van Harkányban 1 kataszteri hold földem amire lenne gy vevő,nekem fogalmam sincs az értékéről,az illető 200e ft-ot ígért érte(belterület)nem tudom elfogadjam e az ajánlatát,mert ettől szerintem többet ér,hallotam,hogy valaki fele ekkora földet adott el 500 e-ért.Bocs ha ezt itt kérdezem,de fogalmam sincs mennayit ér a föld és azt se tudom hol nézhetnék ennek utána.

guba # 2007.01.25. 09:55

A saját ügyvéd egy jó kompromisszum! :)

ObudaFan # 2007.01.23. 22:56

Az ügyvédre azért rá lehet bízni, bár őszintén szólva én például sosem bánom, ha a vevő maga hozza a tulajdoni lapot. Egy gonddal kevesebb. :)

T r a v e n # 2007.01.23. 07:43

Kedeves Koko!

Az ingatlannyilvántartásba a betekintés ingyenes, ha a körzeti nyilvántartás kívánod megtekinteni.
Amennyiben más körzet ingatlana után érdeklődöl, akkor a Takarnet szolgáltatás áll a rendelkezésedre.
A feladatot nem bíznám sem az eladóra, de még az ügyvédre sem. Saját szemeddel győződjél meg, hogy az ingatlanon milyen tulajdonviszonyok, terhelési adatok vannak feljegyezve!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 12:49

Az ingatlannyilvántartás a Takarnet szolgáltatásaként elérhető. Fizetős. Akkor már egyedi esetben olcsóbb elballagni a földhivatalba. Bár tulajdonos alapján ott sem keresnek, csak helyrajzi számra.
Amúgy meg: kérj az eladótól egy friss telekkönyvi kivonatot - miért te fizetnél?

koko1976 # 2007.01.19. 11:29

Tud valaki segíteni nekem abban,hogy a neten hol tudok utánanézni annak,hogy az a föld amit venni szeretnék,kinek a nevén van?Vagy ha tudom a vélelmezett tulajdonos nevét akkor meg tudom nézni valahol?Előre is köszi