Vízmerítési jog.


savass # 2007.04.26. 08:28

Köszönöm a gyors választ.
Mivel még soha nem volt olyan ügyem, (62éves vagyok!) amiért biróságra kellett volna mennem, nem tudom a módját. Ha egy rövid felvilágosítást kapnák megköszönném...

T r a v e n # 2007.04.26. 08:03

Kedves Savass!

Ezt a szerződésben foglalt jogot bírói úton kérheted a megszüntetését, hivatkozva a megváltozott körülményekre és a felmerült problémákra.

savass # 2007.04.26. 07:31

T. Ügyvéd urak!

A következőt szeretném kérdezni:
Van a tulajdonomban egy terület kis házzal. Amikor megvettük a környéken nem volt víz,
és a régi tulajdonos úgy adta el, hogy a két szomszédnak vízmerítési joga volt. Az ásott
kút az én területemen van.
Amikor a vezetékes vizet bevezették, az egyik szomszéd bevezettette és levált, a másik
nem (lehetősége van rá). Az én területemre még nem lehetett most sem bevezetni, arra
még nen hozták a vezetéket. A területet eladta a szomszédom (aki nem vezette be a
vizet) egy vállalkzásnak. A problémám a következő: egy nagy búvárszivattyút telepítettek a kútba, és szárazra szívják a kutat rendszeresen. Nekem a vizet messziről kell cipelnem. A vállalkozás munkásai, és az építőmunkások rendszeresen átjárnak, ősszel "előszüretelték" a szőlőt is.
A néhány hete minden lim-lomot hordtak át a megművelt területre, és csak többszöri
felszólítás után vitték el.
Kérdésem:
Hogy tudom megszüntetni a rendszeres birtokháborítást?
Ha módjuk van a vezetékes víz bevezetésére, jogos-e hogy tőlem viszik a vizet (egy nagy szivattyúval)?
Egy 2,5kW-os búvárszivattyú belefér-e aq vízmerítési jogba.
A jog egy magánszemélyel lett kötve. Átruházható-e ez egy KFT.-re?

Válaszukat köszönöm: Vass Sándor