közös udvar


Szecsike # 2007.06.07. 20:15

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat.
A mélygarázsokat is eladta, de ezzel nincs is semmi gond.
Csak az parkol ott aki kifizette.

Azt viszont nem látom normálisnak, hogy hazajövök és az udvaron ne tudjak hová állni!

Mit jelent az, hogy külön tulajdonú ingatlanrészként "albetétesitette"?

Hogyan lehetne ennek utánazni?
Földhivatalnál talán? Ott szerintem nincsen bejegyezve.

De ez már elég lehetetlen helyzet, komoly veszekedések vannak miatta, hogy "a helyemre álltál"!

Adjatok valami használható jó tanácsot!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.07. 07:01

Azt viszont esetleg megtehette, hogy a parkolót külön tulajdonú ingatlanrészként albetétesítette - és a kocsihelyeket megvásárlók közös tulajdonaként tartatja nyilván. Mélygarázzsal már láttam ilyet - simán megy.

gitron # 2007.06.07. 06:07

Azt mondta a Legfelsőbb Bíróság, hogy a Társasházi tv. 2. §-a kifejezetten kizárja az az albetéti helyiség és a közös tulajdonból hozzá tartozó hányad (pl. telekrész) +külön történő átruházását. Ezért pl. a gépjárműbeállóra nem jegyezhető be használati jog az ingatlan-nyilvánmtartásba, a közös tulajdon használatát a tulajdonosok egymás közötti megállapodásban rendezhetik. Ebből számomra az következik, hogy hiába adta el az építő a gépjárműbeállót, az közös tulajdon része, így a használatáról meg kellene állapodni.
(Legf. Bír. Kfv. 37 232/2006.)

Szecsike # 2007.06.06. 20:14

Köszönöm szépen a válaszodat, bár nem tudom mit értesz azon, hogy a használatbavételi rendben van-e?
Én kb. másfél éve költöztem ide, egy sima adás-vételi szerződéssel megvettem a lakást és
akkor már igy voltak kialakitva a parkoló helyek.
Peresze ezen kivül vannak még garázsok is és egy mélygarázs is, de ezek mind horribilis összegekbe kerültek.

A kocsival meg nem tudok hová állni, mert ugye az a nyolc szabad parkoló nagyon kevés.

Lhotse # 2007.06.06. 19:53

Nos. A parkolóhelyeket el lehet adni. A használati jogukat is. A bibi ott van, hogy az OTÉK szerint minden lakóegységre egy parkolóhelynek kell jutnia. De ezt az építésügyi eljárásban vizsgálják. Használatbavételi rendben?

Szecsike # 2007.06.06. 19:30

Sziasztok!

Egy két éve épült társasházban lakom, mint tulajdonos.
A hét lépcsőházban kb. 70-80 lakás van, lehet, hogy több is.
A lényeg az, hogy az épittető az adásvételi
szerződésekben eladta a közös udvaron lévő parkolóhelyeket 1-25-ig beszámozva.
Tehát 25-öt adott el és maradt még nyolc darab, ahová bárki beállhat.
Természetesen ez a nyolc borzasztóan kevés ennyi lakáshoz igy gyakran gond van a parkolóhelyekből.
Sokszor beállnak mások "megvett" parkolőhelyeire, amelyről én nem vagyok meggyőződve, hogy jogos volt az eladás.

Vagyis a kérdésem az, hogy az épittető megtehette ezt?
Nem hivatalos forrásból már hallottam, hogy
ez nem törvényes.

Kiváncsi lennék a véleményekre.
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Szecsike