kerítés osztatlan közös tulajdon esetén


nanemaaa # 2008.08.11. 10:23

Esetleg használati megosztással. Ez lényegében egy megállapodás az érintett tulajdonosok között. Ebből természetesen következik, hogy valamennyi fél egyetértése szükséges.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.10. 19:57

Ahogy mondtad: osztatlan közös tulajdon. Így aztán nincs olyan, hogy "a kertrészem". Használat szempontjából persze, lehet - de ez nem jogosít fel a tulajdonostársak hozzájárulása nélküli kerítésépítésre.

marane # 2008.08.10. 16:12

Azt hiszem azzal kicsit elkéstem,mert több mint egy éve történt a vásásárlás.De valamilyen lehetöségem csak van arr hogy lekeritsem a kertrészemet?Vagy felejtsem el?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.10. 16:07

Egyszer sem biztos, hogy legalább az az egy út létezik.

Miért nem a vásárlás előtt kérdeztél. Én megpróbáltalak volna lebeszélni.

marane # 2008.08.10. 13:36

Segítséget szeretnék kérni!Vettem egy osztatlan közös tulajdonú házrészt telekrésszel.Tartozik hozzá egy használati szerzödés,de abban nincs megadva hogy el lehet e kerítéssel választani a kertrészt olyan módon hogy szabadon marad a szorgalmi út.Megoldható e hogy lekeritsem a saját telekrészemet és másik szorgalmi utat biztosítok a többi tulajdonostárs részére-hozzáteszem hogy az én területem az utcafronti rész és a legkönnyebben leválasztható a többitől a szorgalmi út áthelyezésével.Mik lehetnek a lehetöségeim?Mert megeggyezésre sehogysem jutok a többiekkel.Csak a közös tulajdon megszüntetése az egyetlen út?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.25. 09:33

Egyelőre osztatlan. De mnajd egyenlőre lesz osztva.

gitron # 2007.07.25. 09:19

Senkinek sem kötelessége.

pfpf2 # 2007.07.25. 04:30

most költözünk egy két lakásos (plusz telek) ikerházba, egyenlőre osztatlan közös tulajdon.
a két ikerfelet elválasztó kerítés kiépítése kinek a kötelessége? vagy közös megegyezés kell?