Tulajdonrészre végrehajtás


drbjozsef # 2020.06.29. 16:30

bonny,

Ahogy már írtuk, a haszonélvezőnek nincs semmi kockázata, nincs teendője. Amíg él, ott lakhat, használhatja, akár el is költözhet és ő adhatná bérbe az ingatlant, a tulajdonosoknak sok joguk nincs azon kívül, hogy esetleg eladják a haszonélvezettel terhelt tulajdonjogukat. Nincs miért aggódnia.

Ha árverés lenne, legfeljebb változik a társtulajdonos személye, de ez a haszonélvezetét nem érinti semmilyen formában.

bonny # 2020.06.29. 12:18

Az egyik örököse pont az a delikvens, aki éppen jelzálogot kapott a tulajdonrészére...Akkor remélem jó sokáig él még a haszonélvező.

gerbera317 # 2020.06.29. 11:57

Majd el akarják adni az örökösei. Arról nem is szólva, hogy az adósnak is lehetnek örökösei, akik inkább pénzt kérnének 1/4 helyett. És akkor már nemm lesz indegy, hogy addig mekkorára hízott a tartozás.

bonny # 2020.06.29. 11:50

Jelen állás szerint a haszonélvező (alany :))nem akarja eladni, sem terhelni, nyugdíjas szegény,gondolta haláláig maradna ,hátha addig nyugton hagyják.Köszi a választ!

gerbera317 # 2020.06.29. 11:46

A teher rajta marad az 1/4-ed részen. Ez csak szépséghiba, de attól még lakható. De másra nem jó: nem lehet fedezetnek felajánlani, és eladni sem lehet. Úgy van ez, mint a féllábó-félszemű, eladósorba jutott leányzó: gyereket tudna ugyan szülni, csak hát nincs kinek...

bonny # 2020.06.29. 11:31

A bejegyzés elején szerepelt, hogy az ingatlannak 3 tulajdonosa van, 1/4,1/4,1/2 arányban, ez utóbbi lakik az ingatlanban, és a teljes ingatlanra haszonélvezeti joga van.Az egyik tulajdonos tulajdonrészére van a végrehajtási bejegyzés, aminek az előbb írtam a részleteit.Az adós nem fogja kifizetni nagy valószínűséggel,se címe,se jövedelme,se munkája..Ez az egy tulajdona van,ezért lett erre bejegyezve.Aki benne lakik aggódik, mert nem tudja mi lehet a legrosszabb forgatókönyv.Ilyenkor megjelennek a jóakarók is, akik csak ijesztgetni tudják,segíteni nem.(pl."add el gyorsan áron alul",és hasonlók)Nem mindig tudom szakszerűen megfogalmazni. bocs, nem vagyok jogász, az én szakterületem abszolúte reál.De abban jó vagyok,tényleg :)

gerbera317 # 2020.06.29. 11:09

Egymillióból nagyon lassan lesz tízmnillió. Ilyet csak az ámerikai sikertörténetekben lehet olvasni. De ha mégis eléri vagy meghaladja, akkor az lesz, hogy az adós tartozása több lesz, mint ami a vagyontárgy értékesítéséből befolyhat. Sok ilyet láttunk már.
@drb: :-)

drbjozsef # 2020.06.29. 11:07

Én ezt má megint nem értem alany hiányában.

bonny # 2020.06.29. 11:01

Köszi szépen. Mi a helyzet akkor, ha nem lesz kifizetve az összeg amire a végrehajtás irányul, és mondjuk eléri a tulajdonrész értékét?Reális lehet? Most kicsit több mint 1 millió a bejegyzés, az érték valahol 10 millió felett van.

drbjozsef # 2020.06.27. 16:42

bonny,

Tényleg bármelyik tulajdonostárs kérheti, bármikor. Bizonyos esetekben, amikor nagyon méltánytalan lenne valamelyik tulajdonostársnak, akkor kivételes esetekben nem szünteti meg a bíróság. De ez ritka. Általában, ha valaki kéri, akkor azt így vagy úgy, végső esetben árveréssel, de megszüntetik.

De pont az az egyik eset, amikor valaki árverésen tudottan lakottan vásárol ilyen ingatlant, és rögtön kéri a közös tulajdon megszüntetését. Az ilyet azért nem szokta akceptálni a bíróság.

De esetetekben ez sem gond, hiszen a lakónak haszonélvezete van az egészre. Teljesen mindegy ki a tulajdonos, a használat, hasznok szedése a haszonélvezőt illeti meg, őt kirakni nem tudják, addig lakik ott amíg akar.

Kicsi az esély, hogy haszonélvezettel terhelt résztulajdont vegyen valaki. De azért nem nulla. Van az az ár, amiért még megérheti valakinek. Szóval azért mérget ne vegyetek rá.

bonny # 2020.06.26. 19:01

Nem tudom kinek mit jelent a türelem, én megpróbáltam értelmesen vázolni a problémát . Gerbera tőmondatokban, egy-egy szóval válaszolt. Ezért én is így tettem. Természetesen ismerem az alany-állitmány fogalmát. Én is arra gondoltam hogy így nem vesz senki tulajdonrészt de szerettem volna pontosan körbejárni a problémát. Idős özvegy asszony ismerősömnek próbálok segíteni akit még a másik 1/4 tulajdonos is szekál. Egyedül a közös tulajdon megszüntetését nem értettem hogy ki kérheti, mikor.

drbjozsef # 2020.06.26. 12:46

Én meg azt : kérni bárkinek bármit lehet, úgyhogy, igen kérheti a közös tulajdon megszüntetését. Legyen akárki az alany.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.26. 12:02

Milyen türelmes vagy ma. :)

Én elsőre azt válaszoltam volna, hogy senki nem vesz tulajdoni hányadot, pláne haszonélvezettel terhelten.

gerbera317 # 2020.06.26. 11:14

Nehéz úgy megalkotni a mondataidat, hogy azokban ne csak állítmány meg tárgy legyen, hanem mondjuk alany is?
Kérheti a közös tulajdon megszüntetését?
Kicsoda?

bonny # 2020.06.26. 10:08

Nem tudom mire értetted ,ezért kérdeztem az előző bejegyzésedre :"Nem neki. Neki éppen nem, hanem a többi tulajdonostársnak." Kérheti a közös tulajdon megszüntetését?

gerbera317 # 2020.06.26. 10:01

többi tulajdonostársnak mit tud keresztbe tenni?
Kicsoda? A kívülálló árverési vevő? Például kérheti a közös tulajdon megszüntetését.

bonny # 2020.06.26. 09:53

A haszonélvező miatt érdeklődöm, bocsi valóban ezt nem írtam le.A mit tud tenni-t arra értettem: a többi tulajdonostársnak mit tud keresztbe tenni?

gerbera317 # 2020.06.26. 09:45

mit tud tenni?
Kicsoda?
Az árverésről értesülnek a tulajdonostársak is. És bárki megveheti az árverezett tulajdonrészt, aki nincs az árverésből kizárva. A tulajdonostársak és a haszonélvező általában nincsenek kizárva.

bonny # 2020.06.26. 09:16

Kicsit segítenél hogy mit tud tenni? Egyébként van bármi módja hogy ezt elkerüljék? Pl. ha árverés lesz szólnak-e a mostani tulajdonosoknak róla.Esetleg megveheti-e árverésen a mostani haszonélvező?

gerbera317 # 2020.06.26. 09:06

kap egy vadidegent tulajdonostársnak
Ez nem zárható ki.
aki keresztbe tud tenni neki
Nem neki. Neki éppen nem, hanem a többi tulajdonostársnak.

bonny # 2020.06.26. 08:54

Gerbera, nagyjából ez a helyzet. A másik örökös azzal ijesztgeti hogy a végrehajtó árverésre bocsájtja ha nem jut a pénzéhez, és kap egy vadidegent tulajdonostársnak aki keresztbe tud tenni neki. Odaköltözéssel is ijesztgeti, de azt hiszem ahhoz a haszonélvező beleegyezése is kellene.

gerbera317 # 2020.06.26. 08:17

Tehát a tulajdonosok egy túlélő házastárs és két örökös, és az örökösök tulajdoni illetőségein a túlélő haszonélvezete van, és az egyik örökös ellen végrehajtás folyik, és ennek esze ágában sincs teljesíteni?
Szokott az így lenni. A végrehajtási jog éppenséggel jól elfér a tulajdoni lapon. Majd ha egyszer el akarjátok adni az ingatlant, akkor lesz majd hiszti meg kapkodás emiatt. Meggondolandó, érdemes-e keménykedni.

bonny # 2020.06.26. 07:20

Kedves Fórumozók!
Abban szeretném a segítségeteket kérni. hogy adva van egy ház 3 tulajdonossal: 1/2,1/4,1/4 részben. Az elsőnek haszonélvezeti joga van a teljes ingatlanra és benne is lakik..Az egyik tulajdonos tulajdonrészére végrehajtás lett bejegyezve, amit várhatóan nem fog kifizetni. Mi történhet, és kell-e aggódni. Köszi előre is.