Bérlő tűrhetetlen magatartás


Majordomus # 2021.12.10. 16:48

Nem lenne egyszerűbb,ha elolvasnád a bérleti szerződést??

Biztosan benne van a felmondás szabályozása!

Amelias # 2021.12.10. 14:23

Zoltanuss,
az ügy időközben kicsit bonyolódott. Igyekszem mindig megfontoltan cselekedni és lehetőleg két lépéssel előrébb gondolkodni. Voltam már tanácsadáson egy általam nagyon jónak, nevesnek gondolt ügyvédnél. Felületes volt és önmagának többször elentmondott. Szóval most éppen egy ingatlanjogban jártas, csavaroseszű ügyvédet keresek...Nem tudom, vajon lehet-e itt esetleg ajánlani?...:)

Majordomus # 2021.11.24. 16:37

Indoklás nélkül felmondhatsz neki a szerződés szerint.

Zoltanuss # 2021.11.24. 08:02

Amelias !
Kifogtad. a jogi gyakorlat persze nem melletted áll.
Kitartó munkával, csellel némi határozott fellépéssel azért megszabadulhatsz tőle.
A per csak a végső megoldás lehet !

drbjozsef # 2021.11.24. 05:48

Amelias,

Kérdésem: ki dönti el, mi a tűrhetetlen?

Vita esetén természetesen bíróság.

Majordomus # 2021.11.23. 16:03

Miért keresel kapaszkodókat?

Olvasd el figyelmesen a bérleti szerződést,és az abban foglaltak szerint mondj fel neki. Ennyi.

Amelias # 2021.11.23. 11:29

Tisztelt fórumozók!
Bérleti szerződésünk szerint azt azonnali hatállyal felmondhatom, ha a bérlő a bérbeadóval vagy a lakókkal szemben az együttélés követelményeivel ellentétes, botrányos, tűrhetetlen magatartást tanúsít.
Kérdésem: ki dönti el, mi a tűrhetetlen?
Bérlő egyre arrogánsabb velem. Mondandóm közben nagy hangon megpróbál “lenyomni”, azaz elhallgattatni, átvenni az irányítást és amikor ez nem megy, simán kinyomja a telefont (többször előfordult már). Nem illet jelzőkkel, csak gúnyosan kacarászva utal rá és azt mondja értsem ahogy akarom. Nem meri kimondani, mert tudja hogy nem igaz.
Szeretném azonnali hatállyal felmondani a szerződést. Ha megteszem és esetleg beperel, mi a bírói gyakorlat arra, hogy mi számít tűrhetetlennek. Én úgy érzem, hogy számomra tűrhetetlen a viselkedése.
Tegnapi telefonos beszélgetésünknek fültanúja is volt.
Válaszokat előre is köszönöm!