e - Napló kontra éTDR


Majordomus # 2022.06.10. 22:04

Majd sazsolt megírja mennyit kellene fizetnie.

sazsolt # 2022.07.19. 09:56

8.860.000Ft lett a vége az ÉTDR elmulasztásának. (Úgy hogy megállapították, az építkezés minden szabálynak és előírásnak megfelelt)

Majordomus # 2022.07.19. 18:24

Hát ha elkészül már az áremelkedés visszahozza.

nanemaaa # 2022.07.20. 07:39

Úgy hogy megállapították, az építkezés minden szabálynak és előírásnak megfelelt

Mert ha nem felelt volna meg, akkor nem is kapott volna fennmaradási engedélyt, és akkor bonthatnál. Sajnos ez van. Nem volt szerencséd.

Majordomus # 2022.07.20. 16:23

Igy legalább legálisan eladható.

nanemaaa # 2022.07.21. 07:42

Igy legalább legálisan eladható.
Ha kifizeti a bírságot. Mert ellenkező esetben a NAV fogja behajtani, ha másképp nem megy, akkor elárverezni.

sazsolt # 2022.07.21. 10:37

Családnak építettem volna a 2 szobás lakás helyett nem eladásra, így sajnos nem vigasztal az áremelkedés de köszönöm mindenkinek.

Internetti # 2022.07.21. 14:20

Kedves Zsolt!
Javaslom ügyvéd felkeresését, egyrészt annak megvizsgálására, hogy van-e értelme jogorvoslattal élni a határozattal szemben, másrészt pedig a további teendőkről.  A tervezőnél szerintem nem ilyen egyszerű a helyzet. Kétségtelen van olyan eset, amikor megtervezésre kerül egy ház, de kivitelezésre nem. A kivitelezés megkezdésének feltétele volt a bejelentés. 2019. október 23. -áig ez az építési napló készenlétbe helyezésével valósult meg.
Építkezésünknél én vezettem az építési naplót, emlékeim szerint, ha akartam volna, akkor sem tudtam feltölteni a tervdokumentációt, azt a tervező végezte. Megnéztem, a 2019. október 23. -ig hatályos 155/2016. (VI.13.) Korm. rendelet így szólt:
1.§ (1a) bekezdés Az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység bejelentése (továbbiakban bejelentés) az elektronikus építési napló készenlétbe helyezésével valósul meg. Az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló kormányrendeletben meghatározottakon túlmenően a készenlétbe helyezés további feltételea) a bejelentés mellékleteként az építész tervező által az elektronikus építési naplóba feltöltött, legalább az 1. melléklet szerinti munkarészekből álló kivitelezési dokumentáció kötelező munkarészei PDF/A formátumban,
Tehát a tervezőnek azt tudnia kellett, hogy egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenységről van szó. És ha nem volt szó arról, hogy nem történik meg a kivitelezés, akkor álláspontom szerint a teljesítés része az építési naplóba való feltöltés is. De ehhez a szerződést is látni kellene, ezért javaslom az ügyvédet.Ennek nem néztem utána, illetve sohasem használtam , de úgy tudom, hogy az ÉTDR-ben is a tervező töltheti fel. Egyébként a tervezőnek is kötelező a felelősségbiztosítás kötése (építési naplóba a kötvényt fel is kellett tölteni), tehát ha kártérítési felelőssége nem vitatott, vagy megállapításra kerül, akkor az önrészt leszámítva a biztosító fizeti a kárt. 

nanemaaa # 2022.07.22. 07:27

De ehhez a szerződést is látni kellene, ezért javaslom az ügyvédet.Ennek nem néztem utána, illetve sohasem használtam , de úgy tudom, hogy az ÉTDR-ben is a tervező töltheti fel. Egyébként a tervezőnek is kötelező a felelősségbiztosítás kötése (építési naplóba a kötvényt fel is kellett tölteni), tehát ha kártérítési felelőssége nem vitatott, vagy megállapításra kerül, akkor az önrészt leszámítva a biztosító fizeti a kárt.
Rosszul tudod. Ezek közül egyik sem igaz. Persze ettől még a tervezőnek lehet felelősségbiztosítása, de nem kötelező, hogy legyen. Viszont itt a tervező nem követett el tervezési hibát, így tök mindegy, hogy van-e biztosítása.

Majordomus # 2022.07.23. 10:14

Mindenképpen ajánlott egy szakterületi ! ügyvéd felkeresése.
Vannak erre bírósági precedensek,ő látja mit lehet ebből -még -kihozni.