Óvadék - albérlet


Trabbbant # 2023.02.15. 13:36

ettől (is) féltem

mi van, ha bele megyek a játékba? ...
Úgy értem, hogy pontosan tudom, hogy semmi baja sem a bojlernek, sem a fürdőszobai csaptelepnek, DE
úgy teszek, mint aki elhiszi, és leszerelem mindkettőt, hogy hibásak, majd hozom a másikat
és EKKOR mondok fel, amikor már elvittem a bojlert meg a csaptelepet
ha birtokvédelemmel él ezután (nem hiszem, 8 általános), akkor már kidobtam mindkettőt, nincs pénzem másikat venni, meg egy társasházban nem lehet, hogy csőtöréssel eláztassa a többi lakót, tehát a szivárgó dolgokat nem hagyhattam ott
és ugye Ő, pont Ő állította, hogy ezek szivárognak, el vannak romolva, én csak elhittem, szerintem is szivárogtak, szerintem is el voltak romolva, nincs jogvita ebben a két fél között

nem fog saját bojlert meg saját csaptelepet hozni egy felmondott albérletbe... szerintem...

nem közjegyzős a bérleti szerződés

drbjozsef # 2023.02.15. 13:28

Trabbbant,

Önkormányzati bérleti jognál vannak korlátozások, de magánszemély lakáskiadásánál, ha szabályosan, a szerződés szerint mondasz fel, senkit nem érdekel ki lakik ott és hova megy.

De ha - jogellenesen - nem költözik el, akkor persze gond van. Nem teheted ki őket te magad.
Ha határozatlan a szerződés és a szerződés közjegyzői okiratba van foglalva kiköltözési záradékkal, akkor azonnal végrehajtható, és indíthatod a lakáskiürítést. Nyárra talán meglesz. A moratórium erre is vonatkozik, november és április között nem költöztetik ki őket.

Ha nincs közjegyzői okirat, akkor bíróságon pert kell indítanod a lakás kiürítése iránt. Ott majd elvitatkozgattok, mire jogerős lesz, jön a moratórium, úgyhogy jövő tavaszig ott fog lakni ingyen, néhány milliós közüzemi tartozással, ha úgy alakul.

Trabbbant # 2023.02.15. 13:19

két kis gyerek is van
ki tudom rakni őket, tényleg?
felmondok és kész?
és ha nem megy el a két kis gyerekkel?

drbjozsef # 2023.02.15. 13:18

az írásbeli szerződés 2 hónap felmondási idővel enged felmondani, hamarabb nem
Akkor úgy.
De a kauciójából levonod az összes javítási költséget.
Bár ahogy nézem, le fogja azt lakni, és nem fog fizetni.
Közüzemi díjakat sem, szóval készülj fel egy nagyobb összegű veszteségre is.
Ez együtt jár sajnos a lakáskiadással. Rohadtul nem egy kockázatmentes befektetés.

De ahogy nézem, pont erre játszik, hogy te mondj fel...

drbjozsef # 2023.02.15. 13:16

Ezzel a bérlővel már soha nem lesz korrekt a viszonyod. Szabadulj meg tőle, mert csak rosszabb lesz.

Trabbbant # 2023.02.15. 13:16

az írásbeli szerződés 2 hónap felmondási idővel enged felmondani, hamarabb nem

drbjozsef # 2023.02.15. 13:15

Trabbbant,

Ha évi 2x megcsinálod, szerintem az még belefér.
Lehet annál többször is, ha megfizeti.
Vagy annyival emelni kell a lakbért.
Ha nem tetszik neki így az albérlet, menjen isten hírével.

De ha tényleg direkt csinálja, és "kiokosították", akkor kisebb lesz a veszteséged, ha azonnal kirakod a szűrét...

Trabbbant # 2023.02.15. 13:09

köszönöm a választ

a legnagyobb bajom a csótányirtással van

a társasház minden lakásában van, képtelenség kiirtani

ez nem szakember kérdése, mert még ha csodatevő is lenne, akkor is 2 nap múlva átjönnek a szomszédból
és ha dupla csoda történne, hogy az összest kiirtja, és nem jön át a szomszédból, még akkor is albérlő össze fog szedegetni egy dobozba 100 példányt máshol, és elereszti a lakásban, hogy mutassa, hogy nem teljesítettem a kötelességeimet és beszámítással él, és nem fizet albérleti díjat, mert én többel tartozom neki, mint ő nekem az albérleti díjjal

a következő baj az irtás költsége. Ez alkalmanként 20-30 ezer forint, ebből ő heti 1x akarja, azaz havi 4x, ami nekem 80-120 ezer költség havonta, és a havi bérleti díja ettől kevesebb

Mennyi csótányirtást vagyok köteles megrendelni, milyen áron, havonta mennyit költsek rá, merthogy ha fejem tetejére állok sem fog elfogyni a csótány?

drbjozsef # 2023.02.15. 12:01

Trabbbant,

Dióhéjban : ő köteles rendeltetésszerűen használni az ingatlant, te köteles vagy használatra alkalmas állapotban tartani.

Mondj fel neki. Minél előbb, annál hamarabb szabadulsz.

Amúgy :

  1. kommunikálj vele csakis írásban.
  2. Ha gondja van, szóljon, neked kell intézned, ilyet fizetni is. Nem szólt, így járt.
  3. hahaha. Pereljen be.
  4. Ha eddig nem penészedett, akkor a használatból ered a gond. Fizettesd ki vele az új bútort.
  5. ez csak nem rendeltetésszerű használat lehet. Fizesse meg.
  6. Javíttasd meg, ha a szerelő szerint külső a behatás, fizettesd ki vele.
  7. dettó.

Ha nem vagy hajlandó fizetni az igényeire, beperelhet. Ha nem hajlandó fizetni az igényeidre, beperelheted. (illetve, előbb fizetési meghagyás, de ez most részletkérdés)

Trabbbant # 2023.02.15. 10:33

kedves fórumozók
segítséget szeretnék kérni
kiadok egy albérletet
eddig szépen fizetett minden hónapban a delikvens, de úgy tűnik, valaki kiokosította
most hirtelen egyszerre 5 új taktikai elemet vetett be, és tanácstalan vagyok
alapvetően azt vettem le, hogy innentől kezdve nem akar fizetni az albérletért, és ehhez keres ürügyeket

  1. eddig felvette a telefont, mostantól nem
  2. panaszolta, hogy sok a csótány (beköltözésekor még nem volt egy sem, most tényleg sok van), és eddig 2x hívta ki a csótányirtót, és az 2x30 ezer volt, fizesssem ki a 60 ezret, vagy levonja a bérleti díjból (nyilván nem fizetett semmit, de 60-at biztosan nem. de számlát tud hozni akár 6 millióról is, abban is biztos vagyok)
  3. a csótányok megették/elrontották a 700 ezer forintos láncfűrészét, meg a 300 ezer forintos számítógépét, és mivel én vagyok a felelős a csótányok ki nem irtásáért, ezért így a most említett 1 millió forintos káráért is, és vagy fizessek 1 milliót, vagy levonja a bérleti díjból
  4. a konyhaszekrény régi, ezért bepenészedett, és követeli, hogy cseréljem le a konyhaszekrényt újra
  5. az előszobából a nagyszobába vezető ajtó tokja kilazult, és 2 cm rés van most a fal és a tok között, tehát kicsit előre bukott az ajtó a kerettel együtt. Nyilván megrángatták, vagy ilyesmi, tehát rongálás.
  6. a fürdőszobában csöpögni kezdett a bojler (8 hónapja cseréltük). Közelebbről megnézve úgy tűnik, hogy a bekötő cső fel lett lazítva, és ott spriccel, és felspriccel a bojler aljára, ahonnan visszacsepeg, úgy tűnve, mintha a bojler teste szivárogna és csepegne
  7. a fürdőszobai kézmosókagyló alatt a flexi cső csöpög, szerintem az is fel lett lazítva

Ez az összes panasz egyetlen napon keletkezett, eddig 3 évig panasz nélkül fizetett. Tehát 3 évig semmilyen probléma nem adódott, most hirtelen ez mind.

Nyilván mind hazugság és mind baromság, de kérdezném, hogy jogilag megállják-e a helyüket? A csótányok kiirtása például kinek a feladata? A penész kiirtása kinek a feladata? Mit vonhat le a bérleti díjból az albérlő?

Majordomus # 2023.02.03. 20:33

Azt nem állitom, de sokat tanultam az esetekből és innen a fórumról is!

SolnesM # 2023.02.03. 06:55

MD profi vagy !

Majordomus # 2023.02.02. 20:21

Erre való a bérlő casting.
Az alapos kiválasztás.

Nálam például a helyiségleltár a szerződés melléklete.

SolnesM # 2023.02.02. 07:07

Más ! Az ingatlan közvetítőkről !

Néha mint a pióca rátapadnak az emberre, akarom mondani a bérbeadóra - eladóra. Egy eset.Egy kiadólakás...elég nagy és viszonylag színvonalas,tehát a bérleti díj miatt szűk csoportnak adható ki.
A bérbeadó összejött egy közvetítővel.Meséli, hogy már a szerződés finom részleteiről ment a csevej, de a bérlő nevét még nemtudta. A közvetítő bele ütötte minden szarságba az orrát.
Mondtam a bérbeadónak... helyre kell tenni az ilyen közvetítőt,magyarul ha okoskodik a 'csába kell küldeni !
A közvetítőfeladata . hirdetés, a kínált ingatlan fizikai bemutatása, a paraméterek főbb ismertetése. Sok minden kiderült pl. hogy a közvetítőnek nem volt kulcsa ( majd üres lakáshoz ).
Vagy pl. megírják a szerződést,majd utána egy nappal jön a bérbevevő ,hogy ez tetszik neki amaz meg nem..mindig ki kell kényszeríteni egy leendő bérlőtől a következő nyilatkozatot : a lakás neki így a bemutatott -átvett állapotban megfelel.
ha nem, jöhetnek a meglepetések. pl.van aki a függőnyöket leszedi.. még csak elmegy, majd a karnisok. néha a világító testek, bónusznak a WC ülőke.
Nem beszélve a barkács lelkekről. Ja persze néha egy ezermesternek nagyon nehéz megállni, hogy ne fúrjon faragjon.
Na arra ott a saját lakás.
Már akinek az megadatik.

SolnesM # 2023.02.02. 06:47

Nagy az ünnep, „ezmostmi?” bérlője távozott !

Majordomus # 2023.02.01. 20:05

A Fórum győzelme!

Szomorú örökös # 2023.02.01. 18:17

ezmostmi?

felvázoltam neki a "jövőt", - Ma 2 órán belül eltakarodott.

Hatalmas gratuláció!

bontottam is rá egy üveg bort.:-)

Igyál még egy pohárral és fogd rá a nyuszira! :-D

ezmostmi? # 2023.02.01. 18:12

Köszönöm mindenkinek, úgy tettem ahogy mondtátok, felvázoltam neki a "jövőt", - Ma 2 órán belül eltakarodott. - bontottam is rá egy üveg bort.:-)

Majordomus # 2023.01.31. 20:17

Ha nem veszi fel a telefont,akkor sms-ben ird meg neki hogy mikor viheti el a cuccait,és közöld hogy másnap kidobod.
.
Rendőrséggel hiába fenyeget mert magánlakásban a rendőrök nem intézkedhetnek.
.

drbjozsef # 2023.01.31. 11:38

Említsd meg neki, hogy ha eljárást kell indítanod, esetleg pert, akkor annak minden költségét is le fogod verni rajta - az ingatlanban esetlegesen okozott károkon felül, a tartozásain felül, illetve, ha sokáig húzódna az ügy, akkor a lakás kiadásának akadályozása miatt az elmaradt haszon miatti károdon felül. -, úgyhogy inkább csipkedje magát, és adja neked birtokba az ingatlant.

ezmostmi? # 2023.01.31. 08:53

Tisztelt drbjozsef - köszönöm szépen a tanácsot, igy lesz.

drbjozsef # 2023.01.31. 07:57

ezmostmi?,

Igazolhatóan felszólítod, hogy 15 napon belül, egy egyeztetett időpontban elviszi a cuccait, és átadja neked az ingatlant.
Ha más módon nem éred el, a bérleti szerződésben szereplő címére küldenék egy tértis levelet. Ha az a bérlemény, akkor így járt.

Ha ez eltelik, bíróságon kérd az ingatlan kiürítését. Fontos, hogy ezt a szerződés lejárata után 60 napon belül tedd meg, mert ez így nemperes eljárás, és egész gyorsan lezajlik. Akkor majd a bíróság rendelkezik az ingóságairól is. Jogvesztő a határidőd, ha kicsúszol a 60 napból, akkor pereskedned kell. Ez a jogszerű út.

A károdat, a lakásban esett kárt, a ki nem fizetett díjakat ha nem fedezi a kaució, egy FMH-val megpróbálhatod majd behajtani rajta utólag is.

ezmostmi? # 2023.01.31. 07:44

....ja és rendőrséggel fenyeget, ha hozzányújok a személyes dolgaihoz.

ezmostmi? # 2023.01.31. 07:41

Tisztelt szakértők!
Bérlő 2 hete nem lakik az ingatlanban, de a szerződés a mai nappal lejár, - közös költséget nem óhajt fizetni, mert állitása szerint csak 2 hetet lakott ott, igy nem fizet, a személyes holmjait is hátrahagyta élképesztő rendetlenségben, többször felszólitottam sms-ben , mert a telefont sem veszi fel, megtehetem-e, hogy kiszórom a cuccait? - vagy mit lehet tenni? - igy hiába telt le a szerződés, korlátozza a lakás további használatát és nem is fizet.

Majordomus # 2023.01.20. 20:28

Valószínű mert ködösit.

A kaució szokásos mértéke 2 hónap.

Ez okyan 200 rugó körül van..

Ez általában elég is.
Én nem kérek sokat,
jobb a sűrű fillér alapon adom ki a lakásokat,a városi átlag 90% -án. Eddig bejött a taktika.