Utólagos tervdokumentáció


Brucsong # 2023.01.21. 15:04

Kedves FÓRUMOZÓK!

Adott egy 1960-ban épült Kádár kocka, amihez nem tudjuk mikor, egy plusz helyiséget építettek, így L alakú lett az épület. A teljes tetőszerkezet egybe van építve a vakolat színe és még a külső műkő ablakpárkányok is pontosan egyeznek. Az építés éve teljesen ismeretlen, a tulajdoni lapon az első bejegyzés 1960-as de fentiek alapján pár év lehet a különbség. A hozzáépítés emberi tartózkodásra jelenleg szerintem alkalmatlan a hatályos szabályok szerint. Csak egy tároló.
2020-ban vettem az ingatlant, most szeretném eladni de előtte rendezendő a térképen. Viszont pattogok a földhivatal - levéltár - önkormányzat - építésügyi hatóság között. A földhivatal csak a fennmaradási engedély alapján rajzolja fel, amit a hatóság csak tervdokumentáció alapján ad ki, ami az önkormányzat szerint a levéltárban van, a levéltár szerint pedig csak 1950-ig került beszállításra hozzájuk, így tulajdonképpen nem csak a hozzáépítésről, de a teljes ingatlanról hiányzik a dokumentáció. Nehezemre esik elhinni, hogy egy 60 éves épületrész esetén ami nem is lakható (amúgy egy 16nm szoba alatta pincével, se fűtés se víz nincsen benne és az udvarra nyílik) ilyen tortúra a térkép rendezése. Számít esetleg hogy nem emberi tartózkodásra épült? Van ennek egyszerűbb módja? Olvastam itt ilyet, hogy valakinek sikerült arra hivatkoznia, hogy elvesztek az iratok, ez jelenleg is úgy tűnik, hogy így van, ha igen, akkor egyszerűen tudomásul vétel alapján lehet kérni fennmaradási engedélyt?