Okiratszerkesztő ügyvéd feladata


Majordomus # 2023.02.13. 20:07

"Szókratész, és lehetett tőle kérdezni"

Csak nem jogi tanácsokat adott.
Igaz hogy szóban tanitott,de a bürökpohártól ez nem mentette meg.

Majordomus # 2023.02.13. 20:03

Lehet.
Tény hogy komoly ügyvédi iroda nem működik egyszemélyben!
.
Úgy értem,akinek komoly ügyfélköre van.
Nem tud egy seggel öt helyen lenni egyszerre.

drbjozsef # 2023.02.13. 19:15

Sőt, azelőtt meg az agórán ült kint Szókratész, és lehetett tőle kérdezni.

matthiasi # 2023.02.13. 15:01

Sőt a régi szép időkben u.n. ügyvédi munkaközösségek voltak !

Majordomus # 2023.02.10. 21:49

Hm. Hát én még nem voltam olyan ügyvédi irodában ahol nem volt titkárnő vagy/és ügyvédbojtár esetleg mindkettő.

drbjozsef # 2023.02.10. 15:46

Zoltanuss,

Kikezdhetelen a logikád, Fékezhetetlen Agyvelejű Aromo elbújhat mögötted.
Valóban : Az ügyvédek kisebbik része sztárügyvéd.

Zoltanuss # 2023.02.10. 13:43

Kivéve a sztár ügyvédeket !

Kovács_Béla_Sándor # 2023.02.10. 05:50

Az ügyvédek nagyobbik fele nem foglalkoztat jelöltet, sőt, egyáltalán nem foglalkoztat senkit.

Majordomus # 2023.02.09. 20:41

Erre való az ügyvédbojtár hogy betalpaljon és leadja.
.
Pár évtizedes tapasztalatomban még nem volt olyan ügyvéd aki nem igy járt el.
Pedig vettem egy pár ingatlant...

Kovács_Béla_Sándor # 2023.02.09. 15:48

Igen.

drbjozsef # 2023.02.09. 10:57

Számos kollégát ismerek, aki összerakja a csomagot, és odaadja az ügyfélnek, hogy adja be.
De akkor ebben benne van minden szükséges papír, az említett aláírt kérelem is, csak be kell vinni, ha jól értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.02.09. 09:56

Nálam az, beleértve a benyújtást is. De nem szükségszerű. Számos kollégát ismerek, aki összerakja a csomagot, és odaadja az ügyfélnek, hogy adja be. Ezek szerint van olyan is, aki egyáltalán nem is vállalja a földhivatal előtti eljárást. (Kétségtelen, hogy ilyen ügyvédet nem praktikus megbízni a szerződés készítésével, ellenjegyzésével sem.)

drbjozsef # 2023.02.09. 06:32

De a bejegyzési kérelem nem része az adásvételi szerződés procedúrájának?
De mindegy is : ha olyan marha hátrányos neki az a "módosítás", akkor csak a beadáshoz csak talál valakit nem drágáért.
(bár szerintem van itt még valami, amit nem bontott ki a kérdező, ha ezzel a "státusszal" jön, valami gond lesz ott a szerződéssel is, vagy ilyesmi...)

Kovács_Béla_Sándor # 2023.02.09. 06:16

beballagni a földhivatalba az okirattal, mint másik ügyvédet keresni csak ezért...
Az a baj, hogy kötelező a földhivatali eljárásban a jogi képviselő. Tehát bevinni valóban bárki beadhatja, de a kérelmet aláírni ügyvédnek kell.

Majordomus # 2023.02.08. 20:58

Amit -ingatlan esetében - csak ügyvéd végezhet.

Zoltanuss # 2023.02.08. 18:01
ha egy adásvételi szerződés okiratszerkesztő ügyvédje” Helyesen : „ ha egy ingatlan adásvételi szerződés okiratszerkesztő ügyvédje” Eladod a kutyádat, a motorodat, az asszonyt...... stb. , nem kell ügyvéd, kell viszont --
  • ajánlatos egy adásvételi szerződés.
Na ezeknek vannak formai követelményei. Pl. szabatos megnevezés,az ügylet leírása, hely keltezés/dátum és bizonyos esetekben 2 tanú.
Zoltanuss # 2023.02.08. 17:53

"okiratszerkesztői státusz"
Ez micsoda csoda?

Sokan nem tudnak szabatosan fogalmazni és helyettük egy ügyvéd végzi.

Nagyjából a telekönyvi bejegyzéshez kell egy ügyvéd által ellenjegyzett szerződés.

Ha rajtam múlna más adásvételihez és kérnék ellenjegyzést. Sőt a sima meghatalmazás is csak ellenjegyzéssel lenne érvényes.

Cirka 50 éve harcolták ki maguknak ezt a jogot az ügyvédek.

drbjozsef # 2023.02.08. 08:10

Szerintem olcsóbb kivenni egy nap szabit, és beballagni a földhivatalba az okirattal, mint másik ügyvédet keresni csak ezért...

drbjozsef # 2023.02.08. 08:09

"okiratszerkesztői státusz"
Ez micsoda csoda?

Nem vagy köteles aláírni semmit, ő pedig nem köteles egy munkára szerződni veled, ha nem teljesíted a feltételeit. Nincs itt semmiféle bűncselekmény.

Persze, ha a konkrét problémádat írod, talán értenénk is.

rodent1 # 2023.02.08. 07:12

Azt szeretném kérdezni a tisztelt hozzáértőktől, hogy ha egy adásvételi szerződés okiratszerkesztő ügyvédje csak akkor hajlandó a földhivatali ügyintézést elvégezni, amiennyiben aláírok egy számomra igen kedvezőtlen szerződésmódosítást, akkor ez mennyire etikus, jogos, esetleg beszélhetünk-e zsarolásról, mint bűncselekményről?
Továbbá, ha emiatt elintézem a földhivatali ügyeket egy másik ügyvéd segítségével az jelenti-e automatikusan azt, hogy megszűnik az eredeti okiratszerkesztő ügyvédnek az okiratszerkesztői státusza?