Ingatlan eladás ha van kiskorú gyermek!


Majordomus # 2023.03.06. 20:06

Akkor nincs kérdés...

Inci72 # 2023.03.06. 11:17

Drbjozsef,

Egyedüli tulaj vagyok a gyerek még bejelenve sincs a lakásba!

Majordomus # 2023.03.05. 20:58

Inci
Nincs semmi baj. Nem lehet mindenki jogász. Add el nyugodtan a lakást és vegyél másikat.

De!
Teljesen tiszta a tulajdoni lap?
Nincs benne része a gyereknek? Mondjuk örökölt egy részt az apjától... stb.

Inci72 # 2023.03.05. 20:55

Drbjozsef,

Köszönöm szépen!

drbjozsef # 2023.03.05. 18:00

Inci72,

Ez teljesen hülyeség.
A saját vagyonoddal, az életedben azt csinálsz amit csak akarsz. Semmi köze ahhoz se a kiskorú, se a nagykorú, se semmilyen gyerekednek, de másnak sem.

Ha a gyereknek lenne résztulajdona a lakásban (mert valamiért az ő nevére vettél egy részt, vagy örökölte nagyszülőtől, vagy ilyesmi), akkor az eladáshoz valóban kellene a gyámhivatal beleegyezése, és valóban kell az hogy a gyerek vagyona (mert az az lenne) ne csökkenjen, például az új lakásban is ugyanúgy kellene tulajdonrészt szereznie.
De ha nincs a nevén, akkor nincs ilyen.

Örökölni csak jog, ha van mit, de nem kötelesség. Ha elköltöd az összes vagyonod, vagy elajándékozod, vagy felgyújtod az egészet a picsába, ahhoz sincs senkinek semmi köze. Azt csinálsz vele, amit csak akarsz.

Inci72 # 2023.03.05. 15:45

Szia! Azért kérdezem mert valaki azt mondta, hogy ha eladom a lakást letétbe kell helyeznem a gyereknek azt a részt amit elviekben örököl! De én egyből másikat vennék! Ezért kérdem. Erről még nem hallottam. Ezt eladom veszek másikat abból ugyan úgy megkapja a törvényes részt szerintem!

drbjozsef # 2023.03.05. 14:37

Inci72,

Ha van egy lakásod, akkor annak eladásához mi köze van egy nem veled élő gyereknek? Még egy veled élőnek sincs hozzá semmi köze.

Esetleg olyasmit akartál kérdezni, hogy annak a bizonyos kiskorú gyereknek van valamekkora tulajdonrésze abban a lakásban, és akkor? (ez esetben ugye ez nem a "te lakásod" jogilag)

Amúgy : meghirdeted, keresel vevőt, szerződést kötsz vele, besöpröd a dellát, keresel másik lakást, szerződést kötsz az eladóval, és kicsengedeted neki a dellát. Valami ilyesmi a menete dióhéjban.

Inci72 # 2023.03.05. 08:20

Szép napot

Szeretnék érdeklődni ha van egy 15 éves gyermekem aki a nem velem él de én szeretném eladni a lakásom, hogy másikat vegyek, ennek mi a menete?
Választ előre is köszönöm!
Teréz!