házasság előtti tulajdon


Majordomus # 2023.09.20. 19:02

Reméljük nem is lesz.
(a kávéfőző)

drbjozsef # 2023.09.20. 05:54

Ja, nem, erre még nekem is van tapasztalatom. :)
Válásra még nincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.20. 05:53

Azt hittem a válásra mondod, hogy biztos lesz. :)

drbjozsef # 2023.09.20. 04:37

KBS,

Úgy érted, hogy tapasztalatod szerint a válások kb. felében nincs vita?
Mondjuk az 50% is elég sok ahhoz képest...

drbjozsef # 2023.09.20. 04:36

litkeyblan,

Szívesen, bár megjegyzem, pont azt magyaráztam, hogy NE a jelenlegi piaci értéket rögzítsétek, de mindegy, Majordomus a mi kotyogós kávéfőzőnk.

Majordomus # 2023.09.19. 20:58

A szerződésre figyelj oda.

litkeyblan # 2023.09.19. 20:33

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Majordomus # 2023.09.19. 20:23

A házassági szerződés jó megoldás rögzitve a jelenlegi piaci értékeket.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.19. 14:08

statisztikailag - az szinte biztos lesz.
Statisztikailag kb. pénzfeldobás.

drbjozsef # 2023.09.19. 12:37

Persze, megtehetitek, hogy egy mindenre kiterjedő házassági vagyonjogi szerződést köttök ügyvéd segítségével.

De ezt leginkább akkor érdemes, ha el akartok térni az életközösség alatt az 50-50%-tól valamilyen okból (mondjuk amikor az egyik fél lényegesen vagyonosabb, mint a másik). Ha attól nem akartok, akkor a különvagyon az különvagyon marad, legfeljebb érdemes gondoskodni arról, hogy válás esetén kevesebb legyen a vita.

Mert - statisztikailag - az szinte biztos lesz.

drbjozsef # 2023.09.19. 12:35

litkeyblan,

Nincs teendőtök.
A házasság előtt szerzett vagyon a különvagyona.

Ha ezt majd 20+ vagy 40+ év alatt ide-oda forgatnátok ingatlanokba, felújításba, bármibe, akkor persze egy esetleges válás esetén jól el lehet vitatkozni rajta.

De ehhez pont nem most kell megegyezni, hanem akkor, amikor valami változás van. Már csak azért is, mert a mostani ingatlana lehet, hogy X milliót ér, azt beforgatjátok egy közös ingatlan felújításba, ami úgy Y milliót ér, aztán 10+ év múlva ez az ingatlan 5 x Y milliót ér majd, akkor hogy számoljátok ki? Mi jár neki vissza? X? Y? 2,5xY?

Ha felhasználjátok a különvagyonát, akkor kerüljön szerződésbe. Ingatlan vásárlásnál evidensen tulajdoni hányad arányosan legyen jelezve a különvagyon, hiszen az értéke változhat. Felújításnál, vagy ilyesminél pedig a ti megállapodásotok szerint. Összeg, arány, bármi lehet.
Amíg külön kezeli, és nem vegyül a közös vagyonnal, addig meg felesleges is vele foglalkozni.

litkeyblan # 2023.09.19. 11:26

Azt szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben mi az eljárás, ha a házasságban ugyan vagyon közösséget szeretnénk, tehát a házzasság alatt szerzett vagyon 50-50% ban oszlana el. Viszont a páromnak van egy ingatlana és megtakarításai is, míg nekem nincsenek. Azt szeretnénk, ha jogilag nekem ehhez a vagyonhoz nem lenne közöm, akkor sem, ha a házasságunk alatt eladjuk a most meglévő ingatlant és akár közösen hozzá téve a vagyonhoz új ingatlant veszünk. Tehát az a kérdésem, hogy az megoldható e, hogy a jelen állapotot rögzíteni tudjuk (anyagi szempontból), arra az esetre ha ne adj isten válnánk. Bocsánat ha nem jól érhető nem igazán értek ehhez.
Köszönöm a segítséget előre is! :)