köszös költség tartozás


Majordomus # 2023.10.05. 19:29

Sürgősen...

Juditta # 2023.10.05. 19:21

Rendben, köszönöm.

Majordomus # 2023.10.05. 19:16

"De először csak az eladónak szóló tértis felszólítást kéne elküldened. Lehet, hogy az is elég lesz"

Igen,ha beleírod amit javasoltam.

Majordomus # 2023.10.05. 19:15

Osztap

Ezek szerint nem szoktál kártyázni...

"jelezd,hogy amennyiben ez nem történik meg,
akkor megtévesztés miatt visszalépsz a szerződéstől.

Ez elég lesz.
Már a héten keresni fog hogy elnézte,stb. de itt a csekk hogy tegnap befizette"

Ezt hívják úgy hogy blöff.

Sokszor előfordul a területemen hogy átveri az eladó a vevőt.

Ez a trükk mindig bejön miután már az eladó is lefoglalózta az új lakását...

Nem szeretné emiatt elbukni.

osztap # 2023.10.05. 18:35

Mármint melyik a jogszerű?

Ha valami jogszerű, azt még nem feltétlen érdemes is megcsinálni. Ha elállsz a szerződéstől emiatt, szerinted az eladó haptákba vágja magát, elnézést kér, és visszautalja a vételárat? Természetesen lehetséges. De meg lennék lepve. Ha pedig nem teszi meg, akkor muszáj perre menned ellene.

Azt pedig nyugdíjas nőként tudod (bár szerintem ennek semmi köze sem a nyugdíjhoz, sem a nemhez, szóval nem kellene előhoznod), hogy pereskedni drága. Ezért érdemes elkerülni. Ha egy lakás árát akarod visszaperelni, a per indításához csak az illeték is milliós tétel lehet. Ügyvédről még nem is beszéltem. Erre volna pénzed?

Ha pedig csak 150 ezer forintot követelsz, akkor a polgári perrendtartás 254. § (1) miatt főszabály szerint nem lehet perre menni, hanem fizetési meghagyást kell kiadatni a közjegyzőnél.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

De először csak az eladónak szóló tértis felszólítást kéne elküldened. Lehet, hogy az is elég lesz.

Juditta # 2023.10.05. 18:07

Én azt gondoltam, biztosan rosszul, hogy többségében a válaszolók ügyvédek. Most itt van háromféle, különböző megoldási javaslat.
Vajon melyik az igazi?
Mármint melyik a jogszerű?
Én egy nyugdíjas nő vagyok, nem olyan egyszerű kirázni a zsebemből 150 ezer forintot egy lakásvásárlás után.

osztap # 2023.10.05. 17:41

Elállni egy, gondolom sokmilliós, lakás adásvételétől? Pert indítani? 150 ezer forintért? Szerintem nem jó ötlet.

Szólítsd fel az eladót, lehetőleg tértis levélben, hogy adja át a nullás igazolást a közös költségről vagy a befizetési bizonylat másolatát a 150 eFt-ról. Ha nem teszi, kérj igazolást a közös képviselőtől a tartozás fennállásáról, majd fizesd ki, és bármelyik közjegyzőnél adathatsz ki fizetési meghagyást az eladó ellen. Per indításával ne is próbálkozz, mert azt csak hárommilliós követelés felett lehet.

Juditta # 2023.10.05. 15:08

Már a lakást kifizettem, elfoglaltam, tehát nem foglalóról van szó. 71 éves nő vagyok, nem szégyellem, de az ilyen dolgokhoz sohasem voltam értő, most meg pláne! Ki tud nekem ebben segíteni? Ügyvéd? Közjegyző?

gerbera317 # 2023.10.05. 10:55

a szerződéstől való visszalépés egy birósági per?
Nem, az egy elálló nyilatkozatban ölt testet. Majd az eladó pert indít, ha ez nem tetszik neki. Vagy te, ha nem kapod vissza a foglalód kétszeresét.

Juditta # 2023.10.05. 10:13

Majordomus, ha az eladó mégsem hozza a befizetésről a bizonylatot, akkor a szerződéstől való visszalépés egy birósági per? Hová kell fordulnom ebben az esetben?

Juditta # 2023.10.04. 19:49

Köszönöm szépen Majordomus, szuper!

Majordomus # 2023.10.04. 19:09

Nis akkor kérd el tőle a közös képviselő nullás igazolását is.

Szerződésben vállalta....

Majordomus # 2023.10.04. 19:08

Nem kell ennyire előreszaladni.

1.telefon az eladónak hogy 3 napon bekül mutassa be a 150.000 ft befizetéséről a bizonylatot.
2.jelezd,hogy amennyiben ez nemvtörténik meg,
akkor rgtévesztés miatt visszalépsz a szerződéstől.

Ez elég lesz.
Már a héten keresni fog hogy elnézte,stb. de itt a csekk hogy tegnap befizette.

Juditta # 2023.10.04. 19:05

Az adásvételiben az van: "A jegyzőkönyvben rögzített óraállásokra esetlegesen még fennálló tartozások az Eladókat terhelik, egyébként az ingatlannal kapcsolatos terhek fizetése a birtokba adás napjától a Vevő kötelezettsége. A birtokba adás alkalmával kötelesek az Eladók átadni a Vevőnek a közös képviselő igazolását annak bizonyítására, hogy az ingatlannal kapcsolatosan sem közös költség, sem a Társasház felé egyéb jogcímen fennálló hátralékuk nincs.
Ilyen igazolást nem adtak, de a birtokbaadási jegyzőkönyvbe ezt írták, hogy 2023. 08. 15. (birtokbaadás napja), közös költség rendezve van.
. (én azt gondoltam elég a birtokbaadási jegyzőkönyv.)

Juditta # 2023.10.04. 18:20

Igen, úgy írtuk.

Szomorú örökös # 2023.10.04. 18:18

Juditta

Ha úgy írtátok a szerződést, hogy per és tehermentes az ingatlan, akkor nyilván érdemes, mert ő büntetőjogi felelőssége tudatában valótlant állított.

Juditta # 2023.10.04. 17:53

Ha az eladó hazudik, akkor érdemes perelni ?

Szomorú örökös # 2023.10.04. 17:02

Juditta

Az eladó említette, hogy a társasházba bevezetésre került a gáz, ami az adott lakásra vonatkozóan 150 ezer forint. Azt mondta, hogy ezt ő kifizette. A közös képviseló most ezt az összeget rajtam követeli, mint új tulajdonos, mondván, hogy ezt a régi tulajdonos nem fizette be.

Sajnos gyanús, hogy neked kell kideríteni, ki állít valótlant. Ha az eladónak van erről bizonylata, hogy a pénzt kifizette a társasház felé, akkor máris ott a bizonyíték. Ha viszont nincs neki, de a közös képviselő be tudja mutatni, hogy márpedig nem lett befizetve az összeg, akkor nincs kizárva, hogy veled fogják kifizettetni. De ez csak az én laikus véleményem.

Juditta # 2023.10.04. 16:48

Az eladó említette, hogy a társasházba bevezetésre került a gáz, ami az adott lakásra vonatkozóan 150 ezer forint. Azt mondta, hogy ezt ő kifizette. A közös képviseló most ezt az összeget rajtam követeli, mint új tulajdonos, mondván, hogy ezt a régi tulajdonos nem fizette be.
Az adás -vételi szerződésben és a birtokba vételi jegyzőkönyvben semmilyen közös költség és egyéb tartozás nincs megemlítve.
Ez megvéd-e engem attól, hogy rámverjék ezt a 150 ezer forintot? Mit lehet tenni?
Egyébként a lakásban gázcsonk van, klimával történik a fűtés.
köszönöm a választ