Vagyonkezelő, bérleti szerződés


Majordomus # 2023.10.15. 19:53

Ez így van.
Eléggé fogják a fülét a bérlőnek.

Évente kell közös költség igazolást küldenem hogy nincs tartozás.
Jogai gyakorlatilag csak az Eszközkezelőnek vannak.

drbjozsef # 2023.10.15. 14:23

Alapos,

Nyilván egy Nemzeti Eszközkezelő Zrt.-s ingatlanról van szó, amelyet a bajba jutott devizahitelesek segítésére hozott létre a kormány, hogy megvásárolja az ingatlanjaikat, és azt visszabérelhessék tőle (majd, adott feltételek között, újra megvehessék).

Természetesen ez nem az a hely, ahol a bérlőnek olyan nagy mozgástere lenne a szerződés részletein alkudozni, finoman szólva.

Alapos # 2023.10.15. 09:47

,ha a vagyonkezelővel kötött lakás bérleti szerződést a bérlő megakarja szüntetni,milyen költségek terhelhetik,

Vajon hány vagyonkezelő van Mo.-on, amelyik bérbe adandó lakásokkal is foglakozik. ?
Soha nem halottam egyről sem. Akad olyan szervezet amely komoly ingatlanvagyonokat kezel. Pl. irodaházakat,stb.
Aztán hallottam olyanról is amely az airbn kiadásokkal foglakozik.
A Biborka keresen szállást valami panzió szerűségben.

Van napi -, heti - és akár havibérlet is.

Persze meg kell fizetni !!

Majordomus # 2023.10.13. 20:10

Figyeltem. Ő megszüntetni szeretné a szerződést. Igyvegyszerübb ha alá sem írja.

A vagyonkezelő 1 évnél rövidebb szerződést nem köt.

Ami nálam van állomány általában 3-5 év közötti szerződések.

drbjozsef # 2023.10.13. 18:07

Miért ne lenne?
Lehet egy napos is. Vagy egy hónapos. Bármennyi. Nem tiltja semmi.
Persze, az eszközkezelőnél ez nem valószínű, csakhogy ha figyeltél, a kérdező AKARJA a rövidebbet, szóval nem neki kell javasolni, hogy ne írja alá...

Majordomus # 2023.10.12. 19:08

3 hónapos szerződés nincs. Ne írjátok alá a szerződést.

osztap # 2023.10.12. 18:15

Bíborka,

Jövő héten kell bemenni a szerződés kötés végett.

Tehát még nem szerződtetek. Kérd meg a bérbeadót, hogy küldje át a szerződéstervezetet átolvasásra. Mi innen nem tudjuk megmondani, hogy mit akar belevenni.

Aztán vagy elfogadod, vagy megpróbálsz velük alkudozni a feltételekben, ami nem biztos, hogy menni fog. Vagy nem írod alá.

drbjozsef # 2023.10.12. 16:04

Viszont ha az egyik nyuszi akkor féloldalasra sikerülhet.

Azt gondolod, hogy a vagyonkezelőnél csak úgy átbeszélgetik kinek milyen ötlete, kívánsága van, és abból gyúrnak egy mindenkinek egyformán jó szerződést?
Kétlem.

Alapos # 2023.10.12. 14:43

osztap

Mit van a bérleti szerződésedben,

Általában az amit a szerződő felek beleírnak.
Viszont ha az egyik nyuszi akkor féloldalasra sikerülhet.

Bérleti szerződésnél általában a bérbeadó adja a tervezetet, néha a bérlő is próbálkozik ezzel
  • azzal. Részemről egykét mondatot engedek bele írni,de alapvetően én diktálok.

kb. 30-35 szerződést kötöttem, de olyannal nem találkoztam, hogy a bérlőjelölt hozná a tervezetet.

Más a nagy szolgáltatók szerződés tervezetei. Áramszolgáltatók,gáz és vizes cégek. Azok az ügyfél elé dugják az általuk kidogoztatott un. blanketta szerződéseiket.Vagy aláírom vagy nem lehetek az ügyfelük.

Külön móka a nagy biztosítók gyakorlata.Nos ott van a kötelező,azt nem lehet kikerülni. De van az un.szabadon választható.

Hát azok annyira rámenősek, hogy néha,..... ha már megkerestek..... hagyom a nyomulásukat egy darabig.Egyszer az aláírás előtt megkérdeztem,hogy záradékként 2 azaz kettő mondatot a végére írhatók. nem ment bele, így dolga végezetlenül távozott az ' üzletkötó".

Alapos # 2023.10.12. 14:21

Egyszerű.

Határozott idejű szerződést kell kötni

3 hónapra. Már persze akkor, ha a bérbeadó belemegy egy ilyen ügyletbe.
Ha nem , másikat kell keresni.

Biborka # 2023.10.12. 11:23

Jövő héten kell bemenni a szerződés kötés végett.
De lehet hogy februárban kimegyek dolgozni Ausztriába,És emiatt kérdeztem.

osztap # 2023.10.12. 09:44

Biborka,

Mit van a bérleti szerződésedben, hogyan lehet azt felmondani a bérlőnek?

Biborka # 2023.10.12. 09:37

Üdv.A kérdésem,ha a vagyonkezelővel kötött lakás bérleti szerződést a bérlő megakarja szüntetni,milyen költségek terhelhetik, ,vagyis ezért kell e fizetni,vagy esetleg jogi útja is van e ennek.
Köszi a majdani választ.
Üdv Bíborka