Kényszerbérlő, hogy lehet kitenni?


Zoltán György # 2004.03.11. 18:22

Ha kárpótlásba kapta, akkor tulajdonjogot kapott, azzal pedig szabadon rendelkezik.
Eltartási szerződést Önkormányzati lakás bérleti jogának folytatása fejében is lehet kötni.
Nézd meg a Földhivatalnál, mi a jogcíme?
Ha ott nem, akkor az Önkormányzatnál biztos, hogy tudják!!! Kérj meghatalmazást és nézz utána mindennek!

anaksunamon # 2004.03.11. 10:10

A pontos jogcímet nem tudom,csak annyit hogy kárpotlásba kapta.Haláláig lakhat ott ,utánna nem örökölheti senki.
Vagy létezik valami megoldás?
Az önkormányzat adta a bácsinak,és ő is mondta azt,hogy ha meghal akkor azoké lessz akik elöttük laknak.
Köszönöm a választ.

Zoltán György # 2004.03.11. 07:14

Anaksunamon!
Milyen jogcímen laknak ott?
Ki örökölhet a bácsi után?
Ha ápolják, miért nem kötnek eltartási szerződést?
A szomszédokkal szemben telekmegosztást és birtokvédelmet lehet kérni. A telekmegosztás azért szükséges, hogy tisztázva legyen melyik kié és ki mit használhat.

Zoltán György # 2004.03.11. 07:09

Kiza!
A kényszerbérletek felszámolása a területileg illetékes Önkormányzatok feladata. Érdeklődj náluk. Elsősorban a Jegyző(nő)höz ugorj be!

Zoltán György # 2004.03.11. 07:09

Kiza!
A kényszerbérletek felszámolása a területileg illetékes Önkormányzatok feladata. Érdeklődj náluk. Elsősorban a Jegyző(nő)höz ugorj be!

anaksunamon # 2004.03.10. 14:55

Az én kérdésem a következő.
Édesanyám az élettársával és annak nagybátyával él együtt,egy olyan házban amit az öreg nagybácsi kárpótlásként kapott a régi elvett háza után.Ez a ház egy közös udvarban van.
Anyukámék ápolják.De ha a bácsi meghalna akkor nekik menniük kell onnan.Mennyi időtad a törvény akkor nekik,tehát utánna még meddig ,maradhatnak?(Vagy már a haláleset napján menniük kell)?
A másik kérdésem:
Azok akik elöttük laknak állandóan zaklatják őket.Lehetetlenné teszik a mindennapjaikat.Már azon gondolkodnak anyukámék,hogy elköltöznek,mert nem bírják.Ilyen esetben kérhet az öreg nagybácsi valakitől kártérítést mert elüldözik a jogos tulajdonából?(önkormányzatra gondolok)Kérhet ő egy másik ingatlant?
A válaszokat előre is köszönöm.

Zoltán György # 2004.02.26. 19:57

Olcsó ózdi házak: KVI.Hu

Zoltán György # 2004.02.26. 19:44

Pontosan nem tudom, de megkérdezem egy ismerősőm, aki négy gyerekkel ebben a cipőben járt!
A férjed fél házát nem tudjátok neki bérbe adni? Így az apóssal sem kell foglalkozni, és nektek is van saját házatok. Két, zürős, házfél nem a legjobb.

kiza # 2004.02.26. 15:23

12 éve ajándékozta nekem édesapám a házát, amit másfél éve - az ő halála óta - lakunk a családommal. kb 50 éve lakja a ház felét egy kényszerbérlő , aki 4000 ft fizet és esze ágában sincs kiköltözni (70 éves agglegény), márpedig szükségünk lenne az ő részére (nekünk 2 szobánk van és neki is). Az ő részére nagyon ráfér a tatarozás , soha semmit nem költött rá , úgy véli az a tulajdonos dolga ! SEM ELADNI NEM LEHETNE ÍGY A HÁZAT , SEM ÉLVEZNI NEM TUDJUK, PEDIG CSAK BEFALAZOTT AJTÓ VÁLASZT EL.
Ha tényleg megszünt a kényszerbérlet , akkor nekem mit kell tennem?

Zoltán György # 2004.02.20. 05:23

Úgy emlékszem a kényszerbérlőket még 1994-1995 táján felszámolták, illetve megszüntették. Egyébbként a bérleti jog megváltásának intézménye működik, kérdés mennyit kérnek?

the big cat # 2003.11.14. 12:45

A jogszabály rendelkezése alapján létrejött bérleti jogokat cserélték el. Tehát a jogcím bérlet. Nincs elbirtoklás.

Sajnos valóban cserelakást kell felajánlania bérlőnek, mivel az új lakástörvény előttről származik a bérleti jogviszony, viszont ezzel lehet trükközni, mivel a ha elfogadja a cserét, az új bérlet már, és arra nem vonatkozik a cserelakáskényszer.

Egyébként meg jó alaposan utána kellene járni, vajon valahol valami jogszabály nem szüntette-e meg az iylen kényszerbérletek védelmét, mert nekem indokolatlan tulajdonjogkorlátozásnak tűnik a dolog.

Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2003.11.14. 12:07

Kedves Killégák!

Ha jól olvastam nincs bérleti szerződés csak csere szerződés, ezért az elbirtoklással történő tulajdonszerzés nem kizárt, hiszen mi az ellen bizonyíték.

Leiterjakab # 2003.10.30. 21:52

Így igaz. A jogcím alapján való birtoklás kizárja az elbirtoklást. Ehhez a százév is kevés lenne.


Leiterjakab

the big cat # 2003.10.30. 20:36

Hogyan birtokolna már el bérlő, könyörgöm? Bérlőként használja a lakást!

A cserelakást meg tényleg sajnos fell kell ajánlani, mivel a bérleti jogviszony még amostani lakástörvény előtt keletkezett.

Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2003.10.30. 15:13

Kedves Krafwerk!

Ez azért nem annyira egyszerű ügy, mivel ha
rendesen fizetik a bérlők a lakbért, nem tanusítanak a felmondásra alapot adó magatartást stb. csak cserelakás felajánlása mellett lehetne Õket "kitenni" a lakásból, ha azt már, az eltelt időre való tekintettel el nem birtokolták. Az eset összes körülményei alapján lehet pontosan megállapítani az eljárást, de mielőtt a jogi helyzetet nem tisztázták nem javasonék egy bérleti jogviszony felmondást.

Üdvözlettel:

Lili

the big cat # 2003.10.22. 16:57

Fel kell mondani a bérleti szerződést.

Már, ha bérleti jogviszonyról van szó.

kraftwerk # 2003.10.22. 15:19

Sziasztok!
Van egy sajat tulajdonu hazunk amibe kb. 50 evvel ezelott bekoltoztettek egy kenyszerberlot. O aztan elcserelte egy masik kenyszerberlovel. A csererol (de csak arrol) van is egy hivatalos papir (1951-es datummal). Idaig a haz masik feleben a csalad reszerol is benne lakott valaki, o most meghalt es szeretnenk eladni a hazat. Hogyan tudjuk kitenni a kenyszerberlot?