- Bemenni az építési hatósághoz és meggyőződni arról, hogy valóban kiadásra került-e engedély. Ha igen, fellebbezni.
- Az eljárás megindításáról, valamint a hozott döntésről is értesíteni kellett volna valamennyi ingatlannal rendelkezni jogosultat (tulajdonosakt és haszonélvezőket is).
- Építési engedélyt építési jogosultság igazolása nélkül nem lehet kiadni.
Ez utóbbi 2 oknál fogva én kételkedem az engedély meglétében. Ha van ilyen, mindenképpen fellebbezni kell a tudomásra jutástól számított 15 napon belül.
Mellesleg, ha az átalakítás nem érint teherhordó szerkezetet, akkor nem kell rá építési engedély, az önálló rendeltetési egységek számának változása csak bejelentés köteles. A bejelentésben a kérelmezőnek (építtetőnek) nyilatkoznia kell róla, hogy a tervezett építési munkával kapcsolatban megfelelő építési jogosultsággal rendelkezik. Ezen esetben nincs szó építési engedélyről, a hatóság mindössze nyilvántartásba veszi a bejelentést és utólag ellenőrzi az építés szabályosságát. (Én erre az eljárásra gyanakszom) Minden esetre nem ártana tájékoztatni az építési hatóságot (és az építtetőt is), hogy valójában nem rendelkezik megfelelő építési jogosultsággal. Célszerű lenne felhívni az építtető figyelmét, hogy tartózkodjon a jogszerűtlen magatartástól.
(A társasház megtilthatja a nem lakás célú önálló rendeletetési egység - garázs - rendeletetésének megváltoztatását is.)