A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?


wers # 2013.05.31. 11:36

Egy kérdés, hogyan lehet ez ellen védekezni? Mondjuk valaki fél évre elmegy, és hogy ne álljon üresen a háza, kiadja, vagy szívességből megengedi valakinek a használatot, elképzelhető, hogy élete végéig nem tud visszaköltözni, mert a birtokló birtokvédelmet kap?

ttip # 2013.05.31. 11:20

kisjv0704: esetedben a lakó nem önkényes lakásfoglaló, mert a lakást nem önkényesen foglalta el.

a jegyző indíthat-e részemre,mint tulajdonos részére,birtokvédelmi eljárást?” - birtokvédelmet az a birtokos (nem tulajdonos) kérhet, akit birtokától megfosztottak. Ha önkényesen kiteszed a lakót, akkor te fosztod meg a birtokától, és nem fordítva.

Csak a lejárt,határozott időtartamú szerződését lobogtathatja” - ami igazolja, hogy jogszerűen került birtokba, „a tulajdoni lapommal” - mindegy, birtokosról van szó, nem tulajdonosról, „a lakcímkártyámmal” - neked nem segít, esetleg árt, amennyiben hamis tartalmú lakcímbejelentést tettél „valamint a ténnyel szemben,hogy ott lakom.” - ha hamarjában be is költözöl, jogellenesen kerülsz birtokba, ezért téged nem fog megilletni a birtokvédelem.

gerbera317 # 2013.05.31. 09:07

Egy szar potyázó ember

Nem ítélgetni kell, hanem ítéltetni, mégpedig jó gyorsan, hogy minél előbb kimenjen.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.31. 08:44

Erről is unásig szó volt már: birtokháborítás, amellyel szemben megilleti a birtokost a védelem.

OFF
Szerintem te direkt játszod a hülyét, valójában nem vagy ilyen értetlen.
ON

efi99 # 2013.05.31. 08:41

"Minek minősül jelenleg a volt bérlőm?"
Jogokkal rendelkező, védendő, becsületes embernek.
Szerintem szüneteltesd a közműszolgáltatásokat, víz, villany, fűtés nélkül nem olyan kényelmes a lógás sem.

matthiasi # 2013.05.31. 06:27

Van itt egy kérdés egy fórum társtól / kisjv0704 / , ime :

Minek minősül jelenleg a volt bérlőm?” ez a válasz ugyan nem jogi, de illik rá

Egy szar potyázó ember, aki egy tökön rúgást megérdemelne !
hogy bonyodalom ne legyen belőle, lehetőleg sötétben.

indoklás :
de sem kiköltözni,
sem tovább fizetni nem hajlandó,
valamint tetemes rezsi hátralékot halmozott fel.

kisjv0704 # 2013.05.30. 19:06

Az érdemi kérdés az volt,hogy a törölt 90/A paragrafus helyett van-e másik ,hasonló tartalommal?
Valamint jelen helyzetben mi a jogi helyzete a volt bérlőmnek?
Illetve a jegyző indíthat-e részemre,mint tulajdonos részére,birtokvédelmi eljárást?
És ha kiteszem a lakásból a volt bérlőt,milyen alapon jöhetne vissza?
Csak a lejárt,határozott időtartamú szerződését lobogtathatja,a tulajdoni lapommal,a lakcímkártyámmal valamint a ténnyel szemben,hogy ott lakom.

Mami62 # 2013.05.30. 17:39

Üdvözletem!

Szeretném megtudni ha eladtunk egy lakást 6.650.000.- Ft-ért és vettünk 6.800.000.- Ft-ért egy másik lakást akkor
mennyi illetéket kell fizetni?

Köszönöm szépen a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.30. 15:39

Milyen rövid távú,nem bírósági út van
Semilyen. Ezt alább elég sokszor leírtuk. Minél hamarabb indítod meg a pert, annál hamarabb érsz a végére.

kisjv0704 # 2013.05.30. 08:49

Üdvözletem,a következő ügyben kérnék tanácsot.
Határozott,hat hónapra szóló időtartamra kiadtam a lajosmizsei lakásom egy kecskeméti férfinak,mely hat hónap május 7.-én letelt,de sem kiköltözni,sem tovább fizetni nem hajlandó valamint tetemes rezsi hátralékot halmozott fel.
Minek minősül jelenleg a volt bérlőm?
Hogyan tudom kitenni?
A jegyző azt mondja nem segíthet,mert az 1993.évi LXXVIII.törvény 90/A paragrafusát eltörölték ,mely alapján ő kilakoltathatná hatvan napon belül az önkényes lakásfoglalót.
Van valamilyen hasonló tartamú törvény az eltörölt helyett?Milyen rövid távú,nem bírósági út van, a kidobó emberek mellett?Illetve kérdezném,hogy kérhetem-e a jegyzőtől,én mint tulajdonos,részemre a birtokvédelmi eljárást,hiszen a volt bérlő jelenleg már jogalap nélküli birtokos?
Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.30. 08:06

Nem. :)

Nem kell félni. A jog mindig logikus. Ha nem, akkor is. [(c) Dr. Kiss László]

wers # 2013.05.30. 07:43

Köszönöm, megnyugtattál.
Már azt hittem, ha elvesztem a kulcsomat, míg eljövök dolgozni, nyugodtan beköltözhat valaki (mondjuk ezt a kutyáimmal is meg kell előtte beszélnie)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.30. 07:36

Kedves, Wers, félreérted. A sommás birtokvédelmi eljárásban nem vizsgálják a birtoklás jogcímét, annak meglétét.
A konkrét esetet nem ismerem, de nyilván nem kap birtokvédelmet, aki nem tudja igazolni, hogy ő a birtokos, és az sem, aki nyilvánvalóan jogellenesen került birtokba.

SolnesM # 2013.05.30. 06:34

És aki szerint ez nincs rendben az meg demagóg, mi?
lehet így si fogalmazni, de lehet úgy is ez egy idejétmúlt, csökött gondolkodás.

Ezért nincs Mo.-on bérlakás !!

Úgy az 50 -es években ez egy általános szemlélet volt !!

wers # 2013.05.30. 05:46

a googli fordítóról nem nyivánítok véleményt, csak óvok mindenkit a használatától.

Kérdésem lenne, kedves Béla, a következőt írtad:

A közokiratba foglalás megfordítja a felek eljárásbeli helyzetét. Ha a közokiratba foglalt szerződést a bérbeadó szintén közokiratban mondja fel, akkor erre a felmondásra a közjegyzőtől kérhet végrehajtási záradékot. A záradékolt okirat végrehajtható, vagyis az önként nem távozó bérlőt a végrehajtó - ha kell, rendőri segédlettel - kilakoltatja. A végrehajtható okirattal szemben magától értetődően nincs birtokvédelem.
Ha a bérlő úgy gondolja, jogellenes volt a felmondás, akkor perelhet.

Én ezt mind értem, de a lent vázolt esetben egy illetőnek véletlen volt kulcsa egy lakáshoz, amihez nem volt bérleti szerződése, kiürült, mert a bérlő távozott, ő pedig beköltözött.
Vagy rosszul értem? Mégis volt joga beköltözni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 20:56

OFF
Hát, igen, az internet árnyoldala. Kapásból kidobta neked a gugli a hibás fordítást. Segítek: nem existare, hanem excusare.

(A Gugli fordító sem bír vele, bár az közelebb jár.)
ON

végrehajtó1 # 2013.05.29. 19:54

Jogtalanság nem létezik jogtalanság nélkül

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 17:32

Nem, drága, efi, tényleg nincs rendben. De az önkényeskedés sincs rendben. Mindössze erről van szó: iniuria non excusat iniuriam.

efi99 # 2013.05.29. 17:21

"De jobban jár a tulajdonos, ha önként hajtja végre a határozatot, ellenkező esetben szénné bírságolja a jegyző."
Uraim, ki van ez találva!
Delikvenst nem lehet kirobbantani a lakásból, nem fizet bérleti díjat, rezsit, tulaj kidobja, erre a tulajt rommá büntetik. És aki szerint ez nincs rendben az meg demagóg, mi?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 13:47

A közokiratba foglalás megfordítja a felek eljárásbeli helyzetét. Ha a közokiratba foglalt szerződést a bérbeadó szintén közokiratban mondja fel, akkor erre a felmondásra a közjegyzőtől kérhet végrehajtási záradékot. A záradékolt okirat végrehajtható, vagyis az önként nem távozó bérlőt a végrehajtó - ha kell, rendőri segédlettel - kilakoltatja. A végrehajtható okirattal szemben magától értetődően nincs birtokvédelem.
Ha a bérlő úgy gondolja, jogellenes volt a felmondás, akkor perelhet.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.29. 13:43

És el is kíséri ? Vagy átszól a rendőrségnek ?
Azt majd a végrehajtó. De jobban jár a tulajdonos, ha önként hajtja végre a határozatot, ellenkező esetben szénné bírságolja a jegyző.

Zoltanuss # 2013.05.29. 13:12

Általában sem nyerő a demagógia, a Fórum meg végképp nem az a hely.

efi99 ? csak nem Te vagy a demagóg (rajtam kivül ) ??

Zoltanuss # 2013.05.29. 13:07

Más : nálunk a jegyzőnek havonta csak eccer van félfogadása, oda előre be kell jelentkezni.
Értem én a samecai intézik az ügyeket !!

Zoltanuss # 2013.05.29. 13:05

Ezt írja tipp :
A közigazgatási eljárás keretében a birtokvédelemről a jegyző dönt, nem a bíróság, tehát per nélkül visszakerülhet birtokába a lakó, amennyiben a hatóság igazoltnak látja a birtokfosztás tényét. A birtoklás jogszerűségét a jegyző nem vizsgálhatja.
Tehát elmegy a kizárt jogtalan lakáshasználó a jegyzőhöz , hogy nem fizetett és kizárták, visz magával még tanút is. A jegyző meghozza a határozatot, hogy igenis vissza kell engedni a Jakabot oda. És el is kíséri ? Vagy átszól a rendőrségnek ?
Hogyan zajlik ez ?
KBS ! és mi van ha a Jakab tanúja a hamis ?
Van itt egy másik problem is ! ez az un. közjegyző előtti szerződés. Már vagy 18 x leírták, hogy úgy biztonságosabb a bérbeadás. De végig még senki sem vitte.
Tehát megalkuszunk a leendő bérlővel, megszerkesztjük a szerződést, majd együtt elmegyünk a közjegyzőhöz leperkáljuk a díjat, pecsét reá- majd egy fél - egy év után gondol egyet a bérlő ő mégsem fizet.
nos ekkor hogyan tovább erről a fáma soha sem szól !!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.28. 19:12

Nem olyan egyszerű hivatalos eljárásban jól hazudni, és nem olyan könnyű embereket hamis tanúzásra rávenni, mint ahogy te gondolod. Nem mellesleg már a rábírás kísérlete is bűncslekemény.

Általában sem nyerő a demagógia, a Fórum meg végképp nem az a hely.