Önkormányzati lakás bérleti jog


wers # 2016.11.15. 16:28

A lakóhely bejelentéssel önmagában nem lesz belőle bérlőtárs.

Grave7 # 2016.11.15. 15:47

@erdeimanó: Az Önkormányzattól függ. Ha velük meg tudsz egyezni ebben (szerződést kötsz), akkor maradhatsz.
(Gondolnám egyébként, hogy a "bérlőtársi" jogviszonyod is a bérleti szerződésben foglaltak szerint, Önkormányzat hozzájárulásával keletkezik, nem csak úgy bemondásra.)

erdeimanó # 2016.11.15. 07:27

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Ön szerint nem is érdemes keresgélnem további megoldást? Gyakorlatilag a szerződés végével nekem is menni kell, ha addig is bérlőtársként ott lehetnék?


Köszönettel !
Erdeimanó

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.15. 06:18

Nem valószínű.

erdeimanó # 2016.11.15. 06:12

Szép Napot Mindenkinek !

Szeretnék választ a következőre !
Önkormányzati lakása van egy ismerősömnek , szociális alapon, és egy évig van még a szerződése. Én bejelentkeznék hozzá bérlőtársnak, és ha lejár a szerződése én örökölhetem-e , illetve bérelhetem-e tovább a lakást, nyilván nem szociális alapon hanem valahogyan máshogyan, mert nekem a fizetésem nem jogosít a szociális alapra.
Köszönöm !


Köszönettel !
Erdeimanó

MajorDomus # 2015.07.13. 21:13

Majd számolj be, mire jutottál!?

hlevi05 # 2015.07.12. 21:46

Köszönöm a választ MajorDomus! Az utóbbit fogom megpróbálni.

MajorDomus # 2015.07.09. 21:27

Egyszerűbb ha munkát vállalsz a tanulás
és mellett.

Ha nem megy, ąkkor a jobban kereső szülőd kössön veled együtt szerződést mint bérlőtárs.

Ezt elfogadja az önkormányzat is.

hlevi05 # 2015.07.08. 15:27

Üdv!

Az alábbi problémába ütköztem: Van egy vidéki kis kockaházam, amelyet évek óta csak alkalmanként látogatok.
Az év elején meghirdettem és egy nyugdíjas úr cserére ajánlotta XIII. kerületi egyszobás lakását, aki szívesen költözne vidékre.
A megtekintés mindkettőnk részéről megtörtént és megegyeztünk, hogy amint a bérleti joggal, illetve a lakásbérlésről szóló önkormányzati rendeleteket áttanulmányozom elindíthatjuk a cserefolyamatot.
A cserepartneremmel voltunk a XIII. kerületi lakásgazdálkodási osztályon, ahol tájékoztatást kaptam és választ kaphattam felmerült kérdéseimre. A problémám lényege, amely a cserét meghiúsíthatja, hogy jelenleg nappali hallgatói jogviszonyom van és keresettel nem rendelkezem.
Az önkormányzat a cserepapírok beadásánál ragaszkodik a kereseti igazoláshoz, hogy biztosítsa magát. Kérdésem, hogy ilyen esetben létezik-e valamilyen megoldás a csere megvalósítására? Esetleg valaki a családomból vállalhatna kezességet papíron a bérleti díj és a lakás költségeinek a fedezésére?
Válaszokat, ötleteket előre is köszönök.

H.L.

monalisa1 # 2013.12.08. 20:14

Nem tudom mi van mostanság vele de nem hiányolom.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.12.08. 17:44

:) Mona, most látom milyen nagy hatással voltál Vésőre!

monalisa1 # 2013.12.08. 15:36

vidran

Reálisan az öröklakásodért számítható összeget, aztán azt hogy mennyi pénzre lenne szükséged (...), a maradék összegből az igényed- elvárásaid szerint...

Nézegesd a neten az ingatlanforgalmazók honlapjainak "cserelakás" ajánlatait, az utcán az ezen kirakati hírdetéseket.

A lakásmaffiókat próbáld elkerülni!...

monalisa1 # 2013.12.08. 15:22

jozef.s

A tartozást az önkormányzatnak kell "lemeccselnie" az előző bérlővel, illetve a szolgáltatóknak.

Ha cserelakást kérsz nem vagy köteles elfogadni a legelső ajánlatot, nyugodtan kérd hogy mutassanak még 2-3 másik lakást, aztán majd eldöntöd melyiket is. (Sokféle ok/szempont lehet amikor egy lakás "megfelelő".)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.08. 15:22

Hülyeség.

jozsef.s # 2013.12.08. 13:55

Tisztelt fórumozok szeretném a segítségeteket kérni, egy 71 m2 önkormányzati lakás ami tehermentes,kérelmeztem a kerületi önkormányzatot,hogy utaljon nekem egy kisebb önkormányzati lakást a részemre, ez meg is történt.A lakást még nem néztem meg de ha meg felel nekem és az önkormányzati lakás, akkor új szerződést kötök a kisebb lakásra az önkormányzattal, akkor a kisebb lakás teljes lakás tartozását nekem kell ki fizetnem amit lehet ,hogy az előző lakó hagyta meg az önkormányzatnak.Ebbe szeretnék segítséget kérni? Mit tehetek ez ügybe, hová fordulhatok és milyen kérelmet kell írnom,hogy ha tartozás van a lakáson bármilyen közüzemi tartozás ne nekem kelljen megfizetnem azt.

vidran # 2013.08.19. 16:20

T. Fórumozók!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy önkormányzati lakás vásárlása esetén mire kell figyelni, milyen buktatók lehetnek.
(Pénzhez szeretnék jutni, és a jelenlegi külvárosi öröklakásom szeretném egy jobb helyen lévő önkormányzati lakásra cserélni...)
A kockázatok, "rejtett" dolgok érdekelnének. Mennyire jó befektetés/rizikó ez?
Előre is köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # 2012.09.28. 07:21

Ilona

A bérleti jog nem olyan mint a mosogép,jogy eladod amikor nincs rá szükséged.
Mindenfajta átruházás csak a tulajdonos beleegyezésével,irásos szerzödés alapján lehetséges.

A bérleti jogbol csak akkor tudsz ,,pénzt csinálni,, ha mindketten távoztok, ,,leadjátok,, az ingatlant, ebben az esetben a helyi szabályozástol függöen,de általában a lakáshasználatbavételi dij háromszorosa a ,,lemondás,, ellenértéke.

Nem adhatod el azt ami nem a tiéd.
A bátyád meg bolond lenne fizetni,azért amit ingyen is megkap ha te elköltözöl.

Ilona87 # 2012.09.26. 11:57

Kedves Mindenki!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a bátyámmal ketten rendelkezünk egy önkormányzati bérlakás bérleti jogával, azonban a viszonyunk megromlott, így szeretnék elköltözni. Ebben az esetben valóban le kell mondanom a bérleti jogomról, vagy ez átruházható valami ellenérték fejében, mert szerintem úgy lenne igazságos, ha a testvérem "megvásárolná" a részemet.Honnan tudhatom meg, hogy ez a bérleti jog mennyit ér? Átruházható-e? És mi történik abban az esetben, ha a testvéremmel valami okból kifolyólag nem tudunk megegyezni? Kell-e az ingatlant életvitelszerűen használni, amíg ez az ügy tart, tehát elköltözhetek-e már azelőtt, hogy a határozat/végzés, illetve ha lehetséges a kifizetés megtörténik?
Nagyon szépen köszönöm!Ilona

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.11. 17:21

tipikus női kérdés -:)))
akkor inkább magyarul hátha nem magyarázod félre:
akurvaéletbemármegint

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.05.11. 17:09

Lehet, ez szerelmi civakodás?

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.11. 16:55

Oh mein Gott !!!

monalisa1 # 2012.05.11. 16:32

A megörökölt esetleges ingóságok értékéig kell a tartozást rendezned, kérdés mi szerepelt a hagyatéki végzésben.

jozsef.s # 2012.05.11. 14:22

Nem én nem fizettem hanem a szüleim,én 2009-töl van szerződésem az önkormányzata én minden lakbért be fizetem rendesen, azt megelőzésen a szüleimmel volt szerződése az önkormányzattal.A lakbér tartozás meg nem nevezhető örökségnek azt csak tulajdon vagy tulajdoni hányad után lehetséges és abban az esetben ha az örökös el fogadja a tulajdont, és a tulajdonnal járó minden tartozást is.A tulajdonos az önkormányzat nem én csak bérlő vagyok.Az önkormányzat hibázott amikor meg kötötte az édes apám halálát követően az új szerződést anyámmal 2006-ban és nem hajtotta be a lakbér tartozást tőle.Én nem azt kértem hogy döntsenek helyettem,hogy mit is cselekedjek,csak az volt a kérdésem,hagy ha valaki jártas ebbe a dologba az tud nekem segíteni ,hogy most kinek van igaza. Köszönöm a hozzá szólást.

monalisa1 # 2012.05.10. 14:19

jozsef.s

Negatív örökséged szüleid ezen lakbértartozása, valamint nem tudjuk mi áll a bérbeadói szerződésben esetleges nemfizetés esetén.

Ha a felgyülemlett összeg (és a kamatok...) megfizetése nehézséget okoz, kérd hogy építsék be részletekben a havi bérleti díjba.

monaluis
laikus hozzászóló

SolnesM # 2012.05.10. 14:12

Annó régen a szüleim is egy kb. 130 m2 -es akkor még tanácsinak mondott lakásban laktak.
Apám betéve tudta a 'jogait'. Eccer az egyik családtag megszólalt, "dehát Papa ez egy rabolt ház ! "
És igaza volt.
A lakbér talán 5 - 6 kg akkori hús ára volt.

Mily szép világ volt ( egyeseknek )