Önkormányzati lakás bérleti jog


Zoltanuss # 2018.08.05. 07:24

Ennek értelmében megyünk és bepereljük az MNV-t.

u... van fogalmad az új perendtarásról ?
lehet be se fogadja a bíróság vagy nem vállalják az ügyvédek, ha mégis azt a pert meg is kell nyerni.
persze amikor valaki egy szerzett privilégiumot elveszít mindent megtesz.

Amúgy mennyi is a lakbér ? A volt és az emelt.. mondjuk egy átlagos lakásra ?
A drasztikus az nem egy mérték... az egy szubjektív érzet.

nonolet # 2018.08.05. 07:15

utazó111

A baj, az hogy nem kell megegyeznetek.
Mivel a törvény alapján a helyi rendelet írja elő a lakbért.
Az önkormányzati képviselő testület döntése alapján.

Azaz a bérlőnek abba nincs beleszólása bérlőként.

A bíróság ezért elfog hajtani titeket.
Hisz nem hozhat a rendeletet felülíró ítéletet.

- -

Állampolgárként persze háboroghattok!
A választott önkormányzati képviselőtöknél és a képviselő testületnél.
Sőt a polgármesternél is.
És akár tüntethettek is...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.05. 05:18

Egyáltalán nem biztos, hogy az esetre azt a rendelkezést kell alkalmazni, amit "találtatk". Sőt, az a valószínű, hogy nem.

De még amit "találtatok", abból sem következik, hogy lenne aktív perbéli legitimációtok. Pláne úgy, hogy "mi". Itt nincs olyan fél, hogy "a ház", mindenki maga játszik.

utazó111 # 2018.08.04. 19:46

Köszönöm mindenkinek a segítséget !
Ezt találtuk,mint megoldást!
A bérleti díj összegének nagysága, csak kétoldalú egyezség eredménye lehet és a megállapodást írásbeli szerződésben kell, előzetes tájékoztatás után rögzíteni.
1993.évi LXXVIII.törvény 6. paragrafus (2) bekezdése értelmében: ha a felek a lakbérben vagy lakbér módosításában nem tudnak megegyezni, annak megállapítását bíróságtól kérhetik. A bíróság jogerős határozatáig a lakásért a korábban fizetett , lakbért kell fizetni.
Ennek értelmében megyünk és bepereljük az MNV-t.
A piaci lakbér fizetésért piaci körülményeket kéne kapjunk.
A tulajdonosnak nem csak jogai , kötelezettségei is vannak és mindegy, hogy az a Magyar Állam !
Még egyszer köszönöm, hogy segíteni próbáltatok !

nonolet # 2018.08.04. 14:56

Utazó111

"Ha, nem tudunk megegyezni, akkor kinek kell a lakbér vitában pert indítani. "

Nos, előbb-utóbb az MNV fog végrehajtót küldeni rátok, mert tartoztok neki.

De akkor már fizetitek majd pluszban még

  • a késedelmi kamatot
  • a behajtási díjakat
  • az MNV ügyvédi költségeit (nem véletlen adta ki nekik!!!)

- -

A lakbért a rendelet megszabta >> fizessétek időben!

Ha nem akartok hamarosan felmondást+kilakoltatást.

nonolet # 2018.08.04. 14:52

Utazó111

"Tehát az önkormányzati testület rendelete az irányadó."

...és az a rendelet mit mond?!
Hisz a szerint kell fizetnetek.

A rendelet szerinti összeg VITATHATATLAN és kezdeti határidő is.

Az egyéb feltételek okán indíthattok pert... ha akartok.

Zoltanuss # 2018.08.04. 13:33

utazó111 !

Ez egy fórum és nem ingyenes jogitanácsadás.
Tény hogy a jogterületén lévő témák merülnek fel.
De mint jelenségre bárki kifejheti a véleményét, mert fórum.

Tehát, ha érdemben nem tudsz nekem segíteni, tárgyi tudás nélkül mellőzd az ilyen hozzászólásokat !

Zoltanuss # 2018.08.04. 13:28

Sajnos a házban sokan vannak akik az emelt bért nem tudják kifizetni. Mi történhet legrosszabb esetben ?

Aki nem tud vagy nem akar egy szolgáltatást megfizetni az nem veszi igénybe. Itt a megoldás : elköltözik onnan.
Az hogy műemlék az egy besorolási kategória , az hogy leromlott, az pedig egy nem megfelelő műszaki állapot.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.04. 12:23

Ha jobban tudod, akkor miért kérdezel? (Egyébként az ellentmondásokat nem oldottad fel, a hiányokat nem pótoltad.)

utazó111 # 2018.08.04. 10:00

Én segítséget kértem s tájékoztatást.
Ha, nem tudunk megegyezni, akkor kinek kell a lakbér vitában pert indítani. Az MNV nek, mert nem fizetjük az emeltet, vagy nekünk,mert nem tudjuk kifizetni azt?
1993.évi Ltv. 81.par.(1)bekezdés . Tehát az önkormányzati testület rendelete az irányadó.
Jó e a jogfenntartással való emelt díj megfizetése? Vagy ne fizessük csak a régit , amíg egyesség , vagy bírói ítélet nem lesz ? Sajnos a házban sokan vannak akik az emelt bért nem tudják kifizetni.Mi történhet legrosszabb esetben ?
Ebben szeretnék útmutatást!
Köszönöm !

utazó111 # 2018.08.04. 09:38

Igen ! Hívatkoztak az Önkormányzati rendeletre !
Ami paci alapú lakbérbe sorol minket,de annak vannak feltételei, amit az MNV nem teljesített.Vagyon nyilatkozat stb.Ügyvédtől levél nem jött !!!!!!
Igen! Hivatkozom arra, hogy műemlék ! Mert szégyen , ahogy ki néz ! Lakók szerették volna anno, megvenni, nem engedték. Viszont törődni nem törődnek vele.
Tehát, ha érdemben nem tudsz nekem segíteni, tárgyi tudás nélkül mellőzd az ilyen hozzászólásokat !Köszönöm Kovács Béla Sándor

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.04. 08:36

Ellentmondásos és hiányos ez a tényállás, csak találgatni lehetne, az meg nem célszerű.

(Gyanítom, hogy az MNV és az ügyvéd levelében is részletes jogszabályi indoklás, érvelés van, csak azt valamiért nem tartod fontosnak ismertetni. Bezzeg azt, hogy műemlék!)

utazó111 # 2018.08.04. 08:06

Üdvözlöm !
Tanácsát szeretném kérni !
Mi egy műemlék házban lakunk, a tulajdonos a Magyar Állam, így a Nemzeti Vagyon Kezelő.( A ház állapota kritikán aluli,már a védett épületek közé sorolták)
Tavaly szeptemberben drasztikus lakbér emelést szerettek volna végre hajtani. Amit a ház természetesen visszautasított. Levél váltások történtek , novemberben az MNV átadta az ügyet egy ügyvédi irodának. Az utolsó levelünket már oda kellett írnunk. Természetesen a levél másolatát megküldtük az MNV.nek is. Egészen 2018 aug.1-ig
választ nem kaptunk senkitől. Most viszont az MNV küldött 1 levelet amiben közölték , hogy aug.1-től él az emelés és 2017.szept.14-től visszamenőleg kérik a különbözetet is.
Mennyire jogos a követelésük ? Pláne a visszamenőleges követeléssel? Mi joggal hihettük, hogy érveinket elfogadták, mert 2017.szept-től egészen mostanáig a régi, nem emelt lakbért számlázták és mi azt ki is fizettük , levelünkre választ nem kaptunk !
Mit tehet az MNV a nem fizetőkkel. Úgy tűnik perelni nem akar, mert azt már megtette volna ? Milyen lehetőségei vannak még? Vagy nekünk kell perelni ?
Van lakó aki jogfenntartással fizetni szeretne. Van értelme, előnye, hátránya?
Kicsit hosszúra sikeredett levelem, de ez nagyon összetett probléma. Köszönöm előre is válaszát N.Edina

MajorDomus # 2016.11.21. 20:14

Matko

Én megértelek.
De a piacon nem úgy alakulnak a díjak, hogy akinek kevés a jövedelme az olcsóbban lakik.

Egy 1,5 szobás lakás felújítása 1,8 millió forint+a lakás vételára 9,2 millió ft.

Gondolom te sem adnád ki 30 ezer ft-ert hogy
Majd 25 év alatt megtérüljön a befektetés.

Az önkormányzat piaci gazdálkodó szervezet amely a bevételéből üzemelteti a várost.

És a 30 ezer ft bérleti díj a piaci árnak meg a fele sincs!

Matko # 2016.11.21. 08:11

Tisztelt MajorDomus!
A magánvéleményével azért annyira nem tudok egyet érteni. Ha havi 200-250000 ft-ot keresnék nem zavarna annyira. De az már igen, ha mindent kifizetek és marad napi 1200-1300 ft a megélhetésre. De ez csak az én magánvéleményem.

MajorDomus # 2016.11.18. 20:08

Majd írd meg mire jutottál.

naposcsibe01 # 2016.11.18. 06:09

Köszönöm szépen a tanácsot MajorDomus!
Szép napot!

MajorDomus # 2016.11.17. 22:22

Csibe...

Esélyes hogy igen.

Nagymama kezdeményezze hogy gondozásra szorul, nehezen mozog stb. Írjátok le, hogy a te segítségével tudja fenntartani és felújítani a lakást.

Meg fogod kapni, de még idén adjátok be a kérelmet.

MajorDomus # 2016.11.17. 22:19

Örülj neki.
Így nem kerülsz magasabb kategóriába.

Magánvélemény :
Azért ma Magyarországon lakást bérelni 30.000 Ft-ért az szép teljesítmény!
Sőt ügyes!

Én 35 m2-t adok ki 70.000 Ft-ért!

És keveslem a bérleti díjat a full felújított lakásért!

Matko # 2016.11.17. 16:53

Köszönöm MajorDomus. Csak az a bajom mindezzel, hogy a jövedelmemből tudják megállapítani, hogy milyen kategóriába kerülök. Vagy pedig fizethetem a piaci árat ami kb. 30000 lenne havonta.

erdeimanó # 2016.11.17. 14:50

Köszönöm !


Köszönettel !
Erdeimanó

naposcsibe01 # 2016.11.17. 10:12

Tisztelt Fórumtársak, segítők!

Nagymamával élek életvitelszerűen egy kis méretű Budapesti önkormányzati lakásban. Tartózkodásival (Önkormányzat hozzájárulásával) be vagyok jelentkezve kb. 1 éve, de valóságban már 5 éve itt lakom. Teljes lakás felújítást tetőtől-talpig én finanszíroztam. Mamám azt szeretné ha bérlőtársként lennék bejegyezve, mivel a sima tartózkodásival nem érek semmit, ha ő eltávozna az élők sorából. Teljes rezsi költséget én állom, mivel szerencsére jól kereső állásban vagyok, mama nyugdíja meg karcsúra sikeredett. Óbudai vagyonkezelőtől minden évben jönnek ellenőrizni a lakást, eddig sosem volt probléma, sőt dicsérték a felújítás utáni állapotot. Rezsi elmaradásunk nincs.
Kérdéseim: Megkaphatom e a bérlőtársi jogot?
Hogyan kell ezt kezdeményezni? Mamának kell kezdeményeznie vagy nekem?
Köszönöm előre is a segítséget!

MajorDomus # 2016.11.16. 21:47

Nem, mert ehhez a bérbeadónak nincs köze!

Amíg fizetsz nincs gond.

Matko # 2016.11.16. 18:26

Szép estét mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy mit tehetek ez esetben. :
Édesanyám februárban elhunyt. Ezután pályáztam a lakás bérleti jogára amit meg is kaptam, határozatlan időre. Júliusban megszünt a munkaviszonyom, azóta alkalmi munkákból élek. A számlákat rendesen fizetem. Most az ingatlankezelő küldött egy nyilatkozatot a jövő évi bérleti díj megállapításához. Ha ráírom, hogy alkalmi minkákból élek, de nem tudom igazolni akkor felmondhatják a szerződést?

MajorDomus # 2016.11.15. 20:55

Tulajdonosi hozzájárulás a lényeg!