Társasházak jogásza!


szodizs # 2015.07.27. 07:53

Azért azt még hozzátenném: nem nevezném szomszédvitának azt ami egy 45 lakásos házat sújt + a szomszédos házzal közös udvarunkon a szomszédházban lévő lakások egy részét is!

szodizs # 2015.07.27. 07:40

Nem a birtokvédelmi eljárásban várunk el segítséget. Hanem a renitens lakó fegyelmezésében. De ez nála abból áll, ha panaszt teszünk a folyosókra kihelyezett lomok miatt, akkor a neten emilben mindenkit megfenyeget a tűzoltókkal, de csak az egyetlen 25 macskás lakóknál vannak kihelyezve lomatalanításból beszerzett babakocsik, raklapok, miegyéb. Ja és az említett lakónak nincs internete. Ha panaszt teszünk, hogy a kapun nem tudunk bejönni, mert isznak, dohányoznak csapatostul a kapu elött és alatt, akkor kihelyez darabonként 9-10 ezer ftért tilos a dohányzás táblákat. Nem hiszem, hogy ha odamenne és becsöngetne, hogy rakjanak rendet, holnap ellenőrzi..nem lenne -e hatásosabb. Vagy pl.Szabálysértési eljárást is indíthatna a szociális együttélés szabályait megsértő tulajdonosok ellen. Ha én elkezdenék pipiket nevelni vagy disznót az udvaron vagy a lakásomból malac ólat létesítenék, biztosan nem úsznám meg. Pedig azt sem tiltja a törvény.

MajorDomus # 2015.07.26. 20:11

Ebben igaza is van.
Más kérdés, hogy nem békebiró, nem feladata a szomszéd vitákat eldönteni, viszont ő van abban a helyzetben a hogy a többség érdekében fel tud, és fel is kell lépnie.

Sajnos a birtokvédelmi eljárásban nem illeti meg a képviseleti jog, ez sokszor nekem is hátrányos.

szodizs # 2015.07.26. 18:36

KBS. Mire gondolsz?
MajorDomus A közös képviselőnk elzárkozik az ügytől, mondván ő nem hatóság, semmi dolga ezzel.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.26. 08:06

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy tudod, mit jelent az a fogalom, amelyet használsz.

szodizs # 2015.07.26. 07:56

MajorDomus!

A héten megkaptuk a birtokvédelmi második bírságát is. Az elsőt átadta az önkormányzat a NAV-nak, behajtásra. Természetesen nem fizetnek, a macskák száma nemhogy csökkenne, hanem nő! És persze ŐK önfeledten szellőztetnek...mi meg fuldoklunk 512 napja. Ennyit a magyar jogbiztonságról.

szodizs # 2015.07.26. 07:53

És honnan vezessem a klimát? (ha lenne is rá pénzem) Ugyanis nincs egy talpalatnyi hely az épületben, ahol nem csípi a szemünket a macskabűz! És akinek nincs pénze a klímára? Mert élnek itt diákok, nyugdíjasok, családosok.

MajorDomus # 2015.07.13. 21:02

Tartsatok,, közgyűlést,,

Dragon1977 # 2015.07.10. 12:35

Köszönöm a hozzászólásokat. Utána nézek a Ptk-ban.

MajorDomus # 2015.07.09. 22:09

Szodizs

Magyarországon nem lehet a fejekre hatni, csak a zsebekre.

Tegyetek bejelentést az ÁNTSZ nek,
A bírságok majd rábirják a változásra.

Ma is 30 fok van a lakásomban, mert nem tudom 5 percre sem átszellőztetni. majd 24 óra eltelt a vihar óta, én még mindig itt izzadok a lakásomban :(
Milyen megoldást tudtok?

Klíma!

szodizs # 2015.07.09. 11:05

Tudom. A birtokvédelmi a jegyző hatásköre, de ő csak büntet. Ettől a szag még nemszűnik meg, csak az önkormányzatnak folyik be a büntipénz, mi meg szagoljuk. Most komolyan..ma Magyarországon nincs semmilyen eszköz? Ma is 30 fok van a lakásomban, mert nem tudom 5 percre sem átszellőztetni. majd 24 óra eltelt a vihar óta, én még mindig itt izzadok a lakásomban :(

Milyen megoldást tudtok?

MajorDomus # 2015.07.08. 22:40

Ptk

A közös tulajdon.

ObudaFan # 2015.07.08. 16:40

Tarsashazi mukodes eseten ezt valoban a tarsashaz hajthatja be. Igy pedig azok a tulajdonostarsak indithatnak fizetesi meghagyast, akiknek a rovasara az illeto gazdagodott.

Dragon1977 # 2015.07.08. 12:54

A gond most aktuálisan az, hogy a közös fő vízmérőn van vagy 100 köbméter víz, aminek nincs gazdája. Ezt 4 lakó még kifizetné, de az ötödik már hallani sem akar róla. Továbbá a közös terület használata (átjárhatósága) is vitás kérdés. Probléma a kutyatartás és a saját területek is (az 5. szomszéd nem hajlandó elfogadni a kialakult és egy per által már megerősített telekméreteket).

Tehát ezeket szabályozza valami? Ennek a közös tulajdon szabályozásának a Ptk.-ban tudok utánanézni?

Köszönöm.

MajorDomus # 2015.07.07. 21:50

Szodizs

Nincs dolga.

A birtokvédelmi eljárásban a képviselő nem járhat el a tulajdonos helyett.

MajorDomus # 2015.07.07. 21:47

Egyetértek Obudafan véleményével,
5 lakás esetén csak a költségeiteket növelitek, 80%-os többséggel meg mindent eldönthettek ami szükséges.
Konkrétan mi a gond.

ObudaFan # 2015.07.07. 16:16

Nem feltetlenul erdemes a kozos tulajdon szerinti mukodeyt szmsz-revaltani, mert tobbsegi dontessel igy is tudtok rendelkezni a lenyeges kerdesekrol. Persze tenyleg ismerni kellene a felmerult problemakat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 14:55

Valószínűleg a közös tulajdon szabályai szerint működtök. Mit kellene "elintézni"?

Dragon1977 # 2015.07.07. 11:00

Üdvözletem!

Társasházzal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A lakás, ahol lakom, hivatalosan társasház. Összesen 5 lakásból áll.
Van egy nagyon régi alapító okirat, amit be is jegyeztek.
Viszont itt ki is merül minden, ami miatt társasház lenne. Se SZMSZ, se közös képviselő, se közgyűlések. A probléma az, hogy az 5 lakóból 4 teljesen közreműködő a közös problémákban, viszont egyikük minden alól kihúzza magát, minimális együttműködés sincs benne. Mi ilyenkor a teendő. Ha társasház vagyunk, de nem alakultunk meg (ez így lehet hogy teljesen szakszerűtlen, de nem értek hozzá) akkor lehet egy közgyűlést összehívni, ahol a 4 lakó rendbe teszi a dolgokat (közös képviselőt választ, SZMSZ-t ír, dönt a közös ügyekről (csak olyanokról, amihez nem kell 100 százalékos beleegyezés)?

Sajnos a jelenlegi helyzetben semmit nem tudunk elintézni, ezért keresek megoldást rá, hogy a renitens lakó nélkül is meg tudjuk oldani legalább az alapvető problémákat.

Választ előre is köszönöm.

ragyasdezso # 2015.07.07. 10:48

szodizs

Nincs, neki nincs hatósági jogköre. A szomszédjogi vitákba egyébként sem avatkozhat be.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 09:01

Mi dolga lenne? A nénit lője le vagy a macskákat?

szodizs # 2015.07.07. 08:34

Javítsatok ki ha rosszul tudom...

A közös képviselő feladata a társasházi törvény szerinti munkavégzés, a törvény betartatása.
Namármost : 16. § A tulajdonostársat külön tulajdona tekintetében megilleti a birtoklás, a használat, a hasznok szedése és a rendelkezés joga; a tulajdonostárs e jogait azonban nem gyakorolhatja a többi tulajdonostárs joga és törvényes érdeke sérelmével.
A törvény sérelmét véleményem szerint a birtokvédelmi eljárás során megállapította a jegyző, most akkor megkérdezem, miért nincs dolga a közös képviselőnek ebben a kérdésben?

szodizs # 2015.07.06. 22:27

Az állatvédők már jártak náluk, végülis a macskák szempontjából ..nincs rossz dolguk, külön szobájuk van..csak az a bűz ne lenne Milyen szakértő kell? Szagszakértő? Mi a helyzet ha illegális macskamenhelyként kezelnénk? Merthogy az....

MajorDomus # 2015.07.06. 22:04

Ha ő a tulaj, az nehéz dió.

Két megoldás van, polgári per, a lakások érték csökkenése miatt, de ezt mint felperesnek neked kell bizonyítani, szakértő stb, költséges.

Hatékonyabb módszer, jelentsëtek fel allatkinzásért, ez még börtönnel is járhat, tehát célravezető eljárás.

szodizs # 2015.07.06. 16:49

Tulajdon viszonyok: a lakás tulajdonosa egy hölgy, ő gyűjti a macskákat.
A közös képviselőnek jeleztük, hárít, szerinte neki nincs tennivalója, nem hatóság. Többszöri követelésünkre nagy nehezen íratott egy ügyvéddel egy felszólítást -eredménytelen. Másra nem hajlandó. Most küzdünk azért, hogy legyen a háznak szmsz-e és házirendje, de azt se kapkodja el, már egy hónapja kértük, még nem mozdult.

A helyzet az, hogy az alattam lévő lakásról van szó két emelettel lejjebb. Főként ebbe a sarokba húzódik be a bűz, meg a közvetlen falszomszédjához. Mi ketten gyűjtöttünk aláírást, a ház több mint a fele aláírta. Néhányan kitértek...félnek...ezt mondták, de érzik a bűzt. ÁNTSZ-t tavaly is idén is kihivtuk. Nagy nehezen ma sikerült egy jegyzőkönyvet szereznem tőlük, ami szerint elviselhetetlen állat és ürülék szaggal van az egész ház átitatva. De hárítanak, nincs rovar, ezért nincs tennivalójuk. A rendőrök szabályosan kiszédültek a lakásból, mikor megszámolták a macskákat. 20. ezer ft-os büntetést szabott ki a jegyző, de azt sem fizették be és a bűzt sem szüntették be. Ma már külön szobában vannak a macskák, ahol éjjel nappal szellőztetnek. A közös képviselő hárít vagy nem válaszol. Már nem tudjuk hova forduljunk :'(