Állítólag csak 1 ha feletti területre
Kötelező. Vagy ez csak törvénytervezetben van?
Bocs, nem vagyok képben, de van zártkerti telkem kis házzal, ezért locsogok bele.
Állítólag csak 1 ha feletti területre
Kötelező. Vagy ez csak törvénytervezetben van?
Bocs, nem vagyok képben, de van zártkerti telkem kis házzal, ezért locsogok bele.
„Az adásvételi szerződésre a Földforgalmi törvény előírásait kell alkalmazni ”
Főszabályként. Láttam én már zártkertben is kivett ingatlant.
"Amennyiben a nagymama haszonélvezetet tart fenn magának, akkor véleményem szerint felmerül, hogy eseti gondnokot is kell kérni a gyámhatóságtól." A nagymama haszonélvezeti jogot nem fenntart, hanem létesít. A nagymama haszonélvezeti jogot akkor tarthat fenn, ha a saját tulajdonát ruházza át az unokára.
Az adásvételi szerződésre a Földforgalmi törvény előírásait kell alkalmazni (kifüggesztés, szakigazgatási szerv jóváhagyása stb.)
Hát, ez azért elég tágan megfogalmazott kérdés. Illetéket kell fizetni, a földhivatalnál el kell járni. Amennyiben a nagymama haszonélvezetet tart fenn magának, akkor véleményem szerint felmerül, hogy eseti gondnokot is kell kérni a gyámhatóságtól.
Szeretnék informálódni, hogy milyen törvények kötelezettségek adódnak, ha nagymama kiskorú unokának vásárol egy zártkerti ingatlant ?
válaszokat köszönöm!
Amíg ennyivel megúsztad.
Igen. Tulajdonképpen semmi közöd a kettőjük közötti jogviszonyhoz.
Mondjuk, anyád gondnokság alá helyezésén elgondolkozhatnál. A jövőre nézve.
T. Fórumozók!
Én vagyok a lakás tulajdonosa, az anyám a haszonélvezeti jog tulajdonosa!
Egy lakásban élünk, az anyám nyolcvan elmúlt, enyhán rosszul lát és nagyot is hall!
Egy alkalommal ügynökök akik víztisztítót ajánlottak beszereléssel "levették a lábáról" és szerződést kötött velük a víztisztító beszerelésére, amire én, mint tulajdonos, nem tartok igényt, de a szerződés kötő vállalkozás érvényesnek tartja a köztük és a haszonélvezeti jog élvezője, az anyám között létrejött szerződést! Ragaszkodik a szerződésben foglaltakhoz! Én. mint tulajdonos tényleg el kell, hogy fogadjam az idős anyám által kötött szerződés érvényességét a saját tulajdonú lakásomban?
Köszönöm a válaszotokat!
Ferenc
Azon, amelyiken most is van.
Kedves Tématársak!
Melyik rész felett lesz hasonélvezet?
Ne má!
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}
Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ
Megszabhatja
Megteheti
Az a megoldás hogy szüntessétek meg a közös tulajdont, ha az apósnak csak 50%-ra lesz haszonélvezete s a férjed lesz a 100% tulajdonos, már nem dirigalhat az adós csak a haszonélvezeti részén.
Tisztelt Ügyvédek!
Az alábbiban szeretném kérni a segítségüket.
A férjem és az ő édesapja 50-50%-ban tulajdonosok egy családi házban, de a férjem édesapjának haszonélvezeti joga is van. Férjem édesapja ott lakik, a férjem cégének pedig ez a telehelye és a székhelye is(ez nem tudom, hogy fontos információ-e?).
Férjem mindennap oda jár dolgozni, ott a műhelye és az irodája is. Mind a kettő a pincében van, mert a telken lévő kis házból (van egy nagy családi ház a telken, amiben az apósom lakik és egy kis ház, ami üresen áll) már az apósom kiűzte, mondvacsinált indokokkal.
A pince, ahol kénytelen dolgozni vizesedik és semmilyen illemhelyiség nincsen benne.
Férjem édesapja a következőkkel rukkolt elő a minap: a férjem csak 8-16 óra között járhat oda, a fürdőszobát ne használja és csináljon valamit a pincével, hogy ne vizesedjen.
Az lenne a kérdésem, hogy az apósom, mint haszonélvező, megszabhatja, hogy a férjem mikor járjon oda? Megteheti azt, hogy nem engedi be a házba?
Segítségüket előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
Dehogynem!
gondold végig!
„Na most Én erről semmilyen papírt nem láttam. Tényleg ilyenkor elveszik a tulajdon jog, ha nincs kifizetve az illeték??”
Nem veszik el.
„Nem tudom jól értettem e? Ajándékozzam a ház 50% -át a húgomnak, a másik 50% -át a fiamnak? Ez lenne a megoldás?Most is van annak illetéke? A fiam hogy fogja azt kifizetni???”
Illetéke az éppen nincs, de értelme sem sok. Amit szeretnél, azt nem éred el vele.
Rendben van.
És elnézést, ha zavarosan fogalmaztam.
Van tulajdoni lapom, de az nem a legfrissebb, azon még 100% ban vagyok tulajdonos, apukám pedig 100% ban haszonélvező.
Azért nem vagyok biztos abban, hogy most mi szerepel a tulajdoni lapon, mert amikor elajándékoztam a húgomnak a ház felét, és Ő nem fizette be az adót, nem tudom változott e valami.
Utána nézek, és akkor jelentkezem.
Köszönöm segítségüket.
Hát ez elég zavaros,amit leírtál.
azt sem tudod mennyi a tulajdonod?
Na akkor nézd meg a tulajdoni lapot és gyere vissza ide.
olyan nincs hogy nem fizeti be az adót és ezért csak haszonélvező lesz.
haszonélvezetet nem az adóhivatal
hanem a tulajdonos alapithat
a haszonélvezet a halállal megszűnik.
na nézz utána mi a helyzet és írd le pontosan.
Köszönöm a válaszokat.
Egyébként ez nagyon viccesen hangzik, hogy a saját házamba be sem mehetek, ha édesapámnak 100% haszonélvezeti joga van, és ha Ő úgy rendelkezik...
Nem vagyok benne biztos, hogy a húgomnak haszonélvezete van a házon, csak úgy tudom, mert ezt mondják ( apukámmal az élen ), de lehet el kell mennem a földhivatalba, s kikérni a tulajdonlapot. Anyukám és apukám volt a haszonélvező 2006-ig, míg anyukám meg nem halt. Halála előtt kért meg engem, hogy ajándékozzam a húgomnak a ház felét, ami meg is történt hivatalosan, de a húgom nem fizette be az adót, ami az ajándékozással járt, így "állítólag" csak haszonélvező lett. Na most Én erről semmilyen papírt nem láttam. Tényleg ilyenkor elveszik a tulajdon jog, ha nincs kifizetve az illeték??
A húgommal nem vagyunk se jó se rossz viszonyban....semleges. Itthon sincs. Ha hazajön a családjával ( amit megtesz egy évben többször is, és hetekre jönnek ), akkor is Én fizetek mindent, amit ő természetesnek tart. Az utóbbi 1 évben mondtam, hogy ez így nem mehet tovább, na azóta ad x összeget...
Nem tudom jól értettem e? Ajándékozzam a ház 50% -át a húgomnak, a másik 50% -át a fiamnak? Ez lenne a megoldás?Most is van annak illetéke? A fiam hogy fogja azt kifizetni???
„megoldás ha a hugoddal megegyezel
hogy lemond a haszonélvezeti jogáról.
te ajándékozd neki a tulajdonod 50%-át
a fiadnak, de tartsd meg rajta a haszonélvezetet.
Ekkor egyenjoguak lesztek s nem zsarolhat
milyen a viszonyod a hugoddal?”
Azért ez nem ilyen egyszerű. Attól, hogy többeknek van haszonélvezete egy ingatlanon, még nem biztos, hogy egy sorban illeti az meg őket. Itt sem illetné meg egy sorban.
A megoldás az, ha a kérdező húga beengedi a kérdezőt, de az is csak akkor, ha az apa haszonélvezete az övét nm előzi meg.
A rezsitartozás a haszonélvező terhe.
Az építményadó kötelezettje is a haszonélvező.
Az a kérdés hogy mennyi a haszonélvezeti aránya?
Ha 100 %,akkor be sem lehetsz a házba az engedélye nélkül! !!
ha 50 %,a hugoddal közösen , akkor nem vagy köteles átadni a szobát.
ügyvéd előtt kössenek megállapodást arról,mire terjed ki az 50% haszonélvezete.
arra vigyázz,ha a hugoddal összefog a házból is kitehet benneteket!
megoldás ha a hugoddal megegyezel
hogy lemond a haszonélvezeti jogáról.
te ajándékozd neki a tulajdonod 50%-át
a fiadnak, de tartsd meg rajta a haszonélvezetet.
Ekkor egyenjoguak lesztek s nem zsarolhat
milyen a viszonyod a hugoddal?
Üdvözlöm!
Jogi tanácsot szeretnék kérni. Arra szeretnék választ kapni, hogy a tulajdonosnak és a haszonélvezőnek milyen jogai és kötelezettségei vannak a mi esetünkben ( CSALÁDI HÁZRÓL VAN SZÓ )
Tisztában szeretnék lenni a jogaimmal, Én mint tulajdonos. Édesapám és a húgom haszonélvező. Édesapámmal és a fiammal életvitel szerűen lakunk egy családi házban (bejelentett lakcímünk is ez ), a húgom külföldön lakik, oda is ment férjhez. 4 szobás a ház, édesapám 2 szobában lakik, nekem van 1 szobám, és a fiamnak is van egy szobája. Arra szeretnék választ kapni, hogy joga van e édesapámnak arra, hogy kitegye gyermekemet (16 ) a jelenlegi szobájából azzal a céllal, hogy neki nem elég az a 2 szoba, ahol lakik, neki kell a harmadik is (ezt azzal indokolja, hogy minden az övé, a gyereknek csak azért van joga abban a szobában lakni, mert Ő volt olyan rendes és megengedte kb. 8 évvel ezelőtt )és be akarja költöztetni az Én szobámba. Csak az a baj, hogy ez nagyon nehezen kivitelezhető, 2 szobából 1-et csinálni,nem tudom sehova tenni a dolgainkat, bútort, tv-t, stb.-t. Így, mint haszonélvező tehet ilyet? Nincs erre valami törvény pl százalékos arányban m2-re vetítve?
Valamint joga van e zárat cserélni pl. garázson, kapun, hogy a bejutásomat ( bejutásunkat ) akadályozza, mondván, hogy elromlott a zár (persze tudjuk, hogy ez nem igaz, csak az a céja, hogy akadályozzon minket), de kulcsot nem hajlandó adni hozzá.
Kötelességem-e nekem fizetnem a rezsit, mondván, hogy Én vagyok a tulajdonos, amikor anno a házat vásárolták az Én nevemre iratták meg a szerződéseket a közüzemű díjakkal kapcsolatban? Egyetlen egy dolog, a házadó, ami az Ő nevére jött eddig, de azt is velem fizettette ki, ebben az évben bevitte az Önkormányzatra a csekket, és azt mondta számlázzák ki az Én nevemre, mert Én vagyok a tulajdonos, Ő nem hajlandó fizetni. Azóta sem jött csekk az Én nevemre. Kin fogják ezt a tartozást behajtani? Kinek a kötelessége fizetni?
Folyamatosan azzal zaklat, hogy festessem ki a lakást, mert az is az Én feladatom lenne, vagy adjak neki rá pénzt. Persze nemet mondtam, hisz Én állok minden rezsit, ennyit áldozhat Ő is a lakásra, meg különben is, az egész házat szinte Ő lakja már ( tavaly szeptember óta a fiam kollégista, és Én sem vagyok otthon, mert nagyon nehéz a természete, nem lehet elviselni a kötözködéseit ). Erre Ő apránként kifestett pár szobát. Persze az enyémet kihagyta, de ez most nem fontos. Nekem kötelességem festetni?
A kertben a fűnyírást Ő rendezi, amióta az eszemet tudom, a benzint is Ő veszi a fűnyíróba, de ezt minden hónapban felhozza nekem, hogy milyen sokba kerül, és hogy Én nem vagyok hajlandó ezt finanszírozni. Talán ez is az én dolgom lenne?
Köszönöm segítségüket és válaszukat.
Az állagvevő a tulajdonos,de a haszonélvező
a főnök,ami a halálával megszűnik,nem örökölhető
Az állagvevő a tulajdonos,de a haszonélvező
a főnök,ami a halálával megszűnik,nem örökölhető
Üdvözlöm!
Érdeklődni szeretnék, nagymamám vásárolt ingatlan a szerződésben van egy fél aki állagvevőként szerepel.
Nagymamám a szerződésben haszonélvezeti jog vevőként szerepel.
Az lenne a kérdésem,hogy most melyik a nagyobb ki tulajdonában áll az ingatlan. Illetve hogy a mamám része örökölhető-e.
Válaszát várom
Köszönettel: Danyi László
Dél Amerikában is,csak a kolumbiai, ,,banditos luminese,, drágán dolgozik.
andbene
Ahogy MD mondta, jogilag lehetséges, azonban mindketten továbbra is adóstársak maradtok a férjeddel.
Amit a férjed szeretne, lelépni minden kötelezettség nélkül, legfeljebb akkor tudna, ha Dél-amerikába, vagy Afrikába költözne. Uniós tagországokban az adóst utol lehet érni.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02