Ingatlanügyek


lajcsó # 2016.04.26. 17:59

Amennyiben a saját részét el kívánja adni, arra nektek elővásárlási jogotok van!

big_tits # 2016.04.26. 11:28

hologram
És ki veszi meg rajtam kívül a testvéreid részeit. Nem jellemző, hogy valaki 1/3 lakást vesz. Ha egyáltalán ez a tulajdoni hányada. Egyébként mi ez, társasház.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.26. 11:14

A saját illetőségét.

hologram # 2016.04.26. 11:02

Tisztelt Cím!
Anyánk halála után örököltünk egy bérházi lakást, hárman, testvérek.
Azt szeretném megkérdezni, hogy egyik testvérünk eladhatja-e a beleegyezésünk nélkül bármilyen formában a lakást, ha mi (két örökös) ebbe nem egyezünk bele?
Tisztelettel várom mielőbbi válaszát.
F.M.

big_tits # 2016.04.26. 11:00

Azt hiszem az a jobb, ha a kgy végén érvénytelenítem a szavazatát.

MajorDomus # 2016.04.25. 20:53

Ha megteheti?!
Mit lépsz az ügyben?

big_tits # 2016.04.25. 20:50

Szavaz és simán beleszámolják. A két korábbi képviselővel jóban vagyok. Azt állítják, hogy egyetlen egyszer sem volt meghatalmazása.

MajorDomus # 2016.04.25. 20:36

Valószínűleg!
(az már nem megy, de levezető lehet)

Ez egy társasházi altípus.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.25. 20:08

Na és? Szavaz?

big_tits # 2016.04.25. 19:19

Az egyik th-i lakótárs azt állítja, hogy aki a közgyűlés levezetője hosszú évek óta, az nem tulajdonos, hanem csak állandó lakcímmel ott lakik egy rokonánál.

ObudaFan # 2016.04.25. 15:57

Szerintem ha úgy szerzed meg, hogy még áll rajta az ingatlan, akkor kelleni fog fizetni.

gyula1979 # 2016.04.25. 15:29

Elnézést kérek!

Visszterhes vagyon szerzési illeték. Építeni szeretnék a telekre a lehető legrövidebb időn belül.

Köszönöm szépen.

gyula1979 # 2016.04.25. 15:26

Tisztelt Hölgyeim/Uraim!

Építési telket szeretnék vásárolni, melyen lebontandó ingatlan van. Jelen esetben fizetnem kell visszterhes vagyonosodási illetéket?

Köszönöm szépen megtisztelő válaszukat.

ciwi # 2016.04.25. 14:51

Kovács Béla Sándor: Az ügyvédünk azt mondja hogy a pert elvesztettük viszont az összes pert felfüggesztették és hogy nem zárult le. Állitólag az erste banknak kellene beküldeni a biroság felé egy elszámolást.... igazából nem is jelentkezett az ügyvédünk vagy egy éve mióta szólt hogy fel vannak a perek függesztve. Mi ma voltunk nálla és elő sem vette az aktánkat hanem amit mondott azt csakúgy mondta....elég tanácstalan vagyok. Azt mondta hogy ezt a másfél millió forintot (a pert képező összeg 15%a) perköltség gyanánt fog kelleni megfizetni amennyiben a keresetünktől elállunk. A végrehajtás pedig folyik és nem szeretnénk kifutni az időből.

big_tits # 2016.04.25. 13:32

Kovács_Béla_Sándor
Köszönöm, marad a betekintés.

pazs # 2016.04.25. 13:07

ciwi: kérdezzétek meg az ügyvédeteket. Nem világos, hogy miért kéne a banknak fizetnetek másfél millió forintot, ha ti elálltok a pertől. Egyáltalán hol tart a per? Jogerősen vesztettetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.25. 13:07

45 albetétes társasházról szeretnék nem hiteles tulajdoni lapot kérni. Mennyibe kerül?
45K, ha van ügyfélkapud. Ha nincs, akkor 45K meg amit annak fizetsz, akinek van ügyfélkapuja.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.25. 13:05

Ciwi, valami nem stimmel a tényállással. Ha elvesztettétek a pert, akkor már nincs mitől elállni.

lajcsó # 2016.04.25. 13:02

"Törvényesen adta el anyós a házat úgy, hogy páromnak tulajdonrésze van benne, de nem értesítették, és így semmit nem írt alá??"
Az adásvétellel kapcsolatos eljárásról a földhivatal értesíti a tulajdonosokat.

ciwi # 2016.04.25. 12:33

Sziasztok.
Lenne egy problémám remélem valaki tud nekem ebben segiteni.

Devizahitelünk van a házon (ERSTE BANK )emiatt peres eljárást inditottunk a bankkal szemben amit elvesztettünk. Most felkeresett minket a bank hogy az Nemzeti eszközkezelöi programba induljunk el ez az egy lehetőségünk hogy ne kerüljünk végrehajtásra és itt maradhassunk. Ebbe mi bele is egyeztünk és beadtuk a szándéknyilatkozatot. Minden szempontnak megfelelünk mind szociálisan mind pedig a ház műszaki állapotát tekintve. Viszont egy nagy problémám van hogy érkezett egy levél az Erste banktol, miszerint nem tudjuk folytatni az elbirálást addig amig a jelen fennálló függöjogi helyzetet nem rendezzük. Mégpedig hogy elállok a keresettöl viszont az ügyvédünk azt mondta ha elállunk akkor nekünk be kell fizetni közel másfél millio ft-ot az erste banknak. Ebbe kérek szépen segitséget hogy akkor ilyenkor mit lehet tenni van e más módja e ennek hogy ez megszünjön mert azt olvastam hogy megszüntetni kell nem elállni..... Elöre is köszönöm ha valaki tudna nekem ebbe segiteni.

big_tits # 2016.04.25. 12:15

Ne aggódj. Nem a párod viszik a kóterba. Jönnek még aláírásért. A földhivatalban nem vakok ülnek.

Telokin87 # 2016.04.25. 11:48

Sziasztok!
A felmerülő "problémám":
A párom korábban 32 évig volt házas, együtt is éltek. Az anyósának volt egy telke egy rajta álló házzal. A telket megfelezték, a másik felére páromék építkeztek. (A telekért nem kellett semmit fizetniük, "ajándékba" kapták.) Viszont ezért a segítségért cserébe szóban megegyezett a család, hogy ha az anyós eladja a házat, akkor a testvér kapja abból a pénzt, páromék semmit, mivel ők kaptak egy telket. Ezt a házat páromék eladták, elköltöztek másik házba, de anyós maradt.
Az anyós telkéhez tatozó tulajdoni lapon párom 1/32-ed részben tulajdonos.
Na most: anyós eladta az egész telket, nem tudjuk mennyiért (ekkora párom és a felesége már nem élnek együtt, nem is beszélnek), pénzt nem kapott belőle (ami a megegyezés alapján jogos is), viszont alá sem írt semmit.
Kérdésem:
Törvényesen adta el anyós a házat úgy, hogy páromnak tulajdonrésze van benne, de nem értesítették, és így semmit nem írt alá??

big_tits # 2016.04.25. 11:47

Segítséget kérnék. 45 albetétes társasházról szeretnék nem hiteles tulajdoni lapot kérni. Mennyibe kerül?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.25. 10:25

400K.

KleTimcsi # 2016.04.25. 07:54

Kedves Fórumozók, Ügyvéd Úr!

40 éves múltam, a férjem pedig 44. Van két gyermekünk (5 és 8 évesek). Édesanyám nevén van a lakás, amiben lakunk. Ezt a lakást most édesanyám eladja, és az érte kapott pénzt "megkapjuk", és azon egy kertes házat vásárolunk. Nekünk a nevünkön ez lesz az első ingatlan. A CSOK-ot is igénybe kívánjuk venni. A kérdésem az lenne, hogy mint első lakás tulajdonosok, mennyi illetéket kell fizetnünk a ház után, mely 10 Millió forintba kerül.
Köszönettel várom a válaszokat!