Ingatlanügyek


Róbert gazda # 2016.04.25. 07:35

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr!
Köszönöm válaszát.
Természetesen ügyvédi közreműködéssel történne az adás-vétel, csak az eljáró ügyvéd nem tudott válaszolni, arra, milyen biztosítékom lehet a szerződés meghiúsulása esetén.
Köszönettel: Bertalan Róbert

lajcsó # 2016.04.25. 07:20

"Kiköthetem-e az adásvételi szerződésben a vételár előleg átadásával, hogy az ingatlanokra jelzálogot alapítok az előleg biztosítására arra az esetre ha az adásvétel bármi rajtam kívül álló okból meghiúsul?
Ezt a zálogjogot a szerződés birtokában bejegyeztethetem-e?"
Éppen kiköthető a jelzálogjog, de annak a bejegyzésére csak az adásvételi szerződés hatósági jóváhagyását követően kerülhet sor. Vagy két külön szerződés készül (adásvételi és jelzálog szerződés).
"Mivel így az ingatlan már nem tehermentes (ugyan az én érdekem miatt) nem hiúsítja-e meg az egész adásvételi folyamatot"
Ha nem te lennél a jelzálogjog jogosultja akkor sem lenne akadálya az adásvételnek.

MajorDomus # 2016.04.24. 20:17

Ügyvéd kell.

ildila # 2016.04.24. 18:53

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Köszönöm széen a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.24. 18:43

Róbert gazda, kötelező az ügyvédi közreműködés az ilyen ügyekben, az eljáró ügyvéd nyilván szívesen ad felvilágosítást ezekben a kérdésekben is. Bár, ha nem tudtok megegyezni ilyen lényeges kérdésekben, akkor nem is lesz szerződés.

Róbert gazda # 2016.04.24. 17:52

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr!

Egy hektárnál nagyobb egymás melletti földterületeket szeretnénk vásárolni tanyaépülettel.
A vevő a szerződés kötésekor a vételár felét kéri, amit tudomásom szerint azonnal el is fog költeni.
A rangsorban nem vagyok utolsó de nem is vagyok első.
Kiköthetem-e az adásvételi szerződésben a vételár előleg átadásával, hogy az ingatlanokra jelzálogot alapítok az előleg biztosítására arra az esetre ha az adásvétel bármi rajtam kívül álló okból meghiúsul?
Ezt a zálogjogot a szerződés birtokában bejegyeztethetem-e?
Mivel így az ingatlan már nem tehermentes (ugyan az én érdekem miatt) nem hiúsítja-e meg az egész adásvételi folyamatot
Ha nem alapítható jelzálog, milyen biztosítékom lehet az előleg visszaszerzésére, ha az adás-vétel meghiúsul bármi okból.
Köszönettel: Róbert gazda

gabguru # 2016.04.24. 17:04

Kovács_Béla_Sándor
Meghatalmazással nem szavazott senki sem. Tehát meghatalmazó sem lehetett. Akkor ezt is jegyzőkönyvbe kellett volna venni. A szavazati db-számok (igen-nem-tartózkodás) matematikailag stimmelt a jegyzőkönyvezettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.24. 15:58

Naná, hogy köteles.
Önhatalommal nem járhatsz el, de kérhetsz végrehajtást.

ildila # 2016.04.24. 11:50

Üdvözlöm!
Olyan kérdésem lenne hogy határozott idejű bérleti szerződés esetén ha lejár a szerződés akkor köteles-e a bérlő a lejárat napjával elhagyni az ingatlant, valamint ha nem megy akkor kitehetem-e onnan?
Köszönöm válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.24. 07:55

A meghatalmazókat is számoltad?

gabguru # 2016.04.23. 19:36

Grave7 Köszönöm.
Én is így értelmeztem. De nem voltunk annyian sem, mint a lakások számának a fele. A tagok száma persze sokkal több, mint a lakásszám. Ezt a napirendi pontot akkor nem is tárgyalhattuk volna.

Grave7 # 2016.04.23. 19:21

@gabguru: Igen, a magyar nyelvtan szabályai szerint az "és" ezt jelenti.

gabguru # 2016.04.23. 18:57

A lakásszövetkezet alapító okiratának módosításáról a Ptk. azt írja a határozatképességgel kapcsolatban: Az alapszabály módosításához a jelenlévők legalább kétharmadának és valamennyi tag felének a szavazata szükséges. Ennek ugye együttesen kell teljesülnie?

MajorDomus # 2016.04.23. 17:17

Ne hagyd magad megvezetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.23. 11:09

6600, de nem illeték, hanem földhivatali szolgáltatási díj.

Powfix # 2016.04.23. 10:31

Kedves Kovács Béla Sándor
Köszönöm válaszát, igazából azért érdekel, mert a volt férjem azt állítja (állítólag a NAV-tól tudja), hogy az átírás fél millióba kerül az adó miatt. Én viszont nem akarom elhinni, hogy ami a közös ingatlanokból az övé lett, arra neki adót kellene fizetnie, csak mert saját lakáshoz jutott. A Földhivataltól viszont azt a felvilágosítást kaptam, hogy az átírásért 6000 forint illetéket fizetni kell.

gabguru # 2016.04.23. 08:25

Teljesen igazad van!!! A saját bőrömön érzem.

MajorDomus # 2016.04.22. 21:56

A lakásszövetkezet már egy beteg életforma.

gabguru # 2016.04.22. 07:30

Ja és később kiderült, igaza volt.

gabguru # 2016.04.22. 07:27

Az új szabályozás szerint az alapító okiratban szerepeltetni kell az összes tulajdonos nevét. Ismerősöm akart venni egy ingatlant. Mondta neki a fineszes ügyvédje: kérj az eladótól egy alapító okirat másolatot. Vitte neki. Ügyvéd mondja: ezt már évekkel ezelőtt módosítani kellett volna, biztos valamiért büdös a ház. Tulajdoni lapért el sem mentek. Lebeszélte a vételről, pedig jó ára volt.

MajorDomus # 2016.04.21. 21:33

gabguru
Ránts kardot és indíts támadást a szövetkezet ellen!
Ha le tudod váltani az elnököt akkor lesz új Alapitó Okirat. Vagy nem. De neked jó néhány ősz hajszálad biztosan.

gabguru # 2016.04.21. 21:32

Idáig azt gondoltam, hogy az Alapító okirat = Szentírás. Egyébként 4 évig nem tudtam a lakásomat telekkönyveztetni egyszer hasonló ügyből kifolyólag.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.21. 21:14

Mire számítasz? Feloszlatják a szövetkezetet? Lebontják a házat, és behinti a helyét sóval?

gabguru # 2016.04.21. 21:05

Lakásszövetkezetünk alapító okiratát közel öt éve jogszabály alapján módosítani kellett volna. Az elnök úr még csak ígéretet sem tesz az ügy rendezésére. Mit tehetünk? Vajon így is legálisan működünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.21. 16:56

Adó miért lenne, és az illetéktől is mentes az a vagyon, amit valaki a házassági közös vagyon megszüntetése címén szerez.

De ez téged miért is érdekel?