föld eladás


tata88 # 2017.01.11. 21:32

Tisztelt Fórumozók!

A következő lenne a kérdésem,termőföldet vásároltam földárverésen (Nem NFA-s),de még nem telt el az öt év a szerzés óta,az élet azonban úgy hozta ,hogy el kellene adnom az ingatlant anyagi okok miatt. Megtehetem -e ezt,illetve milyen következményekkel jár(hat)? Az esetleges adó és illeték visszafizetési kötelezettségen kívül persze.A vételkor nyilatkoztam,hogy a földet én használom,„továbbá vállalom, hogy a földet a tulajdonszerzés időpontjától számított 5 évig - a (3) bekezdésben meghatározott esetek kivételével - más célra nem hasznosítom.” Ez a nyilatkozat korlátozza-e az értékesítési jogomat?

Válaszukat köszönöm.

lajcsó # 2017.01.12. 04:43

Nem jelent elidegenítési tilalmat, csak szankciókat von maga után.

tata88 # 2017.01.12. 06:29

Köszönöm a gyors választ.
És pontosoan milyen szankciókat von maga után ha értékesítem?

lajcsó # 2017.03.01. 14:57

Az irányadó jogszabály:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
A téged érintő rendelkezés a végén található.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.01. 18:11

Szerintem a megyei földhivatal nem tagadhatja meg emiatt a jóváhagyást - a járási tagadhatja meg a bejegyzést. Persze, az eredmény szempontjából eléggé mindegy.

lajcsó # 2017.03.01. 20:14

Sajnos, mindent elölről kell kezdeni!
A jóváhagyást bizonyára azért tagadták meg mert nem biztonsági (vagy annak minősülő) papíron készült a szerződés egyik példánya. Lásd. a jogszabályi hivatkozást!

MajorDomus # 2017.03.01. 21:09

Több hónap időveszteség !

MajorDomus # 2017.03.02. 20:53

Bocsi.
Nem értek hozzé jelzem,de most van uj törvénh állitólag hogy az osztatlan közös tulajdont meg kell szüntetni!

Erre nem vonatkozik?

lacikaboy33 # 2017.03.17. 13:01

Kedves Fórumozók!
A következő kérdésem lenne:
Édesanyám és unokahúga nevén vagy egy 6700 nm legelőnek minősített terület. Szeretném megvásárolni tőlük. Mi ennek a menete?

lajcsó # 2017.03.17. 14:01

Az egyszerűbb ügyintézés érdekében célszerű két lépésben megvásárolni az ingatlant.

  1. Először megvásárolod az édesanyád részét. Ebben az esetben nincs elővásárlási jog, meg hatóságijóváhagyás sem szükséges.
  2. Ezt követően vásárolod meg a fennmaradó részt. Ekkor már itt sem áll fenn elővásárlási jog meg hatósági engedély sem szükséges.
MajorDomus # 2017.03.17. 20:29

Ajéndékozás nem megy ?

lajcsó # 2017.03.17. 22:26

Termőföld ajándékozás csak közeli hozzátartozók között lehetséges. Az édesanya ugyan közeli hozzátartozónak minősül, de az unokahúga nem tartozik ebbe a körbe.
Adásvételben egyeztek meg és akkor arra keres a kérdező megoldást.

MajorDomus # 2017.03.18. 21:38

Igen én is az anyjáraa gondoltam.
Nem marad csak a vétel.

Vadsuhanc # 2017.03.18. 21:51

Tisztelt lajcsó!

Az általam örökölt termőföldre több végrehajtási jog van bejegyezve, amelyek az öröklés előtt már rendezve lettek, de a fentiek törölve nem lettek.

Amennyiben eladásra kínálnám fel a területet a végrehajtási jogok engem terhelnek vagy erre szerződésben külön ki lehet térni ?

Köszönöm megtisztelő válaszod !

Vadsuhanc # 2017.03.18. 21:58

Tisztelt lajcsó!

ezt rosszul írta le.

Édesapámtól örököltem egy " földet ". Több végrehajtási jog van rá bejegyezve, amely tartozások rendezve lettek, de az ingatlannyilvántartás szerint nem lettek törölve.

Szeretném a területet eladni.

A végrehajtási jogok törlésének illetéke engem terhel vagy ez az adás-vételi szerződésben foglaltak szerint a vevőre átháríthatom ?

Köszönöm válaszod.

Dr.Attika # 2017.03.18. 22:20

Ha már a végrehajtási jog nem áll fenn, akkor a végrehajtónak kell töröltetnie, de ennek költségét az adósnak kell állnia, mint a végrehajtás költségét.

Vadsuhanc # 2017.03.18. 22:26

Kérdésem az lett volna, hogy a törléssel kapcsolatos intézkedés és anyagi terheket a vevőre terhelhetem-e az adás-vételi szerződés keretében

( ne nekem kelljen vele foglalkozni)

MajorDomus # 2017.03.18. 22:36

Hanem kinek ?

lajcsó # 2017.03.18. 23:25

"Kérdésem az lett volna, hogy a törléssel kapcsolatos intézkedés és anyagi terheket a vevőre terhelhetem-e az adás-vételi szerződés keretében"
Ez megállapodástól függ. A tulajdonjog bejegyzése és a vh. jogok törlése lehetséges egy eljárás keretében. Ha a vevő belemegy akkor a szerződést készítő ügyvéd számára át kell adni a törlési engedélyeket!

MajorDomus # 2017.03.19. 21:03

Ha vevő belemegy. Jobban szereti a tiszta tul. Lapot. Szerintem.

Bettu # 2017.07.10. 15:54

Üdvözlök mindenkit!

Következő lenne a kérdésem. Adott egy több mint 2ha-os föld, amit nagyon régen vétel után nem papíroztak le, aztán az eredeti tulaj halála után a vagyon megosztás megtörtént. A testvér igényt tartott a részére, így a nevére került a föld, így ezt el is fogadtuk, mert tudtuk hogy mulasztás történt a mi részünkről (az ügyvédünk sem tudott mit tenni elmondása szerint). Viszont kaptunk egy olyan levelet, amelyben kiértesítenek minket arról, hogy ezt a kb 2ha-os földterületet az ügyvéd, akit felkértünk, hogy folytassa le az ügyünket, megvette és a felesége nevére került a tulajdonjog. Még ha ki is volt függesztve, és ezen átsiklottak a többi földszomszédok is, nekünk ezzel kapcsolatban miért kellett értesítést kapnunk hivatalos levélben?
Az ügyvédünk pár éve rendezte el az örökösödéssel kapcsolatos papírokat.
Előre is köszönöm a segítséget.

nonolet # 2017.07.10. 17:35

"kártérítést fizetett"

Akkor az ügy lezárva.
A károd rendezve a telek a tiéd maradt.
Eladhatod.

-

Miért kéne még kisajátítania is szerinted?

nonolet # 2017.07.10. 17:43

Bettu

Hát akkor ezt vétel címén lenyúlták előled.
Megvették az örököstől.... jogszerűen.

Bejegyzéssel kellett volna
érvényesítened
a saját tulajdonjogod, ha volt.

Mivel nem tetted, így más szerepelt a tulajdoni lapon.
Aki szépen eladta vevőnek, jogszerűen... ennyi.

-

HA!!! az ügyvédnek adott megbízásod arról szólt,
hogy "írassa a nevedre a részed" akkor sem tudsz
kb. semmit tenni, mert azt mondja, majd, hogy
"már eladták mire megírta a papírokat neked".

lajcsó # 2017.07.10. 19:05

Bettu!

"nekünk ezzel kapcsolatban miért kellett értesítést kapnunk hivatalos levélben?"
Azért mert valahogy "képbe" kerültetek. Azt innen megmondani lehetetlen, hogy mikor és miért.

MajorDomus # 2017.07.10. 21:44

Mint érdekelt fél.