kilakoltatási moratórium és albérlet


MajorDomus # 2019.11.20. 20:11

Látod,ha macskát tartanál,nem lenne ilyen gondod.
.
Egyébként lakásban kutyát tartani felér az állatkinzással.

Szomorú örökös # 2019.11.20. 10:43

Zsolt 83

Lehet a hölgy valóban „hangokat hal”, bár ez már nem a jogi fórumra tartozik. :-D

Zsolt 83 # 2019.11.20. 10:20

Dr.bjozsef

A tulaj és a főbérlő egy személy köszönöm szépen a segítséget
Üdv Zsolt83

drbjozsef # 2019.11.20. 09:56

Zsolt 83,

Ha a bérbeadód (nem főbérlő) jogszerűen, a Ptk. és a szerződésetek szerinti határidőkkel mondta fel a bérleti szerződésedet, akkor nemigen van mit tenni. Joga van hozzá.

Ennyi a jogi része.

Az, hogy a hölgy miért nem akar veled beszélni, nem tartozik ehhez. Pláne, hogy miért. Honnan tudhatnánk mi azt.

Zsolt 83 # 2019.11.20. 09:42

Tisztelettel fordulok segítségért mi tévő legyek,!!? több mint 1éve lakom Pécsett albérletben, a főbérlő minden hónapban hiánytalanul meg kapta a bérleti díjat és a rezsit. Az igaz hozzá tartozik hogy ,a tavasszal be fogattam egy kis kutyát amit a tulajdonos bele egyezésével történt minden hónapban látta a kutyát. Figyelemmel követte, kb 1hónapja az alattam lakó hőlgy panasszal élt. Egyszeri alkalommal fel kereset hogy, a kutya hangosan játszik a lakásban nem volt szőnyeg csak laminált padló vettem szőnyeget hogy a hangokat tompítani lehessen.Meg tőrtént ez is de azóta hogy, le lett téve a szőnyeg azóta az allatam lakó hölgy a tulajt hívja hogy hangokat hallott megint.. Próbáltam a hőlgyel beszélni fel hívtam hogy beszéljük meg a problémát többször is kerestem a lakásán mire el értem telefonon és beszéltem vele egyeztetünk ídőpontott de nem jelent meg nem értem mért ?? Szeretem volna meg oldani a problémát... A lényeg az hogy a tulajt rendszeresen hívja hogy hangokat hallott hall... Itt vagyok azal a problémával hogy a tulaj december 31 ig adott határidőt hogy ki költöztek nem értem ha még szeretném beszélni az illetékesel a problémát mért zárkózik el??.. kérem segítsenek köszönöm Zsolt

MajorDomus # 2019.05.23. 19:16

Ezért kell a köjegyzői okirat!
Megéri azt a 40 ezer ft-ot!

drbjozsef # 2019.05.23. 05:18

Szomorú örökös,

Nem pont így van.

Birtokvédelmet a jegyzőtől az kérhet, aki egy éven belül van. A jegyző NEM VIZSGÁLJA a birtoklás jogalapját, csak a tényét.
Egy éven túl csak bírósághoz lehet fordulni, de NEM kötelező egy éven belül a jegyzőhöz fordulni : KÖZVETLEN bírósági eljárás is kezdeményezhető. A bíróság pedig, a jegyzőtől eltérően, VIZSGÁLJA a birtoklás jogalapját, és az alapján dönt.

Minden bérbeadó, akinek egy csepp esze van, közvetlenül bírósághoz fordul. Minden bérlő akinek egy csepp esze van, a jegyzőhöz fordul.

Az, hogy lecseréled a zárat, tipikusan a birtoklásban való zavarás. Ez valóban nem bűncselekmény, intézkedhet a jegyző.

De a kérdező ezt írta : "zárat cserél és birtokba veszi a lakást" Ha ez alatt a köznapi értelemben vett birtokbavételt értesz, vagyis hogy beköltözik, kipakolja a lakó cuccait, etc, akkor jónéhány bűncselekményt is megvalósíthat (vagy, legalábbis, jó eséllyel tudja a bérlő jónéhánnyal meggyanúsítani).

És ha a bérleti szerződés szabályos felmondását tudja bizonyítani, akkor a bérlő birtoklásának nem lesz jogalapja.

Igaz, pár hónapig ez is eltarthat...

MajorDomus # 2019.05.22. 19:26

Mondjuk nálam sem.
.
Sok problémát meg lehet előzni a bérlő gondos kiválasztásával.
.
Én meghallgatásokat tartok,2-3 nap,és eldöntöm ki lesz a bérlő.
.
Fontos szempont,mennyi időre kötne szerződést,milyen igényei vannak,stb.

Szomorú örökös # 2019.05.22. 15:31

gerbera317

Az konkrétan bűncselekmény.

Az azért nem egészen! Én úgy tudom, hogy ilyen esetben nem a rendőrség intézkedik - mint ahogy bűncselekmény esetén szoktak - hanem a jegyzőnél kérhet a bérlő birtokvédelmet. Az pedig valahogy nálam nem bűncselekményi kategória.

Zoltanuss # 2019.05.22. 13:58

Gabeema !!

Éppen ezért nagyon körültekintően kell bérbe adni egy lakást.
A lehet legmagasabb óvadék, amennyire lehet lekáderezni a bérbevevőt.

Meglepetések természetesen így is lehetnek.

Éppen az előbb minősített szar törvény miatt Mo.-on az üzleti bérbeadás jogiszemélyek által nem jellemző.
Azok a bérlemények amiket magánszemélyek adnak bérbe, ezer megfontolásból történnek, a legfőbb jellemzőjük az üzleti naivság.
valamire való vállakozás egyszerűen nem ad bérbe lakásokat….. mert mint minősítettem szar a törvény !

Vajon az önkormányzatok anno amikor a nyakukba szakad az a sok rabolt lakás, nem éltek a vállalkozói lehetőségeikkel, hanem eladták azokat szarért húgyért !!

Zoltanuss # 2019.05.22. 13:48

„mi védi meg a bérbeadót a szerződésszegő, pl nem fizető bérlőtől?”
A törvény.
Na ja , de azért ez a törvény egy elég szar valami.

És ez már 100 éve így van.

gerbera317 # 2019.05.22. 08:11

most, egy hónappal a moratórium vége előtt
helyesen: most, egy hónappal a moratórium vége után

drbjozsef # 2019.05.22. 06:59

Gabeema,

A lakáskiadás nem csak játék és mese. Kockázat, nem is kicsi. Ha nincs szerencséd a bérlővel, akkor jelentős bukóval is lehet számolni. Ez egy ilyen dolog.

wers # 2019.05.22. 06:54

minden üzletnek vannak a kockázatai

gerbera317 # 2019.05.22. 06:14

az albérlőkre is vonatkozik a kilakoltatási moratórium?
Igen.
mi védi meg a bérbeadót a szerződésszegő, pl nem fizető bérlőtől?
A törvény.
Bérbeadó kénytelen eltűrni, hogy a nem fizető bérlő a moratórium végéig a lakásban maradjon?
Igen. De ha sokat töketlenkedik a bérbeadó, még annál is tovább kell tűrnie. De miért kérdezel ilyet most, egy hónappal a moratórium vége előtt, amikor a soron következő moratórium november 15-én kezdődik?
akkor bérbeadó zárat cseréltethet és birtokba veheti a lakást.
Az konkrétan bűncselekmény.
Ha ilyen passzus szerepel a bérleti szerződésben, akkor kihagyható a végrehajtó?
Az előző után mit gondolsz?

Gabeema # 2019.05.22. 05:34

Kérdésem a következő: az albérlőkre is vonatkozik a kilakoltatási moratórium? Amennyiben igen, mi védi meg a bérbeadót a szerződésszegő, pl nem fizető bérlőtől?
Bérbeadó kénytelen eltűrni, hogy a nem fizető bérlő a moratórium végéig a lakásban maradjon?
Valamint, ha a bérleti szerződésben ezzel ellenkezően rendelkeznek, pl. Bérlő a bérleti jogviszony megszűnésével nem adja vissza a lakást bérbeadónak, akkor bérbeadó zárat cseréltethet és birtokba veheti a lakást.
Ha ilyen passzus szerepel a bérleti szerződésben, akkor kihagyható a végrehajtó?

drbjozsef # 2018.10.08. 07:00

... és akkor csodálkozik, hogy mekkora kauciókat kérnek. Hát pont az ilyenek miatt.

Szomorú örökös # 2018.10.08. 04:41

pappcs

Óvadékot pedig nem fizetünk mert lenyúlják, nem adják vissza. Ha nem tettszik a seggfej bérbeadónak, hogy nem kap félmilliót azonnal kézbe, akkor keresünk másikat, a férget meg feljelentjük mindenhol......A végrehajtó meg a per költségét pedig a végrehajtást kérőnek kell előlegezni, de elvileg behajtja a végrehajtó. Szépen beméssz az okmányirodába, kérsz egy település szintű lakcímkártyát,(akkor nincs hova küldeni a fizetési meghagyást) új címed nem jelented be 5 évig nem veszel a nevedre semmit és megúszod a pöffeszkedő fasz bérbeadó az életbe nem kapja meg a pénzét. Ha már lenyúlta a kauciót ez a minimum amit érdemel.

És akkor még te mersz s..ggfejnek nevezni bárkit is? Te magad vagy a legnagyobb közöttük. De azt szokták mondani, hogy előbb-utóbb mindenki elnyeri a méltó „jutalmát”, így nagy valószínűséggel te is.

És csak megnyugtatlak, előbb-utóbb az ilyen pojácáknak híre megy a bérbeadók között, és eljön majd az az idő, hogy még óvadékkal se fognak neked lakást kiadni, aztán mehetsz a híd alá. Ott már valóban csak „településszintű lakcímre” lesz lehetőséged.

MajorDomus # 2018.10.07. 20:01

Hát ez nem így működik.
nehogy már a nyúl vigye a puskát,hogy mikor hajlandó leadni a kulcsot.

nincsingyenélő bérbeadó,mert amit kiad,azt nem lopta,hanem a tulajdona,nincs senkiházi albérlő mert a többségük becsülettel fizet a lakásért.

ez egy üzleti vállalkozás, ahol mindkét félnek be kellene tartani a megállapodást. ennyi.

Szomorú örökös # 2018.10.07. 06:06

F.Laca

Olyan kifejezés és kategória, hogy "moratórium" - az a jogi formációkban egyszerűen NEM létezik!

A kilakoltatási moratóriumról először az 1994. évi LIII. törvény rendelkezett, amit a 2017. évi CXXXV. törvényben módosítottak. Előbbi SZDSZ városvezetés volt, utóbbi Fidesz. Szóval miről is beszélsz?

És hát ha már az ostobább népcsoportokról beszélsz, akkor máris láthatsz egyet közülük minden áldott nap a tükörben. Ennek ismét bizonyítékát nyújtottad nekünk. :-)

drazse # 2018.10.05. 20:59

mekkora egy aljadék az ilyen, én biztosan megverettem volna a bérbeadó helyében! Istennek hála, hogy van kiköltözèsi nyilatkozat az ilyen férgek ellen! Szívböl drukkolok a bérbeadónak!

nonolet # 2018.09.03. 14:43

mammamia30

Tökmindegy miért szűnt!

Régesrég kikellett volna már költöznöd onnan.

De te nem azt tetted, hanem inkább perre mentél...
Amit éppen mert valóban egy egnyaney vgy el is vesztettél!!!

Ítéleted van róla, hogy nem vagy rendes ember.
Ennyi.

Akár tetszik ez neked, akár nem.

- -

A kaució az meg egy szokás, a bérbeadót védő dolog.

Majd visszakapod, ha kiköltözöl végre.
HA nem marad utánad rendezetlen kár vagy tartozás.

nonolet # 2018.09.03. 14:38

Fogadjunk, hogy lehet találni költöztetőt hamarabb is, csak akarni kell.

Igazi tipikus rosszindulat egyénnek tűnsz aki élősködik máson... ahelyett, hogy időben kiköltözött voln aper nélkül

De nem, sőt még most is azon töri fejét, hogy hogyan nem kéne időben kiköltözni.

Közben már szinte mártírnak mutatja be a magát ... a genyája.

Pedig a leírásból láthatón szó nincs rászorultságról.
Simán csak egy rohadék.

Nem tud meghatni az ilyen...

mammamia30 # 2018.09.03. 14:36

Aki genyának nevez üzenem hogy akkor is genya voltam ugye amikor 180 000 Ft kauciót letettem, fizettem...stb. Emberség is van a világon! Egy szerződès nem csak nem fizetès miatt szűnhet meg. Nem kène szűk látókörűen gondolkodni.

gerbera317 # 2018.09.03. 14:30

Te nagyon el vagy tévedve. Más határidőre nem teljesíteni, de aztán két hét múlva mégis, úgy, hogy ez előre látható is. És megint más kemány nyakkal kijelenteni, hogy "majd a végrehajtó". Eleve nem jó topikban tetted fel a kérdésedet.