kilakoltatási moratórium és albérlet


Burn Out # 2018.05.03. 21:02

joga van fizetni a bérleti díjat megfelelő időben és megfelelő összegben :) ez egyben a kötelezettsége is lenne :)

Attila1900 # 2018.05.03. 20:54

Üdv! Ha nincs szerződése a bérlőnek de a tartózkodási helynek be van jelentve milyen jogai vannak?

nonolet # 2018.03.20. 08:44

F.Laca

Muszáj neked rendszeresen hülyét csinálni magadból?
Okoskodó hülyeként... inkább ne írj, már unalmas vagy.

gerbera317 # 2018.03.20. 08:13

De mégis mindenütt úgy beállítani, mint"

Ki állítja be úgy? A végrehajtási jog topikjaiban hozzászóló jogászok biztosan nem. S talán más jogászok sem. A többi meg mit számít?

drbjozsef # 2018.03.20. 06:05

1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról, 182/A.§

Bár az igaz, hogy a "kilakoltatási moratórium" szókapcsolat csak egyszer szerepel benne, és más passzusban. De ez általában sem meglepő a jogi szövegek és a bulvár szóhasználatának viszonylatában.

Zöldövezeti11 # 2018.03.19. 19:42

Imreno1 !
Ijedős egy bérbeadód lehet. Nem kell komolyan venni. Ha felmondott, hát felmondott. Nyilván van egy rendes felmondási idő, amit nem tudom mit vettetek a szerződésbe, mond neki, hogy te 3 hónapban értelmezed.... úgy tudod az a jogi előírás.
Aztán úgy 2 hónap múlva elmégy.
Kérd a felmondást írásban, indoklással, aztán te annak ellentmondol ... azt is írásban. Majd amikor az egyenleg közeleg a nullához, elmégy... természetesen elszámolsz a bérbeadóval.

nonolet # 2018.03.19. 19:11

... és a HÁZIRENDBEN?!

A rendkívüli szólhat AZONNAL-ra is... ettől rendkívüli.

- -
Távozáskor...

HA nem okoztál kárt a kauciót visszakapod!
A le nem lakot lakbért is.

- -

Megjegyzem: előrelátó embernek mindig van 3-6 havi megélhetési tartaléka a bankban.

Hisz bármi történhet vele!
Lehet beteg, stb, stb, is.

Ha neked nincs, hát mielőbb legyen... szerintem.

Imreno1 # 2018.03.19. 17:10

nonolet a szerződésben nem szerepelt ez,csak az hogy állatot kutya macska és egyéb nem tarthatok.
amugy rendkivüli felmondsás esetén mennyi az a minimum időszak amíg nem tehet ni? mert 1 hetet adott.Probáljon meg valaki ugy elköltözni hogy elötte 2 nappal fizette ki a havi albérletet.. :/ a másik hogy a kaukciot elvileg ilyen esetben tudtommal vissza kell adja.(mivel nem lakom le)

gerbera317 # 2018.03.18. 19:48

Ha nem adtál okot a felmondásra, akkor nem követelhet ilyet. Mondd meg neki.
A dolognak semmi köze a moratóriumhoz.
Egyébként nem főbérlő, te pedig nem albérlő.

nonolet # 2018.03.18. 18:55

Nem él a moratórium...

Hisz ez nem kilakoltatás, hanem RENDKÍVÜLI felmondás.

Mivel megszegted a bérleti szerződést.
A bérbeadó szerint.

Indíthatsz pert ellene, ha szerinted nem szegted meg.

Imreno1 # 2018.03.18. 18:49

olyan problémám van hogy a jelenlegi hobbim(airsoft) miatt valaki kihivta a rendőrséget a lakásba hogy fegyvert tartok(én mint albérlő vagyok ott). a közös képviselő rögtön értesitett a a főbérlőmet,aki rögötn jött is majd a hatóság távozása(akik semmi szabálytalanságot nem állapitottak me) kijelentette hogy 1 hetet ad a kiköltözésre.hivatalos szerződéssel vagyok a lakásban(mivel egy kft tulajdonában van, beköltözéskor 2 havi kaukcuót is kért ami 200ezer.ilyen esetben mit tegyek? él ilyenkor is a kilakoltatási monatórium ápr 30 ig? vagy hogy működik?? a mai világban nem 1 óra uj lakást találni. Válasz elörre is köszönöm.

MajorDomus # 2017.03.28. 21:37

Még érdemes,de már csak forgalmi értéken teheted meg!

Grave7 # 2017.03.28. 06:51

@Tppiros:
Procedúra: ugyan az mint általános esetben, csak 6 hónappal tolódik a végrehajtói kiürítés időpontja.
Ugyan úgy zajlik a kilakoltatás, ha beköltözhetően van meghirdetve, akkor előbb-utóbb birtokba veheted.
Kilakoltatási moratórium: törvény szerint december 1-től március 1-ig tart, vagy tudsz valamit amit mi nem? :D

Tppiros # 2017.03.28. 02:03

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődnék, hogy érdemes-e licitálni,ha az adósnak a Pesti Központi Kerületi Bíróság jogerős végzésével az ingatlan elhagyására az árverés időpontjától számított 6 hónapig halasztás engedélyezett.Ebben az esetben sikeres árverés és a vételár megfizetése után, milyen procedúra elé néz a vevő. Hogyan zajlik a kilakoltatás és milyen esélyek vannak a birtokba vételre? Ha a 6 hónap októberbe jár le esélyes-e, hogy elhúzódhat a november 1-el kezdődő kilakoltatási moratóriumba?
Köszönöm a segítséget!

MajorDomus # 2017.01.05. 19:21

Én igen!
Bejegyzett tulajdonos!

gerbera317 # 2017.01.05. 08:10

Én ebben nem vagyok olyan biztos.
A kérdezőnek: Az rendeben van, hogy csak a moratórium lejártával kaphatod birtokba az ingatlant, de ezt csak az árveréstől számított 45. napig kérheted a végrehajtótól. Ez megvolt már?

MajorDomus # 2017.01.04. 19:48

Mint tulajdonos, egyeztetett időpontban
Ellenörzést tarthatsz a lakásban.

A moratórium lejárta után a ha kéred, a végrehajtó birtokba adja a lakást!

Csabesz82 # 2017.01.04. 19:27

Jó estét kívánok!Árverezésen vásároltam egy házat ami a nevemre került,de az előző tulajdonos nem hajlandó be engedni a moratórium végéig.Van e arra valamiféle jogom,hogy a házba be jussak a moratórium vége előtt?Válaszukat előre is köszönöm!

MajorDomus # 2016.12.20. 22:52

Egyetértünk.
Meg akar a biztatási kár is felmerülhet.

Bea1 # 2016.12.20. 04:53

Detti

Használati-díj iránti igény ajánlott levélben menjen minél előbb!

MajorDomus # 2016.12.19. 21:27

Úgy hogy lakaskiűritesi perben a bíróság ítéletet hoz, amiben kötelezi a kiköltözésre.

Ha nem teszi, kéred a végrehajtást, a végrehajtó pedig kirakja.
Egy év alatt megvan.

Detti0303 # 2016.12.19. 16:56

Én mindenképp kihagyom. Egyik rokonom az érintettje az esetnek és csak érdekelt hogyan zajlik le.

alfateam # 2016.12.19. 16:06

Igen, a végrehajtó, a tulajdonos, ha szükséges rendőrök.
A kiskorú gyerekek ügyében Ők intézkednek.
De jobb ha nem veszel részt az "eseményen"

Detti0303 # 2016.12.19. 15:11

Üdv.!
Röviden a történet: nagymama meghalt, fia az egyedüli örökös, aki mihamarabb meg akar szabadulni az örökölt ingatlantól. Adásvételi szerződés megkötésekor megengedi a vevőnek, h beköltözzenek, holott a vételár még nem került kiegyenlítésre, meg kell várni, hogy megkapják a CSOK-ot. Amit nem kapott meg a vevő és nem tudta máshogy kifizetni az vételárat. Ekkor persze közölve lett velük, hogy költözzenek ki, de erre nem voltak hajlandók. Mivel az adásvételi szerződés hatálytalan, bérleti szerződés nem készült, így nincs semmilyen érvényes jogcím, ami alapján a lakásban tartózkodhatnának. Bíróságon már be lett adva a kereset, tisztában vagyok vele, h jópár hónap, amíg eljut a dolog a kilakoltatásig. Kérdésem az lenne, hogy zajlik a kilakoltatás (konkrétan amikor eljön a kilakoltatás napja). Ki van jelen? Nyilván jelen van a végrehajtó, gondolom a tulajdonos. A Rendőrség is ugye?
Gyerekek is vannak. Ilyenkor a gyámhatóságtól is jelen van valaki?
Előre is köszönöm a választ!

MajorDomus # 2016.12.17. 09:55

Nem fogadja el.
A bíróság akkor fogadja el a hangfelvételt, ha annak készítéséhez mindkét fél hozzajarult.

Képzeld el, egy perben a közgyűlésről készített hangfelvételt utasította el mint bizonyítási indítványt, minden résztvevőnek hozzá kell járulni a felhasználásáról.

Abszurd.

Én azt mondanám, hogy az időbúzàs
célravezetőbb.
Mire átveszi a felmondást, mire a 2 hónap letelik, arra április van, májusban meglesz az érettségi. Addig van idő új lakást keresni.

Még mindig fordulhat birósághoz a szóbeli megállapodásra hivatkozva, azt elfoglalt veszíteni de mire ítélet lesz, addigra június lesz.