Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Termőföld kifüggesztés

lajcsó # e-mail 2019.03.07. 22:39

"4. § Ha a tanyának nem minősülő földrészleten belül az 5. § 17. pontjában meghatározott művelési ágban nyilvántartott alrészlet van, annak területnagyságától függetlenül - e törvény eltérő rendelkezése hiányában - a teljes földrészletre e törvény rendelkezéseit kell alkalmazni."
(Földforgalmi törvény)

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Nikita1 # e-mail 2019.03.07. 19:47

Tisztelt Szakértő!
Azt szeretném kérdezni, hogy a termőföld vásárlásnál az 1 hektáros korlátba bele tartozik-e, az a rész ami kivett tanyaként, kivett lakóház, udvarként van nyilvántartva vagy csak az a rész ami, erdőként, gyümölcsösként, szántóként van nyilvántartva.
Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.03.04. 12:02

Az nem lehet az oka.

www.kbs-ugyved.hu

Timi1025 # e-mail 2019.03.04. 11:50

Kedves Dr. Szücs Lajos!
Ugyanaz a szerződés. Mi összehasonlítottuk a korábbival és semmi módosítás nincs benne. Úgy gondoljuk, hogy kb. kinyomtatták ugyanazt a szerződést és újra kifüggesztették.
Az esetleg előfordulhat, hogy ha mondjuk a vevő nem fizet akkor újra kifüggesztésre kerül? Vagy akkor automatikusan semmis lesz a szerződés?

lajcsó # e-mail 2019.03.04. 10:20

"Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen esetekben fordulhat elő az, hogy egy ingatlan újra kifüggesztésre kerül?"
Ennek több oka lehet.
Vagy a kormányhivatal talált benne hibát vagy a földhivatal.
Egyáltalán ugyanarról a szerződésről van szó, vagy pedig egy másikról.
Nálam volt erre példa, akkor elszámolták a közzététel idejét (60 nap helyett 59 napot számoltak).

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Timi1025 # e-mail 2019.03.04. 09:20

Kedves Tagok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen esetekben fordulhat elő az, hogy egy ingatlan újra kifüggesztésre kerül?
Jelen esetben a történet a következő: a szomszédunk eladta a tanyáját (nem nekünk), amely tavaly kifüggesztésre került még októberben. Akkor az ingatlanon volt szolgáltató felé tartozás is, ez a szerződésben is benne volt, illetve az, hogy a vevő téríti azt meg. Most januárban a szerződés újra kifüggesztésre került, és semmi módosítás nem történt benne. Csak új a dátum rajta.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.21. 21:21

A nagyságtól nem függ.

www.kbs-ugyved.hu

kenncsy # e-mail 2019.02.21. 21:09

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy földeladás előtt állunk és nem tudjuk pontosan mekkora földterületet kötelező kifüggeszeni. Van akkora terület amit nem kell kifüggeszteni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.18. 15:33

Valaminek muszáj tekintened, és valamiként reagálnod is kell rá. Szerintem olyan nincs a Ket-ben, hogy értesítés a beadvány befogadhatatlanságáról.

www.kbs-ugyved.hu

stellacska2 # e-mail 2019.02.18. 15:17

Köszönöm.A földhivatal azt mondta,hogy át se küldjem.Ezért csak ki kellene értesítenem a bejelentőt, hogy nem befogadható a kérelme, és forduljon a bírósághoz.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.18. 09:15

Ha jól értem, a jegyző nevében vetted át. Ebben az eljárásban csak előbérleti jogosult nyilatkozatának van relevanciája. Tartalma szerint tekintsd annak. Úgyis elutasítják.

www.kbs-ugyved.hu

stellacska2 # e-mail 2019.02.18. 08:33

Sziasztok!Van egy haszonbérleti szerződés kifüggesztve, de bejött egy 3. fél, hogy az a területre neki van érvényes haszonbérleti szerződése,mivel ilyen még nem volt, elvettem a bejelentését. Telefonon a földhivatal közölte, hogy semmi ilyet nem lehet elvenni,ne is továbbítsam nekik, mert csak bírósági úton tudja ezt érvényesíteni. Nem találok erre vonatkozó jogszabályi részt, hogy ilyet nem vehetek el,vagy hogy csak bíróság útján érvényesíthető, mert tájékoztatást szeretnék küldeni a 3. félnek.Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.01.29. 18:03

Az lenne a legjobb, ha a szerződést készítő, ellenjegyző ügyvédet kérdeznéd.

www.kbs-ugyved.hu

Sleepwalkers # e-mail 2019.01.29. 15:46

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék tőletek kifüggesztéssel kapcsolatba.Vettem egy két helyrajzi számon szereplő 1080 nm-es szőlő és gazdasági épülettel rendelkező kis tanyát.A tanya és a föld egymás mögött van.Helyrajzi száma 783 és 783/A.Ezek ugye belterületi helyrajzi számok?A terület művelésből kivont.Eddig még sose volt se földem se tanyám és nem vagyok őstermelő sem.Szerintetek ki kell függeszteni ilyen feltételek mellett is?Köszönöm ha segítetek a válaszokkal.Szép napot mindenkinek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.01.19. 13:51

A jegyző záradékolja a hirdetményt, és megküldi a megyei földhivatalnak.

Neked egyébként semmi dolgod nincs azon kívül, hogy várod az ügyvéded értesítését a bejegyzésről. (Vagy arról, hogy más lett a vevő.)

www.kbs-ugyved.hu

Sakim # e-mail 2019.01.19. 09:54

Helló

Azzal a kérdéssel fordulok a forumozókhoz hogy vettem egy földtörvény alá vonatkozó földterületet a kifüggesztés lejárt innentől mi a következő lépés? Keresgéltem de nem találtam semmi konkrétat mikorra lesz az én tulajdonom.

Köszönöm

paxia # e-mail 2018.11.28. 10:02

Én a másik oldalról ismerem a témát: ismerem a
bizottsági embereket és ismerem a törekvéseiket. Ahol
lehet, betartanak, ha nem sikerül, mi bajuk lehet belőle?

Én látok egyfajta összeférhetetlenséget amiatt, hogy
olyan emberek véleményeznek, akik maguk is
érdekeltek lehetnek a a véleményezett kérdésben. Ezt
engedni nem szabadna.

Persze, olvastam én is Kúriai állásfoglalásokat, de hidd
el, hogy az 1-5 ha-os kisgazdák nem fogják végigjárni a
jogi fokozatokat.

(A kérdésedre a válasz az, hogy egyet sem, ez
azonban nem jelenti azt, hogy semmiféle tapasztalatom nincs.)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.28. 09:32

Hány ilyen döntéssel kapcsolatos közigazgatási perben jártál el? Mi lett a perek kimenetele?

www.kbs-ugyved.hu

paxia # e-mail 2018.11.28. 09:25

"A kérdező jó helyen kapizsgál."

A kérdező ott is jó helyen kapisgál, hogy a
földbizottságok + az agrárkamara valójában egy
árleszorító kartell. Ők majd megmondják kié (övéké) és
milyen áron (a lehető legolcsóbban) lesz a föld. Persze
jogilag rendben lesz minden.

A készülő földtörvény módosítás nem véletlenül erősíti
ezeknek a szervezeteknek a pozícióját. Valóban
szükséges lenne a földtörvény módosítása, de pont az
ellenkező irányban: ezeket a szakmai háttér nélküli,
kvázi-gazembereket, akik búcsúban nyerték a OKJ
képzést, ki kéne iktatni a rendszerből.

(Elnézést a jogi szempontból szakmaiatlan
hozzászólásért, vegyétek úgy, hogy vox populi).

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.27. 06:50

Persze. De az elővásárlásra jogosultak között nem válogathat.

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2018.11.26. 23:25

A kérdező jó helyen kapizsgál. Ugyanis a Kormányhivatal azzal keresi meg az illetékes Agrárkamarát, hogy a vevő föld tulajdonszerzésének hatósági jóváhagyásához szükséges állásfoglalását küldje meg!
A jóváhagyó határozatban is arra hivatkozik a Kormányhivatal, hogy az Agrárkamara a vevő tulajdonszerzését támogatta (vagy éppen nem támogatta).

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.26. 22:10

A helyi földbizottság a szerződést véleményezi és nem a vevőt vagy az elővásárlásra jogosultat. [24. §] A vélemény alapján vagy megadja a hozzájárulást vagy nem.

Ha a 25. § (2)-(3) bekezdésére gondolsz, az gyakorlatilag alkalmazhatatlan, a csuda tudja, hogy került a törvénybe.

www.kbs-ugyved.hu

Erős Pista # e-mail 2018.11.26. 21:50

"Akkor mégegyszer: nem arról nyilatkoztatják, hogy kit támogat." - már bocsánat, de ezt nagyon nem értem.

A kamara állást foglal, kit támogat és kit nem. Eddig, én csak ilyen földügyeket láttam. Vagy rosszul láttam?

Nem kötekedni akarok, csak nagyon nem értem a válaszát.

Üdv:

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.11.26. 20:48

Akkor mégegyszer: nem arról nyilatkoztatják, hogy kit támogat.

www.kbs-ugyved.hu

Erős Pista # e-mail 2018.11.26. 19:35

Dehogynem!

A "földbizottságként eljáró szerv", az gyakorlatilag 3, sok ezer hektáros kamarai osztályvezető...