Lakásszövetkezet


drbjozsef # 2022.03.24. 05:11

Aikaterina70,

Tekintve hogy a megválasztás és felmentés a közgyűlés kizárólagos joga, és azt, hogy a lakszövtv. nem tiltja konkrétan, hogy akár a rendkívüli közgyűlés összehívásakor is kiegészítse az azt összehívó plusz napirendi pontokkal, szerintem nincs ezzel gond.

Kezdeményezni bárki kezdeményezheti. Majd a közgyűlés eldönti.

Aikaterina70 # 2022.03.23. 22:45

A kérdésem az, hogy ki kezdeményezheti a Felügyelő Bizottság felmentését, pontosabban, hogy a Lakásszövetkezet elnöke kezdeményezheti-e?
Különös tekintettel arra, hogy a Felügyelő Bizottság kezdeményezte a törvényi előírások szerint, rendkívüli közgyűlés összehívását és ennek keretében a szövetkezet elnökének leváltását. Az elnök a rendkívüli közgyűlés kitűzte, de kiegészítette a napirendi pontokat az FB felmentésével.
Elfogadható az, hogy az elnök munkájának ellenőrzésével megbízottak felmentését az elnök kezdeményezze?

Majordomus # 2021.09.01. 17:38

Mint irtad nem egyedül vagy elégedetlen.

Szedd össze a társakat,és kezdeményezd a szövetkezet rendkivüli taggyűlését.

drbjozsef # 2021.09.01. 12:10

Moncsicsi,

Lakásszövetkezet székhelye szerinti cégbírósághoz fordulhatsz.

2004. évi CXV. tv. 8.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Moncsicsi # 2021.09.01. 11:47

Mikor az alapszabály íródott még nem volt jellemző formula.
De a vizóra lejelentéseket pl. ott kell leadni azon az email címen. Tehát élő, létező email cím.
Akkor a lényeg, hogy ajánlott levélként küldjem a kérdéseimet felé!
30 napos válaszadási kötelezettsége van.
MIT TEHETEK ha nem kapok választ, mert sajnos a levelekre sem szeret válaszolni.

drbjozsef # 2021.09.01. 11:44

Moncsicsi,

Erre megkaptad a választ : az alapszabályban kell rögzíteni, ha az email is elfogadott kommunikációs forma, és a határidőket is. Ha ilyen nincs, akkor nem hivatalos az email.

Moncsicsi # 2021.09.01. 08:56

Sziasztok!
766 lakás van. Sok probléma, és a tulajdonosok rendre nem kapnak választ, holott van email cím. A mai világban már elfogadott az emailben történő levélváltás, én Szolgáltatóval is egyeztettem így.
Arra lettem volna kiváncsi, hogy van-e válaszadási kötelezettsége. Mert levélre 30 napos van. Ha nem válaszol, hol tudunk panaszt tenni?

A több bírósági ügy valós.- sajnos. Nem tudom miért hangzik amatőrnek. Nagyon sok probléma van az Elnökkel, sok törvénytelenségre derült fény. A Cégbíróság egyszer már törölte Birói határozatra, mivel a megválasztása jogszerűtlen volt. Most is folyik ellene rágalmazási per, ill. az ismételt megválasztása miatt bírósági per, mivel bérszavazókat hoz, akiket megfizet és ezek az emberek döntenek a sorsunkról. Valóban sok lakó érdektelen is, sok lakás albérletbe van kiadva.
De ennek ellenére ha bármit meg kell szavaztatni, hozza a bérszavazókat. A Cégbíróság ezt nem vizsgálja, betekintést a névsorról, a jelenlévőkről nem kapunk, hiába kérjük.

Sajnos nagyon sok a probléma és a szabálytalanság.
500.000 Ft-ra büntették meg, mert nem tett eleget törvényi kötelezettségének, ezen felül most Önkormányzat küldött felszólitást mert nem tett eleget a kötelezettségének.

Sorolhatnám....

Egyre több lakó panaszolja, hogy nem reagálnak emailre. Holott megkapja.
Ezért lennék kiváncsi arra, hogy :

  • köteles-e emailre válaszolni (szövetkezet email cime)
  • ha igen, akkor hány napja van

Köszönöm.

Majordomus # 2021.08.31. 18:04

Márpedig a tértivevényes ajánlott levelet nem tudja letagadni.

Nem hiszem hogy olyan sok levelet írsz, hogy annak postázásába belefáradnál.

gerbera317 # 2021.08.31. 09:22

A törvény szerint a lakásszövetkezeti tag, valamint nem tag tulajdonos alapvető joga, hogy a lakásszövetkezetre vonatkozó bármely kérdésben a tisztségviselőktől tájékoztatást kérjen, és az alapszabályba, valamint a közgyűlési jegyzőkönyvbe, illetőleg a jogaival, kötelezettségeivel kapcsolatban keletkezett iratokba betekintsen, továbbá ezekről - a másolási költség megfizetése mellett - másolatot kérjen. Nincs kikötés, hogy ezt mennyi időn belül kell biztosítani - ezt az alapszabályban kell(ene) rögzíteni.
Több ügy már biróságon van
Ez így nagyon amatőrül hangzik. Talán még csak nem is igaz.

Moncsicsi # 2021.08.31. 08:23

Sziasztok!
Tud-e abban valaki segíteni, hogy Lakásszövetkezet Elnököt, ha emailben keresem meg, akkor is van hivatalaos 30 napon belüli válaszadási kötelezettsége?
Sajnos személyesen szinte elérhetetlen, a szó elszáll alapon letagad dolgokat, tehát írásban teszem fel a kérdéseimet.
Eddig minden emailt figyelmen kivűl hagyott, választ nem kaptam.

Nem akartok mindig tértivevényes ajánlott levelet irkálni, postára futkosni és sajnos elég sok probléma van vele.
Több ügy már biróságon van.

Köszönöm válaszotokat.

Pipacs67 # 2021.05.31. 06:14

Lakásszövetkezeti határozat ellen szeretnék keresetet benyújtani a cégbíróságon. Abban kérnék segítséget, hogy mi ennek a módja és milyen költségei vannak.

drbjozsef # 2021.02.12. 05:17

PajtiP,

  1. A magán telefonszámait legfeljebb a saját engedélyükkel. Egyébként miért? Kommunikálj velük a szövetkezet hivatalos csatornáin keresztül.
  2. Ahogy az alapszabály vagy az igazgatóság előírja, ha nem tetszik, a közgyűlés megváltoztathatja.
  3. Leszarom a rezsicsökkentéses hülyeséget, keresd meg a törvényben mi van, ha annyira érdekel : https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
PajtiP # 2021.02.11. 18:25
  1. A lakásszövetkezet tisztségviselői elérhetőségének (telefon. e-mail) a tagok számára lehetősé tétele valóban törvényellenes-e, ha igen, mi az a jogszabály, ami ezt előírja.
  2. Kötelező-e a lakásszövetkezet felé a lakások mellékvízmérő órái havi állásának papír alapon történő megadása (csak a lakás, a dátum és az óraállás feltüntetésével)? Mi akadálya -akár törvényes is - annak, hogy a vízszolgáltató felé történő adatközlést e-mail, és nem papír alapján végezze el a lakásszövetkezet?
  3. Negyedik éve nem kapunk február 15-ig információt az éves rezsiköltség csökkentés adatairól. Mennyire jogszerű ez, és van-e valami mód ennek kikényszerítésére?

Válaszukat várva üdvözlettel
Pajti Péter

nagyp79 # 2020.12.01. 10:09

Szeretném megkérdezni, hogy ha a lakásszövetkezet igazgatósága törvényellenes határozatot hozott és én meg akarom támadni a bíróságon a határozatot, de a lakásszövetkezet a törvényellenes határozatát visszavonja időközben - a keresetlevél elkészítése után de még a perindítás előtt, vagy ezután még mielőtt a tárgyalást kiírnák és a tárgyaláson a bíróság hatályon kívül helyezné a törvényellenes határozatot - akkor a bíróság kötelezi-e a lakásszövetkezetet mint alperest, hogy az addig felmerülő összes ügyvédi költségemet (keresetlevél megírás, konzultációk stb) számomra megfizesse?

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.08. 21:46

Az elég baj - ugyanis nem egyforma a szavazati joga a tagnak és a nem tag tulajdonosnak.

PajtiP # 2020.11.08. 21:16

És ha a közgyűlés jegyzőkönyv mellékletében szereplő jelenléti ív nem tartalmaz tag - nem tag megkülönböztetést?

drbjozsef # 2020.11.08. 16:49

PajtiP,

1. Nem, a lakszöv törvény 43.§-a alapján vezethet. Nem kell, de teljesen életszerűtlen, hogy nem vezetik. Honnan tudnák, ki tag ki nem, hol keressék.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

2. Szerintem ebbe nem, szinten ugyanezen paragrafus alapján.
Ugyanakkor a 18.§ alapján, ha tag vagy, akkor betekinthetsz a jegyzőkönyvbe, márpedig annak elején, a határozatképesség megállapításánál szerepelnie kell ki van, jelen, mint tag.

PajtiP # 2020.11.08. 15:38

Két kérdésem lenne:

  1. A 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről 3:355. § [Tagnyilvántartás] paragrafusa alapján kell-e a lakásszövetkezetnek tagnyilvántartást vezetnie
  2. Ha igen, megtekinthetem-e; érdekelt vagyok-e abban, hogy megbizonyosodjak valóban csak a tagok szavaztak-e a lakógyűlésen, ahol igazgatósági tag választás is volt

Válaszát előre is köszönöm

MajorDomus # 2020.10.28. 19:38

A virus miatt elvileg sehol nem lehene tartani közgyűlést,az pedig nyilvánvalóan nem megy.

énekesmadár # 2020.10.28. 07:05

Szomorúan tudomásul veszem.
Köszönöm szépen a segítséget.

drbjozsef # 2020.10.28. 05:54

Szerintem is.

Nagyobb helyiség, szellőztetés, két méterre ülni egymástól, maszk, előtte-utána fertőtlenítés.

Akinek így sem felel meg, adjon meghatalmazást annak, akiben megbízik.

MajorDomus # 2020.10.27. 18:48

Akkor már lekéstetek.

énekesmadár # 2020.10.27. 16:03

Üdvözlet MajorDomus és Mindenki!

Finisbe érkezik a rendkívüli közgyűlésünk, de egyre több tulajdonos jelzi abbéli kérését, hogy halasszuk el a járványhelyzet alakulására való tekintettel.
Mivel most nincsen hivatalos, rendeletileg kihirdetett veszélyhelyzet, úgy mint tavasszal, hogyan lehet érvényt szerezni az elhalasztásra vonatkozó kérelmeknek?
Van jogi akadálya a halasztásnak? Vannak valamilyen vonatkozó szabályok? Ha el lehet halasztani, ahhoz mennyi tag kérése szükséges, vagy mi még?
Két napunk van, csütörtökön lesz (lenne) a közgyűlés.
Segítséget kérek!
Köszönöm.

MajorDomus # 2020.09.28. 16:30

Hát,akkor húzzatok bele!

énekesmadár # 2020.09.27. 14:50

Ha jól értelmezem, akkor az a hajó még a kikötőben áll, az lehet, hogy a motor már jár.
A határozat hitelesítésének dátuma augusztus 11, onnan számítottan tehát a 60 napnyi megtámadásra rendelkezésre álló időből hátra van még 14 nap.
A hitelesítést pedig sokkal rövidebb időn belül (Alapszabályunk szerint 30 nap) végre kell hajtani és a határozatokat minden tag számára eljuttatni. Ez is megtörtént még augusztusban levélszekrény és lépcsőházankénti kifüggesztés útján egyaránt.
Ehhez képest érkezett elektronikus levél formájában szeptember 20-i dátummal, szeptember 25-én a tagok egy csoportjának rendkívüli közgyűlés összehívására vonatkozó levele.
Az Alapszabályunk így fogalmaz:
6. Határozatok bírósági felülvizsgálata
6.2. Ha a közgyűlés határozata a kisebbség jogos érdekeinek lényeges sérelmével jár, bármely tag vagy nem tag tulajdonos, továbbá az állandó (időleges) használati jog jogosultja keresettel kérheti a bíróságtól a határozat hatályon kívül helyezését.

Azután más pontban kitér (az ASZ) a rendkívüli közgyűlésre:
8.3. Kötelező a közgyűlés összehívása, ha ezt a tagok legalább tíz százaléka vagy a felügyelőbizottság írásban, a napirend, az ok és a közgyűlési határozatra tett javaslat megjelölésével indítványozza. Ha az ügyvezető elnök az indítvány kézhezvételétől számított negyvenöt napon belüli időpontra a közgyűlést nem hívja össze, azt a negyvenötödik napot követő harminc napon belüli időpontra a felügyelőbizottság, ennek elmulasztása esetén az összehívást kérő tagok vagy az általuk megbízott személy jogosult összehívni.

MajorDomus, én most semelyik táborban sem állok, én a szerencsétlen "vonalbíró" vagyok (FB elnök), akinek ilyen esettel még sohasem volt dolga.
Amikor szavazok, azt mint magánember teszem, úgy mint a többi közel 100 tag.