jelzálogjog törlése


drbjozsef # 2018.11.25. 16:50

először is a követelés elévülését kell megállapítani, ehhez viszont a zálogkötelezettnek van-e joga

Semmiképpen nincs. De a bíróságnak van.

Ha azt kérik, hogy a zálog bejegyzést töröljék, MERT a követelés elévült, és a követelés elévülésével a Ptk. szerint megszűnik a zálogjog, akkor a bíróság megállapíthatja az elévülést szerintem.

Tehát nem magának a követelésnek az elévülését kell kérniük, de annak megállapítására sor fog kerülni a perben.

Vadsuhanc # 2018.11.25. 17:08

De a zálogjog törlésének feltétele az, hogy az elévülést a bíróság megállapítsa nem? A törlés iránt indított per viszont a követeléssel kapcsolatos amelyben nem kizárt, hogy az elévülés az adós vonatkozásában nem évült el bármilyen okból kifolyólag. A zálogkötelezett nem adós, hanem mögöttes felelős viszont nem értem, hogy a követelést vagy annak elévülését, hogyan tudja vitatni?

drbjozsef # 2018.11.25. 17:58

Jogos. Igazad lehet. Perbe hívni az adóst?

Krysz666 # 2018.11.26. 08:45

A kölcsönigènylő èdesanyámnak èn vállaltam kezessèget a telek zálogbaadásával.tulajdon kèppen 2 telek,az enyèm ès a nővèremè.
Ès hárman vagyunk adósok.
Ha módom lenne,vissza fizetnèm,de a lènyeg az,hogy a telek tulajdonjoga,ès a jelzálog miatt nem tudok lèpni más fele,mert lehet hogy belekötnek.
Hogy a telekkel utana mi lessz,nemèrdekel,már igy is elèg bosszusagot okozott.
NNem Tartok Rá Igènyt!
2011.x-hó x-edikèig kellett volna visszafizetni a kólcsönt,
De a hitelező,mái napig nem jelentkezett semmien formában,se levèl,se semmi,vègrehajtást nem indított.

Milyen lèpèseket tehetek?
Ügyvèd el tudja intèzni az elèvülèsi/törlèsi procedúrát?
Nyilván a szüksèges dokumentumok birtokomban vannak.
Válaszukat köszönöm.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 09:32

@Krysz666

Igen. Első kör földhivatal, nem fogják törölni. Utána törlési per, ha biztos vagy benne, hogy elévült. Elegendő azt állítani, fordul a bizonyítási teher, alperesnek kell bizonyítani, hogy nem történt meg a követelés elévülése (pl. írásban felszólította az adóst stb.

drbjozsef # 2018.11.26. 09:44

Krysz,

ez teljesen más tényállás, mint az első.
Nem volt 2 telek.
Nem volt kezesség.
Nem volt hogy adós vagy.

Bár ilyen szempontból talán jobb is, mint ha nem lennél adós.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 09:44

még annyit tennék hozzá, hogy először a jogosultat szólítanám fel arra, hogy adja ki a törlési engedélyt, utána fh, és aztán csak a per. Ha tényleg elévült a levelezés már nem releváns tény, nem szakít nem elévülési időt.

gerbera317 # 2018.11.26. 09:45

Egyébként meg is lehet egyezni a jelzálog jogosultjával.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 09:48

igazad van gerbera, de látod, hogy nem szeretne (tud, akar) fizetni :)

gerbera317 # 2018.11.26. 10:10

Csak azért pedzegetem ezt a dolgot, mert még csak nem is tagadja, hogy a követelés fennáll, hanem röhögve kijelenti, hogy "hahaha, az már elévült", és még ő fog ezután pert indítani a nyomorult kölcsönadó ellen.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 10:17

hát igen.... mondjuk nekem volt olyan jogosult, aki kb. ilyen felállás mellett meg lett keresve, valamennyi pénz is fel lett ajánlva, nem kellett neki, aztán fh, per és még ő fizetett a végén.

Amúgy meg lehet, hogy jogosultunk küldött felszólító levelet egyiküknek, csak vki rosszul emlékszik, kimegy az adósi levél, vitatja, megy a fh-nak, onnan jön az elut, megyünk perre "nagy lendülettel", aztán alperes előveszi a tértivevényt és bukó......

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 10:22

vagy mondjuk, egy jó kis nyugvási idő, amivel nem számol az ember....

Krysz666 # 2018.11.26. 13:03

Mindenesetre köszönöm a segítsèget,ès a degradálást.
Mind a3-man egy háztartásban tartózkodunk,dudtunk volna akánlott levèlről.de ha a nevem lekerül atelekről,az adós meg a hitelező úgy veszik össze rajta,ahogy akar.

Krysz666 # 2018.11.26. 13:08

Eszem ágában sincs pert indítani.csak szeretnèk az èletemmel tovább haladni.ez olyan nagy baj!?
Naivan johiszemüen segiteni akartam anno a családi problèmák enyhítèsèben,ès jól ráfáztam.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 13:11

Hmmmm

Megtörtént: barátom bejelentkezett nagymama címére, a család egy része is ott lakott, ő meg elment külföldre. Jött a fizetési meghagyás, aztán a végrehajtó és akkor eszméltek, hogy ezt nyilván meg kellett előznie valamilyen levél. Voltak is csak kedves mami szépen elrakta, és nem szólt.
Vagy az elettars nem szól, mert mar szét mentek ....sok variáció van és utána lehet futni az eredmény után.

Végig kell vinni amit írtam, es ha jól tudod, akkor minden rendben lesz!
Üdv

Krysz666 # 2018.11.26. 13:12

Pert megelőzően,van ügyvèdem aki segitene,de egyaltalán elöször èrdeklődni szerettem volna,
Hogy egyaltalán lehetsèges e amit kèrdezek.

drbjozsef # 2018.11.26. 13:38

,az adós meg a hitelező úgy veszik össze rajta,ahogy akar

De most írtad az előbb, hogy Te (is) adós vagy a szerződésben.

Per nélkül nemigen fog menni, hacsak a jogosult azt nem mondja, hogy ejha, tényleg, ez elévült, itt a törlési engedély, tessék.

Krysz666 # 2018.11.27. 07:44

Fejlemèny.
Kötik az ebet a karóhoz,
Család,èdesanyám nem emngedik eladni az ingatlant,ráadásul èdesanyámnak haszonèlvezeti joga van,ès nem akar lemondani rola.
(nem tudom mit kezdenènk egy. Terhelt ingatlannal ami ertektelen,ès kivaltani se tudjuk)

Bbárki,vagy az állam javára,
Llemondhatok a tulajdonjogomról????
Köszönöm

gerbera317 # 2018.11.27. 08:12

Ajándékozd oda a kölcsönadónak.

drbjozsef # 2018.11.27. 08:54

Vagy bárkinek. Ha már úgyis értéktelen.

De ha azt gondolod, hogy a zálogtárgytól való megszabadulástól nem leszel adós, akkor tévedsz. Mondjuk talán CSOK-ot kaphatsz, meg hitelt is, ha előbb igényled, mielőtt végrehajtást indít a hitelező. Tesód sincs benne, hogy az ő nevére kerüljön?

Krysz666 # 2018.11.27. 09:42

Kolcsonadonak se kell,jarulek,gondozas,nem tud vele foglalkozno.

Nnekem se kelll.

Le akarok rola mondani.(hangsulyozom)!

drbjozsef # 2018.11.27. 09:48

Tulajdonról egyoldalúan lemondani nem lehet. Nincs olyan. Se a bank, se az állam, se a jóisten javára.

De ezek közül, és egyébként is bárkinek ajándékozható, aki elfogadja.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.27. 10:10

Mondjon le!;)

Krysz666 # 2018.11.27. 10:42

Annó ajándèk jogcímen kaptam.
Utólag vissza lehet utasítani?

Krysz666 # 2018.11.27. 10:44

Állítólag az állam nrm utasíthat vissza.
?