jelzálogjog törlése


oligaliga # 2020.11.21. 05:29

CsOrsi

Arra gondoltam mivel nincs más a tulajdonilapon csak egy név és egy ügyiratszám, amit már csak levéltárban találhatok meg kikérem hátha azon több minden látható!

Ezzel kellett volna kezdeni. Meg ügyvéddel, aki a felesleges perektől megóvott volna.

CsOrsi # 2020.11.20. 23:39

Tanácsra lenne szükségem mit csináljak hova forduljak? A történet a következő a szüleim házán vagyis akkor mikor bejegyezték a jelzálogjogot még nem volt rajta ház és nem is a szüleimé volt! Szóval 1949-ben bejegyeztek rá egy 3700ft-os jelzálogot egy magán személy részére akinek a tulajdonilapon csak a neve szerepel és bejegyzési szám. Apai nagyapám 1967-ben vette meg ekkor épült fel rá a házunk. Mivel nem volt felvéve rá hitel csak vállati kölcsön ( ez le is lett törölve) édesanyám akkor azt a tájékoztatást kapta az akkori bíróság elnökétől szóban, hogy nem kell vele foglalkozni mert ez elévül 50 év után. Most amikor szerettük volna eladni és a vevő Csok-ot és hitelt szeretne felvenni amit nem tud megtenni mivel ez a jelzálogjogot be van rá jegyezve és így a bank nem tud az első helyen lenni. Már voltunk a földhivatalnál ő természetesen elutasított. Ekkor mentünk a bíróságra ott elküldtek az ítélőszékhez ott indítsak közigazgatási pert itt is elutasítottak, mivel itt azt vizsgálták hogy jogilag helyesen járt el a földhivatal, azt az utasítást kaptuk ha le akarom vetetni índítsak polgári pert a bíróságon. Ezt is megcsináltuk ahonnan persze újra elutasított! Milyen papírt kellene beszereznem hogy valamit csináljanak? Arra gondoltam mivel nincs más a tulajdonilapon csak egy név és egy ügyiratszám, amit már csak levéltárban találhatok meg kikérem hátha azon több minden látható! Mit tegyek?

Krysz666 # 2018.11.27. 13:11

Nagyon szèpen köszönöm.
Ez nagyon jo,ès hasznos információ számomra.
Mègegyszer,köszönöm.

Vadsuhanc # 2018.11.27. 12:44

Kedves Krysz666!

A kérdésedből az tűnik ki, hogy azért akarsz mindenáron megszabadulni az ingatlanodtól mert a pároddal CSOK-ot szeretnél igényelni és ennek akadálya más ingatlan 50 % feletti tulajdonjoga.

Szeretném veled közölni, hogy ez a korlátozás tudomásom szerint 2018. március 15-től megszűnt azaz az új és a használt lakások esetében is megengedhető lesz más ingatlan tulajdona.

Ilyen értelemben és csak ezért kár megszabadulni a telkedtől. A részleteknek kérlek nézz utána ehhez most nincs erőm, de a változás amit írtam biztos, hogy mikortól hatályos pontosan nem tudom.

drbjozsef # 2018.11.27. 12:22

Keress valakit, aki néhány ezer forintért elfogadja az ajándékodat...

drbjozsef # 2018.11.27. 12:20

Annó ajándèk jogcímen kaptam.
Utólag vissza lehet utasítani?

Nem, hiszen szerződésben elfogadtad.
Felbontani lehet a szerződést, de ahhoz is kell az ajándékozó beleegyezése (gyk. közös megegyezéssel bármit lehet).
Az ajándékot nagyon speciális esetben az ajándékozó követelheti vissza, bíróságon. De a megajándékozott nem.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.27. 12:06

Nem-e?

Még válaszra sem fognak méltatni, ha erre adod a fejed....

Mező es erdőgazdazdasagi hasznosítású földet öröklés esetében vissza lehet külön is utasítani, ha mindenki így tesz, akkor az állam örököl. Ilyen szabály van, de ez nem a Te eseted.

Krysz666 # 2018.11.27. 10:44

Állítólag az állam nrm utasíthat vissza.
?

Krysz666 # 2018.11.27. 10:42

Annó ajándèk jogcímen kaptam.
Utólag vissza lehet utasítani?

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.27. 10:10

Mondjon le!;)

drbjozsef # 2018.11.27. 09:48

Tulajdonról egyoldalúan lemondani nem lehet. Nincs olyan. Se a bank, se az állam, se a jóisten javára.

De ezek közül, és egyébként is bárkinek ajándékozható, aki elfogadja.

Krysz666 # 2018.11.27. 09:42

Kolcsonadonak se kell,jarulek,gondozas,nem tud vele foglalkozno.

Nnekem se kelll.

Le akarok rola mondani.(hangsulyozom)!

drbjozsef # 2018.11.27. 08:54

Vagy bárkinek. Ha már úgyis értéktelen.

De ha azt gondolod, hogy a zálogtárgytól való megszabadulástól nem leszel adós, akkor tévedsz. Mondjuk talán CSOK-ot kaphatsz, meg hitelt is, ha előbb igényled, mielőtt végrehajtást indít a hitelező. Tesód sincs benne, hogy az ő nevére kerüljön?

gerbera317 # 2018.11.27. 08:12

Ajándékozd oda a kölcsönadónak.

Krysz666 # 2018.11.27. 07:44

Fejlemèny.
Kötik az ebet a karóhoz,
Család,èdesanyám nem emngedik eladni az ingatlant,ráadásul èdesanyámnak haszonèlvezeti joga van,ès nem akar lemondani rola.
(nem tudom mit kezdenènk egy. Terhelt ingatlannal ami ertektelen,ès kivaltani se tudjuk)

Bbárki,vagy az állam javára,
Llemondhatok a tulajdonjogomról????
Köszönöm

drbjozsef # 2018.11.26. 13:38

,az adós meg a hitelező úgy veszik össze rajta,ahogy akar

De most írtad az előbb, hogy Te (is) adós vagy a szerződésben.

Per nélkül nemigen fog menni, hacsak a jogosult azt nem mondja, hogy ejha, tényleg, ez elévült, itt a törlési engedély, tessék.

Krysz666 # 2018.11.26. 13:12

Pert megelőzően,van ügyvèdem aki segitene,de egyaltalán elöször èrdeklődni szerettem volna,
Hogy egyaltalán lehetsèges e amit kèrdezek.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 13:11

Hmmmm

Megtörtént: barátom bejelentkezett nagymama címére, a család egy része is ott lakott, ő meg elment külföldre. Jött a fizetési meghagyás, aztán a végrehajtó és akkor eszméltek, hogy ezt nyilván meg kellett előznie valamilyen levél. Voltak is csak kedves mami szépen elrakta, és nem szólt.
Vagy az elettars nem szól, mert mar szét mentek ....sok variáció van és utána lehet futni az eredmény után.

Végig kell vinni amit írtam, es ha jól tudod, akkor minden rendben lesz!
Üdv

Krysz666 # 2018.11.26. 13:08

Eszem ágában sincs pert indítani.csak szeretnèk az èletemmel tovább haladni.ez olyan nagy baj!?
Naivan johiszemüen segiteni akartam anno a családi problèmák enyhítèsèben,ès jól ráfáztam.

Krysz666 # 2018.11.26. 13:03

Mindenesetre köszönöm a segítsèget,ès a degradálást.
Mind a3-man egy háztartásban tartózkodunk,dudtunk volna akánlott levèlről.de ha a nevem lekerül atelekről,az adós meg a hitelező úgy veszik össze rajta,ahogy akar.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 10:22

vagy mondjuk, egy jó kis nyugvási idő, amivel nem számol az ember....

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 10:17

hát igen.... mondjuk nekem volt olyan jogosult, aki kb. ilyen felállás mellett meg lett keresve, valamennyi pénz is fel lett ajánlva, nem kellett neki, aztán fh, per és még ő fizetett a végén.

Amúgy meg lehet, hogy jogosultunk küldött felszólító levelet egyiküknek, csak vki rosszul emlékszik, kimegy az adósi levél, vitatja, megy a fh-nak, onnan jön az elut, megyünk perre "nagy lendülettel", aztán alperes előveszi a tértivevényt és bukó......

gerbera317 # 2018.11.26. 10:10

Csak azért pedzegetem ezt a dolgot, mert még csak nem is tagadja, hogy a követelés fennáll, hanem röhögve kijelenti, hogy "hahaha, az már elévült", és még ő fog ezután pert indítani a nyomorult kölcsönadó ellen.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.26. 09:48

igazad van gerbera, de látod, hogy nem szeretne (tud, akar) fizetni :)

gerbera317 # 2018.11.26. 09:45

Egyébként meg is lehet egyezni a jelzálog jogosultjával.