Lakás átírás jelzáloggal


gerbera317 # 2013.07.24. 09:53

nem hiszem el, hogy nincs valami kiskapu

Nagykapu van: a nagymama írassa a házat közvetlenül az unokákra.

Amúgy meg nem fogom megérteni hogy ki az az "okos" ember aki vesz egy házat mondjuk árverésen, és még pluszba kifizeti a jelzálogot?

Nem is kell megérteni, mert ilyen nincs. Az árverési vevő az árverési vételárat fizeti ki, és onnantól az így megszerzett vagyontárgy tehermentesen az övé.

Timyke # 2013.07.24. 06:10

De mi ezt a házat alapból a gyermekeinknek szerettük volna, mert mi elélünk albérletben, de legalább nekik legyen egy házuk.
Akkor nincs semmi esélyünk? akkor ennyi erővel kár kifizetni a rajta lévő hitelt, ha így is úgy is viszi valamelyik bank. Akkor mondjunk le róla? nem hiszem el hogy nincs valami kiskapu, hogy legalább a kicsiknek legyen egy házuk :(

Hallottam hogy van olyan hogy terhelési és elidegenítési tilalom, a párom ezt nem kérvényezheti hogy írják bele a szerződésbe? Akkor hátha nem tudják rá terhelni a házra.

Amúgy meg nem fogom megérteni hogy ki az az "okos" ember aki vesz egy házat mondjuk árverésen, és még pluszba kifizeti a jelzálogot?

kérem ha tudnak valami tanácsot adni, bármilyet, hogy megmaradjon a ház, akkor segítsenek...
Mert én csak a gyerekeket nézem, hisz mi eddig is albérletben laktunk, de nekik nem mindegy!

ObudaFan # 2013.07.23. 10:06

Timyke

Tegyük fel, nem reagál időben a párod hitelezője, és sikerül az ajándékozás. És akkor mi van? Ahogy a párod hitelezője megtudja, elindít egy pert azon a címen, hogy fedezetelvonó ügylet volt a gyerekeknek való ajándékozás, és már végre is hajthat az ingatlanból.

gerbera317 # 2013.07.23. 09:51

A nagymama elméje nem lehet tárgya ennek a topiknak.

mennyi időbe telik az hogy a pl. egy másik bank megtudja

Ha valaki előfizet az ingatlan figyelésére, akkor azonnal megtudhatja a változást. A végrehajtó ilyet nem tesz, de láttam már olyat, hogy a végrehajtást kérő előfizetett 3. személy ingatlanának figyelésére, és az előre sejthető változás széljegyzéskor azonnali intézkedés kért a végrehajtótól, ami 2 héten belül 10 milliós megtérülést hozott.
Figyeltetni csak tehermentes vagy részben terhelt ingatlant érdemes; ha egyébként is mindent visz a zálogjogosult, akkor azzal nem érdemes foglalkozni (hacsak a teljesítés nem akarat kérdése).

Timyke # 2013.07.23. 05:01

Igen, mi tudjuk hogy a páromat ki kéne hagyni a dologból. Csak nem értjük meg hogy ezt a nagymama miért nem tudja felfogni? akárhogy magyarázzuk neki, ő csak azt mondja hogy ő csakis a páromra írja a lakást. Meg azzal jön hogy a párom fizesse ki a tartozását (mintha az olyan könnyű lenne mikor több millió ft)

Annyi kérdésem lenne még, hogy ugye egy darabig már tuti a párom nevén lesz a ház, mivel majd ey új kérvényt kell benyújtani a bankhoz hogy elajándékoznánk, vagy átírnánk a kicsik nevére,, mennyi időbe telik az hogy a pl egy másik bank megtudja, vagy végrehajtó hogy a párom nevén ingatlan van? azaz hogy rá terheljék?
mert gondolom nem ellenőrzik ezt minden percben minden adósnak hogy na hátha van valami új vagyontárgya..
Egyáltalán el tud egy másik bank/végrehajtó árverezni egy jelzáloggal terhet házat?

Mrv87 # 2013.07.22. 09:26

Lényeges dolog, hogy végül a banki jelzálogjoggal terhelt ingatlan tulajdonosa kiskorú lesz, ehhez viszont gyámhatósági jóváhagyást szoktak kérni.

Sherlock # 2013.07.22. 08:46

A párodat ki kellene hagyni a buliból, egyebekben működőképes a konstrukció, de igaz marad amit gerbera és én írtunk.

Timyke # 2013.07.22. 05:17

Köszönöm a választ!
Igen, mi a ház elvesztését szeretnénk meg akadályozni, mert mi kapnánk ezt a házat.
Nincs itt semmi probléma a nagymama körül sem, csak annyi hogy nem érti meg hogy a párom nevén van adósság, és ha rá íratja a házat akkor a ház el fog veszni. Ezért szeretnénk a gyermekeinkre át ruházni a házat.
és épp ezért szeretnénk ha csak 1 napig lenne a párom nevén (mivel írtam hogy a páromnak van adóssága, hiteles, így alapból nem fedezetnek kell a ház, csak a mama ragaszkodik ahhoz hogy ő csakis a páromra íratja)
Természetesen a bank is tud erről hogy más lesz a ház tulajdonosa. Szóval nem készülünk mi itt semmi bűncselekményre, csak csupán a leendő házunkat szeretném megmenteni...
Akkor a lényeg hogy attól hogy jelzálog van a házon, át lehet majd írni a gyermekeinkre? ugye?
Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy a nagymamával közösen fizetjük a hitelt, attól hogy az ő nevén van.

gerbera317 # 2013.07.21. 18:23

A kérdező a ház elvesztését akarja valami ügyeskedéssel elkerülni, tehát valami gond lehet a nagymama körül.

Ha a bank hozzájárul, akár a szomszédomra is átírathatjátok, de ettől még nem menekül meg a ház a szerződésszegés következményei alól, mivel a jelzálog miatt az új tulajdonos zálogkötelezettként tűrni köteles, hogy a bank az ingatlanból keressen kielégítést. Nem beszélve arról, hogy a szomszédom elleni ügyek végrehajtási joga is elég hamar rákerülne az ingatlanra...

Sherlock # 2013.07.21. 16:21

Ő át szeretné írni a házat a párom nevére úgy, hogy a hitel továbbra is az ő azaz a nagymama nevén marad, és ő fizetné.
Ezt így meg lehet csinálni?

Ha elidegenítési és terhelési tilalom is van, akkor csak a bank hozzájárulásával.

át lehet-e írni a házat kiskorúra/kiskorúakra, azaz a gyermekeinkre, de a hitel továbbra is a nagymama nevén maradna?

Ugyanaz mint fent, de attól még a jelzálog ugyanúgy a házon marad.

És ha a párom nevén van 1 napig a ház, az ő adósságát rá tudják-e ennyi idő alatt terhelni?

Nemnagyon lehet megoldani, hogy pont 1 napig legyen a nevén; de annak mi értelme lenne?(ha jól sejtem valami megtévesztés a fedezetet illetően, de az adott esetben bűncselekményt is megvalósíthat)

van-e más módja hogy a ház megmaradjon?

Az összes megoldásra igaz, hogy a bank zálogjoga rajta marad a házon és ha a mama nem tud fizetni, akkor akár árverezésre is sor kerülhet. A ház leginkább akkor marad meg, ha rendesen fizetik a hitelt.

Timyke # 2013.07.21. 14:48

Tisztelt Jogi fórum!
Lakás átírás kérdésben kérnék tanácsot!
Kezdem az elején: van egy ház, amin jelzálog hitel van, és a párom nagymamájáé a ház is meg a hitel is. Ő át szeretné írni a házat a párom nevére úgy, hogy a hitel továbbra is az ő azaz a nagymama nevén marad, és ő fizetné.
Ezt így meg lehet csinálni?

Ha meglehet, csinálni, akkor viszont van egy olyan kérdésem, hogy mivel a páromnak van banki-és egyéb tartozása, és nem szeretnénk hogy a ház elvesszen, át lehet-e írni a házat kiskorúra/kiskorúakra, azaz a gyermekeinkre, de a hitel továbbra is a nagymama nevén maradna?
És ha a párom nevén van 1 napig a ház, az ő adósságát rá tudják-e ennyi idő alatt terhelni?

Ha nem lehetséges átírni így a házat kiskorúra, akkor szeretném megkérdezni van-e más módja hogy a ház megmaradjon? Mivel nem szeretnénk ha a házunk elveszne!
Remélem tudnak tanácsod adni nekem/nekünk!
Üdv: Oláh Tímea