Közös képviselő lemondása társasházban


AngryRam # 2018.06.25. 11:35

Köszönöm a választ!
Elnézést kérek, de lenne még ami érdekelne. Ahogy itt olvasgatom a korábbi TH meghívókat, felmerült bennem még egy kérdés.

"Kötelező a közgyűlés összehívása, ha azt a tulajdoni hányad 1/10-ével rendelkező tulajdonostársak a napirend, az ok és a közgyűlési határozatra tett javaslat megjelölésével írásban kérték."

Szóval a fentiek szellemében, napirendi pontok és határozati javaslatok magadásával kértük a rendkívüli közgyűlést, de a KK által küldött meghívón szereplő napirendi pontok, már másként hangzottak. A kérésünket átfogalmazta/törölt belőle lényeges dolgot és kiegészítette több ponttal. Ez így jogszerű-e?
Előre is köszönöm a válaszokat!

osmi # 2018.06.25. 14:01

Sztem kiegészítheti más napirendekkel, de nem fogalmazhatja (hatná) át az eredeti ajánlásokat.Miután Ti
"szervezitek" a kgy.-t, úgy tegyétek fel szavazásra, ahogy eredetileg szólt. Vegyétek jgyk.-be, hogy ez volt az eredeti.
Ha vkinek nem tetszik, megtámadhatja bíróságon...

MajorDomus # 2018.06.25. 19:27

A közgyűlés összehivását kezdeményezhetik a tulajdonosok, de az összehivás a közös képviselő kizárólagos jogköre.

A napirend összeállitása szintén az ő hatásköre,de tulajdonosi kezdeményezést -főleg irásban - köteles figyelembe venni. ha a kérést teljestette,hogy milyen megfogalmazásban,az az ő dolga,de amit irásban kértek,azt kötelező napirendre venni.

ha szabályosan összehivta a közgyűlést, az általatok megválasztott levezető elnök irányitásával tárgyaljátok le a napirendet - de csak azt ! - ls hozzatok határozatokat!
a napirenden nem szereplő kérdésben nem dönthettek.

a közös képviselőnek - ha nem akarja - semmiféle kötelezettsége nincs!

a tisztségviselőket a tulajdonosoknak kell biztositaniuk a saját soraikból!

AngryRam # 2018.06.26. 18:40

Köszönöm a segítséget és így lesz. Az a baj, hogy egy csomó dolog nincs leírva a törvényben, pedig egyértelműnek gondolnám: pl hogy aki összehívta a közgyűlést annak is kellene megnyit vagy, hogy az írásban beadott napirendi pontokon a KK nem változtathat, ha hozzárak az még oké, a lényeg az, hogy aki nem ért hozzá, azt könnyen tévedhet vagy akár megvezetheti a KK is és ráfázhat. Az általunk leváltandó KK elég rossz indulatú, nagyon rámenős, személyes sértésnek veszi, ha nem szavazzuk meg a javaslatait, persze ezt a szemünkre is hányja, a lakók kívánsága az hidegen hagyja. Na mindegy, remélem hamarosan elmegy végleg. Köszönöm a segítséget még egyszer.

MajorDomus # 2018.06.26. 18:52

Az első társasházi törvény 24 §-ból állt a mostani közel 70!

mindent nem lehet leirni,mert egy Biblia lesz!

AngryRam # 2018.06.27. 12:33

Persze, de aki nem ért hozzá az így jogi ismeretek nélkül csak küszködni fog. A legtöbb oldalon, ahol leírták a KK leváltásának menetét, többnyire csak a törvényből idéztek, az általam feltett kérdések ott fel sem merültek. Azért remélem közel a cél, bár aki ismeri a leváltandó KK-t, azt mondja bíróság lesz a vége, mert a ház dokumentációit nem hajlandó átadni önként, ilyen ember.

halihó # 2018.12.13. 15:42

A közösképvielő és egyben társasházkezelő Kft.-t a kerületi hatósági osztály ,amely a tevékenység bejelentéssel foglakozik, az a társasházkezelői tevékenységtől eltiltotta 2019.11.16.-ig. (az eltiltás a kormányhivatal vonatkozó excell fajl nyilvántartásban hozzáférhető,nyilvános)
A Társasházi TV. 49§ (6) alapján érvényesteni lehet-e az azonali felmondást?
A felmondással egyidőben,mivel két jelentkező is van,közülük irásbeli szavazással lehet-e új képviselőt választani egy rendkívüli közgyűlés határozata alapján?
A szerződében rögzített 90 napos felmondási idő lerövidíthető-e az átadás-átvétel idejéig a törvénysértés miatt?
Mi történik,ha az eltiltott képviselő Kft nem akar tudomást venni a felfüggesztésről,megtámadja a közösség határozatát?
Hogyan rövidíthető le a peres eljárás? Amennyiben elhúzódik 2019.11.16.-án az eltiltásuk okafogyottá válhat.
A leváltási folyamatot ismét el kell kezdeni?

Szomorú örökös # 2018.12.13. 15:50

halihó

Mi történik,ha az eltiltott képviselő Kft nem akar tudomást venni a felfüggesztésről,megtámadja a közösség határozatát?

Te írtad, hogy eltiltották a társasházkezelői tevékenységtől, innen kezdve tulajdonképpen ő már nem a társasházatok kezelője. Azonnali közgyűlést javasolnék, ahol az új közös képviselőt megválasztja a társasház. Viszont ha egy kicsit kötözködni akarnánk, ettől még lehet közös képviselő - bár akkor a társasházkezelésre kell valakit keresni - ezt ne feledd, mert két külön tevékenységről beszélünk. Bár ez a két tevékenység többnyire egyetlen személyben vagy cégben egyesítve jelentkezik a társasházaknál. Persze ez egy laikus vélemény, a legtutibbat MajorDomus fogja elmondani, mert ő kapásból ezzel foglalkozik is.

MajorDomus # 2018.12.13. 20:39

A közös képviselő és a társasházkezelő megbizatása addig tart,mig a közgyűlés a megbizást vissza nem vonja!

Tehát az eltiltás nem jelenti a megbízás megszűnését!
a képviselő nem támadhatja meg a közgyűlés határozatát,mert törvényhelyen alapul.

akkor jártok el helyesen,ha a határozatra hivatkozva, kéritek a rendkivűli közgyűlés összehivását, új képviselő megválasztása napirenddel.

erre van 30 napja,az átadásra pedig a közgyűléstől számitott szintén 30 napa.

irásban nem lehet közös képviselőt választani!

a 90 nap felmondási időnek nincs jelentősége,mert nem láthatja el a tisztséget.

akkor jártok a legjobban,ha megegyeztek vele.

adja át a házat a leggyorsabban, - 8 nap - és fizessétek ki neki a 2 havi diját.

halihó # 2018.12.14. 16:47

Az eltiltás a társasházkezelésre vaonatkozik,de vonatkozik-e egyúttal a közös képviseltre is? A társasházi törvényben teljesen eltérő feladatok vannak megfogalmazva számukra számukra.

MajorDomus # 2018.12.14. 19:07

A Jegyző hatásköre csak a társasházkezelőkre vonatkozik!

halihó # 2018.12.14. 20:59

A kerületi Hatósági Osztály -ott,ahol a tevékenység bejelentését és engedélyezését végzik -tiltotta el a Társasházkezeléstől,nem a jegyző.

A kérdésem továbbra is:
Amennyiben az eltiltás a társasházkezelésre vonatkozik, vonatkozik-e egyúttal a közös képviseltre is?

Próbáltam a TEAOR alapján tájékozódni,de nem volt egyértelmű a definíció!
Az eltiltás okát a Hatósági Osztály a rendőrségnek,vagy a bíróságnak adja ki.Jogászon keresztül sem tudok tájékozódni.

Marad a leváltás,mint kiút, felsorolva a közös képviseletben a mulasztásokat,mint pl. az évek óta végre nem hajtott határozatokat.pl.600000 ft közös költség tartozás egy tulajdonosnál a határozat ellenére bírósághoz sem jutott el a határozat. Szavazás közgyűlés vonatkozó napirendi pontja alapján.

nonolet # 2018.12.15. 10:49

"Amennyiben az eltiltás a társasházkezelésre vonatkozik, vonatkozik-e egyúttal a közös képviseltre is?"

Értelemszerűen és nyilvánvalóan nem vonatkozik.

Mivel ez két teljesen külön dolog!

Még ha gyakran ugyanaz csinálja is...

halihó # 2018.12.15. 16:24

A munkáját hanyagul és a helyi viszonyokhoz képest magas áron ( bruttó 2200 Ft/albetét,van megbízható 1600 Ft/albetét ajánlatunk)végző közös képviselőtől szeretnénk megszabadulni. Ezért fontos a társasházkezeléstől való eltiltás pontos értelmezése.
Az értelmezést írásban az eltiltó illetékes hatósági osztályon nem kértük ki,de szóban az állítják (?), hogyha bevisszük a közös képvieleti tevékenységbe tartozó rendkívüli közgyűlési meghívót,akkor az is jogosulatlan tevékenyég és büntetik a vállalkozónkat. A vállalkozó valószínűleg elhúzódóan pereskedni fog a hatósági osztállyal a társasházkezelési eltiltása és a büntetése miatt.
A közös képviselő összehívott egy rendkívüli közgyűlést és napirendi pontként szerepelteti
" XY kft-je megbízásának megerősítését"
Véleményem szerint ezen alkalommal dönthet aközgyűlés jogszerűen a felmentéséről.
Nagy kérdés ,hogy aszerződésében szereplő 3 hónapos kezelési költségét tudjuk-e csökkenteni.
Az átadás átvétel kitűzötti dőpontja előtt a 3 hónapból megmaradt időre valószínűleg nem emelheti még az általa kezelt bankszámláról a képviseleti díjat.
Miután nem fogja megkapni ( bizonyítható hanyag munkavégzése miatt), pereskedhet, vagy ennek az elkerülésére jöhet a MajorDomus által javasolt megegyezés.

MajorDomus # 2018.12.15. 21:24

,,eltiltása és a büntetése miatt,,
Milyen büntetésről beszélsz?
A Jegyző nem szabhat ki büntetést,csak a bíróság.
Kevered a dolgokat. A társasházkezelőt csak a Jegyző tilthatja el,aki az Ingatkanvállalkozásfelügyeleti hatóság vezetője(is).

Ha a közgyűlésen megválasztják közös képviselőnek,akkor nincs miről beszélni tovább.

Ha a Jegyző határozatát megtámadja a bíróságon és nyer,akkor az sokba kerül a háznak.

MajorDomus # 2018.12.15. 21:27

A hatóság meg hülyeségeket beszél,mert mint közös képviselő bármikor összehivhatja a közgyűlést,attól nem tiltották el.

Szomorú örökös # 2018.12.15. 21:44

halihó

A munkáját hanyagul és a helyi viszonyokhoz képest magas áron ( bruttó 2200 Ft/albetét,van megbízható 1600 Ft/albetét ajánlatunk)végző közös képviselőtől szeretnénk megszabadulni.

Nos, most szerintem kibújt a szög a zsákból. Gyakorlatilag drágának tartjátok a munkáját. De a helyedben én megnézném a tartalmát annak, amit az új kínál. Nem mindig az olcsóbb a jobb is.

Miután nem fogja megkapni ( bizonyítható hanyag munkavégzése miatt), pereskedhet

Fog is, hidd el! Sőt nyerni is fog, mert ami jár, az jár. Ha valóban hanyagul végzi a munkáját, akkor örüljetek neki, hogy csak ennyibe kerül és megszabadultok tőle. De ha ezt se fizetitek ki neki, akkor lehet sokkal drágább mulatság lesz.

halihó # 2018.12.16. 11:34

Szomorú örökös
"Nos, most szerintem kibújt a szög a zsákból."
Miután a tulajdonosok egy része besokallt a sorolható hiányosságok miatt -pl. évek óta végrehajtatlan közösségi határozatok,melyek pénztárcánkat és a biztonságunkat érintik, valamint a társasházkezeléstől való eltiltás miatt - szervezkedni kezdett a közös képviselő felmentésére.
A szervezkedés közben több ajánlat bekérésre került,melyek között a jelenleginél kb.40%-al olcsóbb is szerepel. Az ajánlatot önkörmányzati alapítású cég keretei között működő társaházkezelés adta.(a közös képvieslő pénzt nem kezel( elsikkasztásra nincs mód) a könyvelése pontos, az adósságbehajtása jó,az alválalkozóik kipróbáltak, a pályázatovaló részvételük hatékony stb. Vigyáznak a mundér becsületére.Vannak a munkájukkal elégedetlenkedő társasházak is. Ott ,ahol a társasházban van önkörmányzatai tulajdon,vagy közös tulajdon egy része üzlet,vagy a tulajdosnosok a lepusztult állami tulajdont vásároltak.

halihó # 2018.12.16. 12:00

MajorDomus
"Milyen büntetésről beszélsz?"
Igyekeztem körüljárni a problémánkat és köszönöm mindenkitől a segítő véleményeket.
Az eltiltó határozat ügyiratszámának az ismeretében felhívtam a jegyző titkárságát.
Az adott számképzéssel adnak ki határozatokat.
A számképzés alapján eljutottam a kerületi illetékes hatósági osztályhoz.
A hatóság szabhat ki büntetést-legfeljebb megfellelbezhető a bíróságon -pl. A parlagfűért sem a bíróság büntet,vagy a rendőr sem bírósági határozat alapján.
A hatósági ügyintéző jogi végzettséggel rendszerint nem rendelkezik, a válaszát is kellő súllyal tudtam figyelembe venni.
Miután az illetékes hatóságok a tevékenységekre TEAOR szám alapján adnak engedélyt. Tudtommal a közös képviseletnek és az ingatlankezelésnek azonos a Teaor száma ,ezért bizonytalanodtam el az eltiltás miatt. Egy TEAOR számra adtak-e eltiltást,vagy a TEAOR számom belül nevesítették a tevékenységet.A közösképviselettőlisellehet egy társaságot tiltani. A határozatot nem láthatom.
Egyetlen támpontomaz ügyiratszámon a kormányablak excell táblázata , mely kis méretű rublikája túl sok információra nem ad lehetőséget.
Irány az illetékes hatóság,talán azt megmondhatják,hogy teaor számra tiltották-e,vagy egy konkrét tevékenyégre.

MajorDomus # 2018.12.16. 12:50

Mint mondtamkevered a fogalmakat.

a közös képviselő megbizatása 3 féle módon szűnik meg.
1.leváltják
2.lemond
3.meghal

eltiltással nem!
az önkormányzatnak van birságolási joga parlagfű miatt,de nem az ingatlanvállalkozási hatóságnak.
a kettő neegyébkéntaA közös képviseletnek és társasházkezelésnek nem ugyanaz a Teáor száma,és k.képviselettől nem lehet eltiltani,az nem hatásköre a Jegyzőnek.
ha nem teljesül a Jegyző előirása,akkor birósághoz fordul!
egyébként a Jóisten mentsen meg titeket az önkormányzati házkezelő cégektől.

egyébkénta

MajorDomus # 2018.12.16. 12:50

jav; a kettő nem ugyanaz.

Szomorú örökös # 2018.12.16. 13:36

halihó

Nem mindig jó, ha önkormányzati érdekeltség van egy társasházkezelő cégben, de próba-cseresznye, vágjatok bele, aztán kiderül, hogy mi lesz a vége. Ne feledd, ha megvolt a kampány, utána már egy darabig lehet, hogy tényleg jó lesz, ha meg szerencsétek van és jól választottatok, akkor utána is. Lényeg, hogy nem mindig az ára dönti el, hogy melyik szolgáltatás a jobb.

Az, hogy a mostani közös képviselőtöket eltiltották a társasházkezeléstől, nyilván jogos aggodalmat ébresztett bennetek. Célszerű a leváltását kezdeményezni, de javaslom, hogy ismerősi körben az összes közös képviselő ajánlatnak érdeklődjetek utána és ne csak az általuk benyújtott pályázati anyag alapján döntsetek.

halihó # 2018.12.16. 15:17

MajorDomus

Keresgéltem a válalkozás keretében végzett közös képviselet TEAOR számát,sanos nem találtam meg .Mi lehet száma?

A tiltás nem a jegyző törvényességi felügyeleti eljárása keretében történt.
A tevékenység bejelentését fogadó és ellenőrző kereületi önkormányzati hatósági Hivatal adta ki a tiltást,akiket valószínűleg a jegyzőfelügyel, de a határozatot a Hival vezetője hozza,aki nem a jegyző.

"a közös képviselő megbizatása 3 féle módon szűnik meg.
1.leváltják
2.lemond
3.meghal"
A Társasházi törvény alapján,de megtörténhet-e,hogy a céget ezen tevékenységétől tiltják el?

halihó # 2018.12.16. 15:44

Szomorú örökös
Több ajánlatot bekérünk és a SZB különböző szempontok szerint értékeli és terjeszti a közgyűlés elé.
Kerületünkben ,a kis méretű (pl.56 albetét),eredetileg is magántulajdonban lévő,és aktív SZB -vel társasházakat, az önkormányzat égisze alatt működtetett közös képviselet és társasházkezelés jól működhet.
Problémáikat megismertem. pl. a közös képviselők gyakori cserélgetése, rossz technikai és egyéb munkafeltételek.
Melyik közös képviselőnek nem problémája, a vállalkozási ártól függetlenül ,ha a háznak nincs megtakarított pénze és a számos felújítás igénylődik.

Működhet-e jól egy közös képviselet és társasházkezelés nagy távolságokban lévű Bp-i kerületek között( legtávolabbi északi és déli kerület között) átlagáron 6 fős foglalkoztatottal főleg ha a kerületben nincs más érdekeltsége? Kérdezem,mert a logikámnak ellentmond, de szeretnék érveket is mellette találni ?

halihó # 2018.12.16. 16:07

MajorDomus

"Jóisten mentsen meg titeket az önkormányzati házkezelő cégektől."
Mivel volt az ismerettségi körömben közös képviselő önkormányzat égisze alatt műkodtett cégnél számos probémát ismerek.
Miből adódnak: A közös képviselő gyakori cserélgetéséből,a képviselő hozzá nem értéséből,a munkavégzéshez biztosított alacsony szintű technikai háttérből,a kezelhetetlen társasházakból ,netán a felettesek hozzá nem értéséből.
Előny:A közös képviselő kezében nincs pénz,külön könyvelői terület,jó hatásfokú adósságbehajtás,jogi képviselet,a társasház körüli közteületen nagyobb rend ,az alvállalkozók stabilitása,mivel nem maradnak kifizettelenül.
Egy jó képességű és hátterű cég is leszámlázhat 600 eft-t négy kis méretű lábtörlő vasrácsért,ha a társasháznak nincs többirányú érdekérvényesítő képessége. Csak pénzügyi végzettséggel rendelkező SZB símán beveszi.