Mi minősül új lakásnak?


dija # 2005.05.31. 13:03

Szia Gyuri!

Felhívtam az OLEH weblapján található telszámot. Kértem az állásfoglalásukat a konkrét ügyben. Hááát, képzeld, az erre sok pénzért kiképzett, felkészített hölgynek fogalma sem volt alapvető dolgokról... :(((
Azt mondta, próbáljam meg x bank y kerületi fiókját, mert vele együtt voltak a felkészítő tanfolyamon, és ők hátha jobban tudják, meg hát ugye, minden banknál más a szisztéma... Azért erre már mondtam neki, hogy az nagyon érdekes lehet, hogy ha minden bank másként értelmez egy korm.határozatot...

Szóval, nem jutottam előrébb.
majd körbehívom a bankokat, hogy melyik hívná le nekem az államtól a 900.000 Ft-ot, és amelyik igent mond, azt kérem meg rá. (Tkp. csak az átutalást végzik a bankok. Az állam akár közvetlenül nekem is utalhatná, vagy a postás is kihozhatná :)) Csak be ne adja egy papírt ilyen szakképzetteknek, mert lehet, hogy még a betűket sem ismerik!...)

Grrr...

dija # 2005.05.30. 21:22

Gyuri!

Te a vesémbe látsz! :)

Hát persze, hogy ezért kerestem.

Akkor szerinted jár a teljes szocpol? Vagy csak a fele, azaz használtnak minősül, mert én már ugye nem az építtetőtől veszem meg? (Új volt, mikor 50-50%-ban megvettük az építtető cégtől. Rajtunk kívül nincs más bejegyzés.)

Az a baj, tudjátok, hogy a bank (amely jogosult folyósítani) még jobban összezavarta a dolgokat, a fogalmakat (szocpol, félszocpol, fészekrakó)...

Zoltán György # 2005.05.30. 20:44

Szia!

Semmi baj!

Már meglévő épület átminősítésekor, átépítésekor már nem számít új lakásnak.

Új lakás az, ami újonan épül, illetve a Használatbavételi Engedély kiadásától számítva nem telt el három év, és az építő, illetve építtető nyilatkozik arról, hogy továbbértékesítés céljára építette.

"9. új lakás: az alapozási munkáktól kezdődően teljes egészében újonnan épített, illetőleg emeletráépítéssel vagy tetőtér-beépítéssel nem családi vagy ikerházon megvalósuló, a lakhatás feltételeinek a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelelő lakóegység, amely elkészültét követően használatbavételi vagy fennmaradási engedély köteles;
10. értékesítés szempontjából új lakás: a 9. pontban meghatározottakon kívül, a 15. § (1) bekezdés szerinti, értékesítés céljára épített új lakás az is, amelyet a használatbavételi vagy fennmaradási engedély kiadását követően legfeljebb három évig bérlakásként hasznosítanak és első ízben történő értékesítésére ezt követően kerül sor;

Oték 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet

"Lakásvásárlás esetén a közvetlen támogatás akkor igényelhető, ha az eladó az igénylőnek nem - a Ptk. 685. § b) pontja szerinti - közeli hozzátartozója és nem élettársa. Ez alól kivétel a közös tulajdon megszüntetése, ide nem értve a házasság, illetve az élettársi kapcsolat fennállása alatt a házastársak, illetve élettársak között fennálló közös tulajdon megszüntetését."

Neked ez a mérvadó, ha minden igaz!!!

dija # 2005.05.30. 20:00

Gyuri!

Ezt most nem neked írtam! A szövegen magán vagyok "kibukva".

Neked NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, hogy megtaláltad!

dija # 2005.05.30. 19:57

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet!

Nagyon aranyos vagy!

Ez tényleg egy jó link. Nem csak azért, mert a 9-10. pontokat megadja, hanem azért is, mert további jó, hasznos infók vannak még a weblapon.

Amúgy a szöveghez:
Hááát, ha akarom vemhes, ha akarom nem :)
Má' nem azé' mondom, de ilyen definíciót (vagy még pontosabbat!) 1 jobb képességű óvodás is tud írni...
Mingyá elmegyek jogásznak! :)))

Na, azért csak olvassa el más is, aki joggal foglalkozik - de legalább is a magyar nyelvvel!

Nincs benne, semmiféle pontosítás, sem személyekre, sem a lakásra vonatkozólag.

Megnéztem a használtat is, márhogy "mihez képest" új. Erre ott annyi a definíció, hogy "ami nem új"...

Ez kabaré!

Zoltán György # 2005.05.30. 16:14

Szia!

http://www.oleh.hu/…2001_i31.doc

http://www.oleh.hu -n minden ezzel kapcsolatos információ rendelkezésre áll!!!

Sok sikert!

dija # 2005.05.30. 12:12

Szia!

Sajnos "nem látom" az Általad hivatkozott pontokat :(

A magyarorszag.hu-n nézem, és ott éppen csak 8.-ig tart a felsorolás (ezzel egyébként meg nem adva az új lakás deifinícióját, ami ugyebár alapvető lenne...)

Hol lehetne még utánanézni a neten? (A kormany.hu-n persze nincsenek korm. határozatok..., és az mkogy.hu-n sem találtam semmit, nyilván, mert az nem trv.)

Te hol találtad meg?

Köszönöm szépen, hogy segítesz!

Bubó # 2005.05.28. 14:07

12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet a lakáscélú támogatásokról, 1. § (4) 9. és 10. pont. (fogalmak meghatározása)

dija # 2005.05.27. 20:04

Sziasztok!

Sajnos vhogy sehol sem találom az "új lakás" definícióját.
Kérlek benneteket, segítsetek!

Mi minősül új lakásnak?

Hány évig számít újnak, vagy a tulajdoni lap bejegyzése szerint ki szerepelhet rajta tulajdonosként, ki kitől (pl. válás esetén egyik fél a másiktól) veheti meg, hogy folyósítsák? stb

A kérdés a "szocpol" felvétele miatt érdekes.

Köszi!