segítség kellene!!!!!!


apuka # 2005.06.22. 13:15

Anyósom minden áron kiakar minket tenni a házból.9éve költöztünk oda hozzá az ö kérésére,mert volt egy férje aki terrorba tartotta és mi biztonságot nyújtottunk neki.Nem akartunk oda költözni mert nekünk egy biztos lakhatásunk volt anyúkámnál,de megsajnáltuk és mentünk.147nm a ház mi hárman lakunk 45nm-en. 1szoba,konyha fürdös részben ,ö 100 nm-en lakik.a rezsit mi fizetjük.A kerthez nem enged hozzá nyúlni mondván ez az övé,csak azt felejti el,hogy azt is mi csináltuk meg,parkositottuk sokat költöttünk a lakásra is,mi egy életet kezdtünk el.Tavaly jött egy csavar és mondta tünjünk el a házából.Ha tudjuk ez lessz nem megyünk oda lakni.Van rá valami törvény ami megvéd minket?Segítségüket elöre is köszönöm.

bandika # 2005.06.24. 08:12

Sajnos ha jól értem semmilyen jogi kapcsolat nincs köztetek és az ingatlan között. Ha a néni a tulajdonos kirakhat titeket.


bandika

Rexor # 2005.06.24. 08:24

Azért ez nem olyan egyszerű. Megteheti persze, hogy kicserélteti a zárakat és nem enged be benneteket, de kérhettek jegyzői birtokvédelmet, aki visszahelyez titeket a birtokba. Utána pedig elkezdhetitek kérni a nénin a ráfordított érték megtérítését.

ildikó31 # 2005.06.27. 10:48

Kedves rexor a néni meg majd elkezdi kérni a lakbért! A végénkiderül, hogy apukáéknak még fizetni is kell!


ildiko31

bandika # 2005.06.27. 11:20

Kedves Rexor!

A jelen helyzetben nem kérhető a birtokvédelem mert az ugyan mindenkivel szemben megilleti a birtokost, de jelen esetben a jogos birtokossal szemben -aki egyben tulajdonos is-semmiképp sem érvényesíthető sem a petitorius sem a possesorius formája sem.


bandika

derill # 2005.06.27. 21:37

Javaslom, hogy próbáljatok meg megegyezni az anyóssal, esetleg olyan formában, hogy bérleti dijat fizettek. Nem hinném, hogy örülne, ha elmennétek (vagy tegyetek egy próbát) mert sejtésem szerint nem tudná fizetni a rezsit. Ez egy-két hónap alatt ki is fog derülni a számára. Próbáljátok inkább megtudni az okát annak, hogy miért gondolta meg magát.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

apuka # 2005.06.29. 15:46

Akkor is kirakhatnak minket az utcára gyerekestöl?Vagy kérhetünk töle egy ugyan olyan komfortfokozatú lakást mert szerintünk érték nővelést csináltunk a házon,most két család részére alkalmas és ő elszeretné adni.

Rexor # 2005.06.29. 16:00

Kedved bandika!

A birtokost a birtokvédelem mindenkivel szemben megilleti, kivéve ha valakitől tilos önhatalommal szerezte meg.

Rexor # 2005.06.29. 16:05

Ildikó persze nyugodtan követelheti a néni a lakbért, de akkor felthetik neki a kérdést hogy miért nem kérte eddig. Visszamenőlegesen biztos nem állapítaná meg a bíróság, de apukáék követelhetik azt a költséget, amit a házra fordítottak. Nem tudom ki járna rosszabbul. Szerintem a néninek is érdeke lenne egy olyan egyezség, amelyben megállpodtok az értéknövekedés kifizetésében.

derill # 2005.06.29. 19:51

Rexornak igaza van. Szerintem keressetek egy jó ügyvédet, az fogja tudni mit kell csinálnia.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu