Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Hapciusz # 2020.02.03. 18:57

Libi888,

Elvileg lehetsz, ingyenmunkával.

MajorDomus # 2020.02.03. 19:01

A lényeg benne van.
Két megoldás van. Édesapád neked ajándékoz 5 % tulajdont,akkor mint tulajdonos lehetsz közös képviselő a saját házadban.
.
Kettő.
Elvégzed a tanfolyamot 130 ezer ft ellenében és akkor mint külsős társasházkezelő elvállalhatod a házat mint vállalkozó.
.
Olcsóbb ha a tanfolyam árát odaadod édesapádnak,és tulajdonos leszel.

Titke7 # 2020.02.18. 11:03

Üdvözletem! Az alaphelyzettel kezdeném: Társasházban vagyok tulajdonos, életemnek voltak hullámvölgyei, elég tartósan. Akkor keletkeztek közös költség tartozásaim. Bár a megoldást kerestem, kértem részletfizetést a közös képviselőtől, takarítást is vállaltam volna, de megtagadta mindezt, illetve a részletfizetés tekintetében azt írta, járjam körbe mind két háztömböt, egyenként kopogtassak be mindenkihez és kérjem a beleegyezésüket ehhez. Emberileg akart megalázni, ilyen karakter, aztán sorra nyújtotta be a végrehajtásokat, le is vonták a béremből rendre a tartozásokat, közben fizettem, hogy ne omoljon rám az egész. Két éve nincs elmaradásom, és most a 2019. évi elszámolásból derült ki, hogy 83.000,- forintot túlfizettem. Felhívtam telefonon, és azt mondta, pontosan nem tudja miből keletkezett ez a nem csekély összeg, valószínúleg a végrehajtó duplán vonatta le a munkabéremből a követelt összeget...mondta ezt úgy, hogy megesik az ilyen, majd visszakapom. Ezt én ilyen formában elfogadhatatlannak tartottam, ismét kerestem telefonon, e-mailben, de egyikre sem válaszolt. Egyszer ugyan véletlenül mégis felvette, kérdésemre, hogy miért nem válaszol a megkereséseimre azt válaszolta: "mert nincs kedvem, és majd visszafizeti a pénzt ha ráér!" és kinyomta a telefont. Azóta sem érem el, azt javasolták, hogy forduljak bírósághoz. Az ügyeimet nem tudom közben intézni: mellékvízmérőkre a szolgáltatás újraindítását kezdeményeztem, de ehhez kell a közös képviselő nyilatkozata, amit valószínű lesöpör a virtuális asztalkájáról. Patt helyzetben vagyok, mert akkora hatalommal bír, amit csak bírósági úton tudok "megakasztani"...Közben árulom az ingatlant, szeretném rendbe tenni a dolgaim, erre itt ez a helyzet :(

MajorDomus # 2020.02.18. 17:58

Egyszerű. A formanyomtatvánnyal lemész a fogadóórájára és aláiratod vele. Ha nincs,akkor bekopogsz hozzá.
.
Ha ez megvan,inditasz egy Fizetési Meghagyást a Társasház ellen!
.
Ha erre nem akarsz költeni,akkor tértis ajánlott levélben felszólitod -a számlaszámod feltüntetésével - hogy napon belül utalja vissza a pénzt,különben a jegyzői vizsgálatot kezdeményezel a társasház ellen. Ennyi.

K4resz # 2020.05.26. 12:09

Üdvözletem!

Megkaptam a távhőtől az összesítő számlát, amely 52000 Ft-ról lett kiállítva. Telefonos megkeresés után kiderült, hogy a közös képviselő 2019 májusáig folyamatosan 0 fogyásztást küldött be a lakásomról, holott én 2015ben lettem annak tulajdonosa. Ezt az összeget nekem most ki kell vizetnem egyösszegben. Kérdezném, hogy a közös képviselő ebben az esetben mennyire felelős, ezt az összeget esetleg rajtuk be lehet e hajtani?

drbjozsef # 2020.05.26. 13:01

K4resz,

Ha ezen időszak alatt Te fizetted a távhőt a közös képviselőnek, akkor természetesen igen. Ha nem fizetted, akkor kellemetlen hiba ez, de végülis kár nem ér, tehát nem.

A közös költség részeként van megállapítva a távhődíjad?

MajorDomus # 2020.05.26. 16:53

valószinűleg.
Csak egyszerübb lenne ha nem kellene kifizetnue a saját fogyasztását:jelzem 14 %-al gyengébb forintból mint 2015-ben amivel elhasználta.

K4resz # 2020.05.27. 15:45

CSak alapdíjat fizettem a távhő felé, azt a számlát is a távhő küldte minden hónapban.

Szomorú örökös # 2020.05.27. 16:03

K4resz

Megkaptam a távhőtől az összesítő számlát, amely 52000 Ft-ról lett kiállítva.....kiderült, hogy a közös képviselő 2019 májusáig folyamatosan 0 fogyásztást küldött be a lakásomról.....Ezt az összeget nekem most ki kell vizetnem egyösszegben......CSak alapdíjat fizettem a távhő felé, azt a számlát is a távhő küldte minden hónapban..... Kérdezném, hogy a közös képviselő ebben az esetben mennyire felelős, ezt az összeget esetleg rajtuk be lehet e hajtani?

Mit akarsz behajtani a közös képviselőn?
Azt a fogyasztást, ami gyakorlatilag a tiéd? :-O

drbjozsef # 2020.05.27. 16:04

Tehát a fogyasztásodat számlázzák, utólag, egy összegben. Amit eddig nem fizettél.

Nem ért kár. Mit hajtanál be?
A közös képviselő kétségkívü hibázaott, de ennyi.
Jelezd, hogy gondosabban végezze mostantól a munkáját.

MajorDomus # 2020.05.27. 19:15

És megnyerted az inflációs rátát 5 éven keresztül.
.
Képes lennél a saját fogyasztásodat a közös képviselővel kifizettetni?
.
A krokodil sírva kéri hogy cseréljetek bőrt!

wers # 2020.05.28. 04:45

CSak alapdíjat fizettem a távhő felé, azt a számlát is a távhő küldte minden hónapban.

Nem volt gyanús, hogy ez nem a teljes összeg?

Egyáltalán miről szól az az 52000 Ft? Ha 2015-ől ezidáig akkor az igen csekély. (Nagyon)

Csuklósbusz # 2020.05.28. 10:43

Lakásszövetkezet kötelezően kéri egy nyilatkozat aláírását:

"lakásszövetkezetről szóló 2004. évi CXV. Törvény 34.§ (1) bekezdése alapján önként tettem a IV/8 sz. Lakásfenntartó Szövetkezetnél tagsági jogviszony létrehozása/megerősítése érdekében"

Tag/nem tag tulajdonos személyazonosító ig. száma: …………………….………
Tag/nem tag tulajdonos leánykori neve: …………………………………….……
Anyja neve: ………………………………………………………………………
Állandó lakcíme: …………………………………………………….………..….
Születési hely/idő: …………………………………………………..……………

Lakásszövetkezet jogszerűen kérhet pontos születési adatot és szigszámot?

Kérni kérhet, max nem kap... :-)

MajorDomus # 2020.05.28. 16:39

Igen.
Köteles vagy megadni.

Csuklósbusz # 2020.05.28. 17:23

A szigszámot is?

Megadom, egy kicsit elírom maximum. :-)

wers # 2020.05.29. 10:42

Ezt nem teljesen értem, miért éppen a szig.szám zavar? :)

Az éppen egy változó adat, jobban járnának a személyi számmal.

(Mellesleg javíthatnák azt a százéves űrlapot. Nem állandó lakcím hanem lakóhely. Ja és nem leánykori név hanem születési név. Férfinak is változhat, de a nőknek sem csak házasságkötéskor. Hajadonnak is lehet eltérő születési neve)

Mielőtt valaki kérdezné, nem vagyok kötözködős hangulatban :D

MajorDomus # 2020.05.29. 18:54

Én sem,de éppen szig.számhoz nem sok köze van a lakszövnek.
.
A többi jogos.

Szomorú örökös # 2020.05.29. 19:43

wers

Az éppen egy változó adat, jobban járnának a személyi számmal.

Hát az eléggé gázos lenne, ha egy kifejezetten titkosított adatot kérnének a lakásszövetkezetnél.

wers # 2020.05.30. 04:16

Mert megérdemeljük. :)

mancs2 # 2020.05.30. 09:45

T. Csuklósbusz, a lak.szöv.-nek mindenhez joga van????. Elővételi jog lemondáshoz adószámot is kér a leendő vevőtől. Ezért Nem kevesen állnak el a vételtől, így legalább meg tudja venni vagy a lak.szöv, vagy a vezetőség tagja, családja ill. alkalmazottak.

drbjozsef # 2020.05.30. 15:44

Ezért Nem kevesen állnak el a vételtől

Aki ezért eláll, az vagy nem is akarta igazán azt a vásárlást, vagy ez csak a kifogása. Vagy rossz az ügyvédje.

MajorDomus # 2020.05.30. 19:28

Egyetértünk.

gerbera317 # 2020.06.01. 12:04

szig.számhoz nem sok köze van a lakszövnek
Dehogynincs. Adott esetben a személyi igazolványával igazolja a személyazonosságát. Ha például bemegy a közös képviselőhöz (na jó, nem hozzá, de most hívjuk így) ügyet intézni, annak meg kell győződnie arról, hogy nem csak úgy valaki az utcáról jött be. Erre pedig legalkalmasabb a személyi igazolvány. Aki ennek a felmutatását megtagadja, azzal nem köteles az ügyintéző szóbaállni.

drbjozsef # 2020.06.01. 17:05

gerbera317,

Azt mondod, hogy ha egy személyi igazolvánnyal akarom magam azonosítani, akkor ilyen esetben bármilyen szempontból releváns az igazolványom sorszáma? Ami lehet, hogy nem egyezik a nyilvántartásával a jóembernek, mert lehet egyszer régen leadtam, de azóta kétszer cseréltek igazolványt?

gerbera317 # 2020.06.01. 17:23

Alapvetően nem szükséges. Ha például bemegyek egy egyetemi vizsgára, és ott a vizsgáztatónak kétségei támadnak afelől, hogy én vagyok az, akkor bizony fel kell mutatnom az igazolványomat. És nem téphetem a számat, hogy én bizony nem mutatom fel, mert "magának ehhez nincsen joga". (Ez a beszólás sokaknak ismerős lehet.) De az okmányazonosító valóban érdektelen.
Nem úgy egy szerződéses jogviszonyban, vagy ahol az okmányazonosító rögzítését törvény írja elő (pl. postai átvételnél). Vagy akár egy társasházi vagy lakásszövetkezeti jogviszonyban, amiről nem tudom elhinnni, hogy sima bemondásra keletkezik. Ha egyszer ráérek, utána fogok nézni. Hacsak valaki meg nem előz vele. :-) Nyilván, az adat kérőjének meg kell felelnie a gdpr-elveknek.
Egyébként számtalan módja van annak, hogyan lehet egy igazolványt valakitől elkérni, hogy azt készséggel oda is adják. Ha meg már egyszer a kezemben van...