Adásvételi szerződés megszüntetése


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.29. 01:29

szerintem ez egy kivitelezhető verzió és abszolut nem durva csak célszerű
persze ez normalis esetben nem így menne de szerintem ez az eset a ti szemszögötökből nézve nem biztos hogy normláis

Loire # 2006.01.29. 00:48

hú ez kemény....
Bár még az előlegüket is szívesen visszaadnám - a foglalót persze nem - ha ez biztosítaná, hogy átveszik az elállási papert. Viszont láthatólag ez az 1milla se nagyon izgatja őket.
Vagy írok egy átvételi elismervényt és megbízok egy ál-postást aki megy a csajhoz hogy csomagot kapott, írja alá - aztán nézheti bután az üres csomit. Na nehogy bárki ezt komolyan vegye, filmekben láttam ilyet :)

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.29. 00:31

szerintem ami egy jó módszer lehet mond meg az ügyvédnek meg a vevőnek szóban hogy visszadod a pénzt az ügyvéd irodájába vigyél magaddal két tanút és az ügyvédnél tegyél úgy mintha nem is tudnál erről hanem egyszerűen próbáld meg átadni /átvetetni/ az elállási nyilatkozatot innentől kezdve kínos lesz az ügyvéd helyzete...

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.29. 00:26

lorie: írtam az e-mailedre

Loire # 2006.01.29. 00:11

tegyük fel - ami igen valúszínű - hogy nem írja alá hogy tudomásul veszi az eladó elállásást. A tértivevény is elegendő bizonyíték erre? Az a baj, hogy jobban belegondolva még a címüket sem tudom - mivel az ami a szerződésen szerepel már nem él; eladták azt a lakásukat.

Loire # 2006.01.29. 00:07

Rite köszönöm, jövő héten keresek ügyvédet.

Apropó; tudtok ajánlani ügyvédet aki jó ilyenben valahol a VI., VII., VIII. és XIII. kerület környékén? Látom az ügyvédi szaknévsort, de jobban örülnék ha személyes ismeretség alapján ajánlanátok valakit - már ha ez megengedett.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.28. 23:56

mástrészt árulhatod a lakást is ha beadnád a kérelmedet az azért is jó mert egyből széljegyen van

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.28. 23:53

mindenképpen hozd el az ügyvédtől a bejegyzési engedélyt ezt is rögzítsd jegyzőkönyvben ezt is be lehet adni a földhivatalba
fontos az elállás a közléssel hatályosul -átveszi személyesen és záradékolja az elálási nyilatkozatot, vagy tértívevénnyel igazolod az átvételt-
szerintem az eljáró ügyvédnek is tájékozatnia kellene a föld hivot az elállás tényéről azonban ha nem teszi tedd meg te a saját ügyvédeddel és kérd te személyesen a törlést hivatkozva a szankciós elállásra

_Lala_ # 2006.01.28. 23:46

Nem kell közös megegyezés. Elegendő, ha aláírja azt a papírt, miszerint tudomásul veszi az eladó elállását, és hozzájárul a feljegyzett tulajdonjog fenntartásos adásvétel tényének törléséhez. Ennél többre nincs szükség a részéről.

Loire # 2006.01.28. 23:31

"elsétáltok az ügyvédhez az eredeti szerződés összes aláírójával"
pont az a gond, hogy a vevő nem hajlandó közös megegyezésre - tehát nyilván nem fog velem sehova se elsétálni

_Lala_ # 2006.01.28. 23:28

Vagy ez gyorsan megy???

Reggel bemész a földhivatalba, kiváltasz egy friss tulajdoni lap másolatot. Délelőtt elsétáltok az ügyvédhez az eredeti szerződés összes aláírójával, megírjátok a megfelelő dokumentumokat, ezzel délután besétálsz a földhivatalba, beadod. Ha mázlid van, akkor 2-4 hét múlva van egy tiszta tulajdoni lapod.
Ennél a 6 hónap csak lassabb tud lenni.

Loire # 2006.01.28. 23:02

nekünk meg nagyon sürgős lenne eladni ezt a házat, mivel bízva abban, hogy megkapjuk a vételárat vettünk egy lakást kölcsönből - amit a ház árából fizetnénk vissza. De így széljegyzettel nem tudjuk még árulni se.

Loire # 2006.01.28. 22:58

Rite: igen, ez a terv, de attól félek ez sem lesz meg hamar - ezért gondoltam, hogy megoldás lehet a 6 hónap kivárása. Vagy ez gyorsan megy???
Én is igen kíváncsi lennék miért nem mennek bele a közös megegyezésbe - ráadásul adtak még előleget is a foglalón kívül amit ugye csak akkor kell visszaadnunk amikor megszűnik a szerződés. Tehát még a pénzüket sem kapják vissza amíg húzódik az ügy...nem értem komolyan.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.28. 22:32

lorie én a helyedben elállnék az egész szerződéstől, visszakérném a bejegyzési engedélyt kérném a földhivataltól a tulajdonjog fenntartás törlését és nem igen mennék bele alkudozásokba
kiváncsi vagyok mi az akadálya egy közös megegyezés aláírásának?

_Lala_ # 2006.01.28. 14:53

ObudaFan: a 6 hónap nem csak a jan.1 után beadott kérelemre bejegyzett esetekben igaz? Nekem ez lenne a logikus...

Loire # 2006.01.28. 14:13

Úgy értem amikor közeledik a 6 hónap letelte beadok egy kérvényt a földhivatalhoz, amiben hivatkozva a jogszabályra kérelmezem a széljegyezet törlését.

Loire # 2006.01.28. 14:10

ha viszont maguktól mégsem birkóznak meg vele, akkor lehet tőlük kimondottan kérni a törlést hivatkozva a vonatkozó jogszabályi változásokra?

ObudaFan # 2006.01.28. 13:57

Legalábbis reméljük, hogy a földhivatal képes lesz megbírkózni a jogszabályi változásokkal, és akkor 6 hónap után törölni fogja a széljegyet.

Loire # 2006.01.28. 13:48

Mi még nem léptünk az ügyben mert kaptunk újabb igéretet, esetleg mégis belemennek a közös megegyezéses szerződésbontásba.
Viszont elgondolkodtam, hogy érdemes-e ügyvédhez fordulnunk ha mégsem jön össze; a szerződést október 13-án kötöttük, tehát a 6 hónap április közepén letelik. Szóval azt mondjátok, hogy az Inytv szerint abban a pillanatban leveszik róla a széljegyzetet? Mert ennél korábban akkor sem tudunk a végére járni ha most rögtön elkezdjük intézni az elállást, stb, tehát érdemesebb még 3 hónapot várni és akkor annyi...nem?

ObudaFan # 2006.01.26. 19:14

Az Inytv. módosítás óta ez sztem felesleges, mert mire vége lenne a pernek, addigra a 6 hónapos határidő elmulasztása miatt rég nem lesz rajta tul.fenntartás.

Xpasses # 2006.01.26. 09:42

Nagyon köszönöm!
Akkor nekifogok.

_Lala_ # 2006.01.26. 08:16

A hivatalos útja ennek az, hogy pert indítasz ellenük, jognyilatkozat pótlása tárgyában, amelyben kéred a bíróságot, hogy a földhivatali eljárás visszavonása és a tulajdonjog fenntartásos elidegenítés törlése iránti kérelemhez a vevő(k) hozzájárulását pótolja.

Xpasses # 2006.01.26. 05:32

Sziasztok!
Tovább ragoznám ezt a témát.
Én is igy jártam egy telekkel kapcsolatban, foglalót átvettem, arra a határidöre nem fizettek, ami a szerzödésben ki volt kötve /2004.junius/, de most vettük észre hogy a széljegyzet még mindig rajta van. Az én vevöm egyszerüen elállt a vételtöl, nem is követeli a foglalót, ezt már telefonon átbeszéltük, de én ugy tudtam hogy nem is raktak rá széljegyzetet. Igen ám de most kiderült hogy rajta van, és most jön a bibi. Az én itthoni ügyvédem nem tudja elérni öket, elköltöztek, a tértivevényes levelek visszajönnek cimzett ismeretlennel. Na ilyenkor mi a teendö, hogy vetessem le a széljegyzetet, mert az ingatlan ujra leadósorba kerül. Esetleg meghiusult üzlet miatt perelhetek ezek után valakit, ha ez miatt nem tudom a telket eladni? Mert vevöm meg közben volna, azért jöttem rá erre a fennmaradt széljegyzetre, mikor tulajdnoni lapot kértünk. Tehát légyszives segitsetek, mit tegyek?

Loire # 2006.01.20. 20:46

ok.
tündérek vagytok!

ObudaFan # 2006.01.20. 20:44

Hát ügyvédje válogatja, azért általában egy felbontó szerződés még belefér a korábbi díjba.