szocpol igénybevétele


Judy68 # 2006.06.09. 12:50

Sziasztok!
Bővítenénk a házunkat és szeretném tudni kaphatunk-e rá félszocpolt?
2003.májusában vettük meg a házat, akkor 2 gyermekünk volt, én abban az évben töltöttem a 35-öt, az élettársam a 36-ot. Aki a hitelt intézte az OTP-nél azt mondta, nem jár a félszocpol 2 gyerekre, használt házra.
Tavaly októberben megszületett a 3. gyermekünk és kevés a 2 szoba, de mivel hitelt vettünk fel a ház vásárlásakor, bővíteni csak úgy tudnánk, ha kapnánk félszocpolt és emellé talán max. 1,5 milliót tudnánk felvenni - a meglévővel együtt ezt még tudjuk törleszteni.
Néztem több jogszabályt, de nem egyértelmű számomra a korhatár, én 40-nek értelmeztem.
Köszi, ha tudtok segíteni!!
Judit

Zoltán György # 2006.06.08. 17:21

Természetesen vissza kell fizetni, de az illetékes jegyzőnél elérhető, hogy az a következő lakás megvételekor az eladó részére kifizetésre kerül.
Egyébbként 10 évig nem lehet eladni a Szoc-pol-os lakást, rajta is van a tulajdoni lapon.
12/2001 Kormányrendelet, ha minden igaz.

monalisa1 # 2006.06.08. 16:54

ditkehajnal: a szociálpolitikát nem a szülők kapják hanem a gyerekek utáni állami támogatás.

Lehet hogy jogszabályilag elő van írva, hogy x évig a támogatott lakást nem lehet eladni, illetőleg ha mégis értékesítésre kerül az ingatlan, akkor a vételárból a szoc.pol. visszafizetendő.

A bank - amelyik az ügyletet annak idején lebonyolította - majd megmondja (!), lévén a támogatás megadásáról és annak sorsa felől ő felel az állam felé.

ditkehajnal # 2006.06.08. 12:30

Üdv Mindenkinek!
Korábban igénybevett szoc. pol.-t vissza kell-e fizetni, ha válunk, és a közös lakást eladjuk?
Tudja valaki a választ, vagy hová forduljak a kérdéssel?

siva # 2006.06.05. 14:49

Sziasztok!
1/3 tulajdonrészem van egy összkomfortos ingatlanban, a fennmaradó rész a két testvéremé. Lízingszerződéssel szeretném a részüket megvenni. Egy kislányt nevelünk ketten, élettársi kapcsolatban, mindketten 35 év alattiak vagyunk, teljes ingatlan nincs a tulajdonunkban. Kérdésem: az 1/3 tulajdonrész kizárja-e a félszocpol megítélését, úgy, hogy egyébként ez az első ingatlanvásárlásunk?
Köszönöm.

chef34 # 2006.06.01. 17:22

Sziasztok!
szeretném a szocpolt bővítéshez igénybevenni és a bank azt mondta, nemelég, hogy csak fél szocpol járna, de mivel nincs 50% tulajdonom azt sem kaphatom meg.
Ez igaz???


Szocpollal kapcsolatos segítséget kérnék

hmarcsi # 2006.04.26. 08:43

Kedves Csipiolgi

a szocpol jár ha már van gyermeked, és nemrég visszahozták, h ha beválllsz még akkor a még meg nem születettre is megadják, de ha mégsem lesz a megadott időn belül gyermek vissza kell fizetni az adott támogatást.

CsipiOlgi # 2006.04.24. 19:36

Sziasztok!

Próbáltam elolvasni és értelmezni a rendeletet. A korhatárral kapcsolatban mégis lenne egy kérdésem.
Ez csak a gyermektelen fiatalokra vonatkozik, vagyis ahol már megvan a gyerkőc az kaphat szocpolt?

hmarcsi # 2006.04.13. 09:25

És sajnos a fészekrakó programmal is ez a baj, h ha az egyik elmúlt 35 em kaphatja meg, amit eléggé igazságtalannak tartok, mert sok férfi elöbb nem is nősül meg :((

hmarcsi # 2006.04.13. 09:23

Szecsike

Tényleg olvasd el a kormányrendeletet.
Sajnos én egy kedves barátnőmből kiindulva is azt tudom mondani, h nem adják meg a szocpolt, ha elmúlt 35 éves. Sajna ők nem katák meg, pedig mindketten még a 40et sem töltötték be, mindkét gyerek kiskorú és még tanul. :(((

Bubó # 2006.04.12. 21:05

Tulajdonképpen mi a problémád?
A 35 éven felüliek is igénybe vehetik, a 40 évesnek is jár. Már amennyiben megfelel a törvényben foglalt egyéb feltételeknek.
Ha a témával kapcsolatban konkrét kérdésed van, javaslom, előbb kattints rá alább „hmarcsi” hozzászólásában található linkre! Érdemes elovasni.
Üdv.

Szecsike # 2006.04.12. 20:45

Én 38 éves vagyok és most vettem igénybe a szocpolt.
Igaz egyedülállóként.
Viszont nem nagyon akarom elhinni, hogy 35 év felettiek már nem vehetik igénybe.
Miért?
és ha valaki 40 évesen szüli az első gyermekét? Annak már nem jár?
Én úgy gondolom, hogy vállalni nem lehet a 35 év felettieknek, de a már meglévő gyerekekre bárki megkaphatja kortól függetlenül.
Igaz én ezt csak gondolom és szerintem igy is lenne a helyes!

hmarcsi # 2006.04.11. 12:29

sőt elég ha a linkre katintasz már olvashatod is :)

hmarcsi # 2006.04.11. 12:28

Kedves anaksunamon

sajnos Ti már nem tudjátok igényelni a szocpolt, mert a feltétel, h egyik sem lépheti át a korhatárt, csunya lesz amit irok, de csakis akkor tudnád igényelni a szocpolt ha elválnátok.
Azonkivül a tetőtér beépités nem minősül ujnak, igy csak félszocpol jár rá.

Én is letöltöttem a kormányrendeletet, bár az emlitett 12/2001 (I.31) kormáényrendeletet módosítja bizonyos részekben a 3/2005 (I.12) es.

http://www.hkonline.hu/…kesztett.pdf

ezt igy ird be a keresődbe, és az lesz az éppen hatályos korm rendelet.( én is sokmindent abból deritettem ki:))

anaksunamon # 2006.04.11. 12:11

Sziasztok.

A ház amibe lakunk a családommal az az én nagyszüleimé vol.Amikor a nagyapám meghalt akkor a nagyanyám az én 2 gyermekemre iratta aházat 50-50 %-ba,magának az anyukámnak haszonélvezetet tartott vissza.
Kérdésem:szeretnénk igényelni a szocpolt de ez amiatt nem jár mert a gyerekeknek van tulajdonuk.Azt a tanácsot kaptuk,hogy csináljuk vissz a szerződést és akkor igényeljük meg.
Most én 33 éves vagyok a férjem viszont 38 ,azt lehet hogy csak én igényelem ??ha tetőtérbeépítést szeretnénk az külön bejáratú lenne akkor az már külön lakásnak minősül e?
Tudom eléggé összetett a kérdés ,de kérem aki tud valami okos megoldást akkor segítsen.
A férjemnek nincsen a nevén semmi de nekem is haszonélvezet van erre a házra.

Köszönettel:anaksunamon

hone # 2006.04.11. 08:14

Szia!

12/2001. kormányrendelet szól a lakáscélú állami támogatásokról.

többen úgy csinálják, hogy eladják a lakást és akkor nem lesz a nevükön ingatlan-tulajdon, így igénybe tudják venni a szocpolt.

sajnos használt ingatlanra tényleg csak félszocpol jár, de az életkor az a 35 év, így igénybe tudják elvileg venni a támogatást.

a részletekért érdemes átböngészni a kormányrendelet és a bankot felhívni.

Cola # 2006.04.11. 07:29

tartalmaz néhány féligazságot a leveled, de az tény, h a meglévő lakás kizárja a szocpol igénybevételét - néhány kivételes helyzettől eltekintve... érdemes lenne választani egy ügyvédet, aki esetleg erről is tud felvilágosítást adni vagy valamelyik pénzintézetnél érdeklődni...

hmarcsi # 2006.04.11. 06:49

A CD jogtárból egy ismerősöm kinyomtatta a lakásvásárlási feltételeket. Abban ugy értelmezte, hogy ha már van egy lakása akkor nem kaphatja meg egy másikra a szocpolt. Eddig még nem érvényesitette ezen kedvezményét. Én azt mondtam neki, hogy szerintem ha még nem igényelte akkor az jár. Most szeretnének egy nagyobb lakást venni, de emiatt egy kicsit meghátrált.
azt tudjuk, hogy ha használtat vesz akkor csak a szocpol fele jár neki.
A másik amiben egy kicsit bizonytalanok vagyunk, hogy 35 avagy 40 éves korig lehet azt igénybevenni.

Segitségeteket előre is megköszönöm.