földhivatali hiba, vételi jog - jelzálogjog


dr_Egyed_Zoltán # 2019.03.29. 07:43

@KBS

Nekem így áll össze:

Intyv. 5. § * (1) Az ingatlan-nyilvántartás - az ingatlanok e törvényben meghatározott adatai (a továbbiakban: ingatlanadatok) kivételével - közhiteles hatósági nyilvántartás.

14. § Az ingatlan-nyilvántartás az ingatlan következő adatait tartalmazza:

  1. a település nevét, az ingatlan fekvését (belterület, külterület megjelölése), a KCR-ből automatikus adatátvétel útján átvett címadatokat a helyrajzi számát és területnagyságát,....

Az 5. § (3) bek. a jogosulti adatokról szól, vagyis a II. részre bejegyzettek címéről, amely ugye nem feltétlen egyezik meg az ingatlan címével.

havrilla # 2019.03.29. 07:17

Üdvözlettel!

Mindig vannak problémák.

40 éve eladtuk a budapesti ingatlanunkat és elköltöztünk magából a Fővárosból is. Az eladott ingatlanról semmi szó nem esett azóta mostanáig, el is felejtettük. Most kaptam egy illetékfizetési felszólítást. Megjegyzem, nem nagy összegről van szó, inkább az a probléma, hogy kiderült, a jelek szerint a lakás eladásával egyidejűleg eladott , a lakáshoz tartozó garázs még mindig az én nevemen van.
Az elmúlt 40 évben senki, semmilyen hivatal, önkormányzat nem keresett meg bármiféle adófizetése miatt. Szolgáltatónak, mint pl.áramszolgáltató nem fizettem 40 év alatt egyetlen fillért sem, igaz nem is kértek. Valaki csak fizethette valami jogcímen.
Már az adás-vételi papírok sincsenek meg. Elvégre 40 azaz negyven év telt el!

A Fővárosi Kormányhivatal Földhivatala....stb szerint mindig az én nevemen volt és van most is és a nyílvántartásuk tökéletes és szentírás. Arra hivatkoznak, hogy ők az illeték miatt küldtek több levelet 2016-ban, de az nem kereste jelzéssel érkezett vissza és ezért fordultak a mostani lakóhelyemen illetékes NAV-hoz a behajtása érdekében. Az általuk elküldött tértivevénymásolat szerint a leveleket arra a 40 éve eladott lakásra küldték, mint a lakcímemre.
Megjegyzem, hogy mindig bejelentett lakcímem volt/van és 9 éve ügyfélkapum van, amin végül a NAV megtalált a fizetési felszólításával.
Megírtam ezt a NAV-nak és a Fővárosi Kormányhivatalnak is. Válasz eddig nincs, de még bőven határidőben vannak.
Mást mit lehet tenni? Közigazgatási mulasztási pert indítani, ha a hivataloknál nem járok sikerrel?
300 km-re lakom Budapesttől, 70 éves vagyok és sem kedvem, sem energiám, sem időm nincs utazgatni, levelezni és bosszankodni.
Mi van akkor, ha meghírdetem eladásra? Elvégre a Nagyságos Hivatal szerint én vagyok a tulajdonos.

Tisztelettel:

Havrilla István

wers # 2019.03.29. 05:52

A KCR-ből származtatott adat szükségszerűen megegyezik a "lakcímnyilvántartással".

Igen, most már az önkormányzat kezeli az összes címet, a földhivatali tulajdon lapon szereplőt is és lakcímnyilvántartást is.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 05:48

a KCR-ből automatikus adatátvétel útján átvett címadatok nem közhiteles adatok az Inytv. 5. § szerint,
A (3) bekezdésre gondolsz? Az szerintem pont arra azokra az adatokra vonatkozik, amelyeket még nem a KCR-ből származtattak. A KCR-ből származtatott adat szükségszerűen megegyezik a "lakcímnyilvántartással".

wers # 2019.03.29. 05:41

na ilyenkor kell beballagnom az Alapitó Okirattal,és rendezik a lakcimet.

De gyanítom nem azonnal.

Az, hogy annak a lakásnak IX.em. 61-e a száma vagy 5, azt csak a polgármesteri hivatal állapíthatja meg. Az, hogy oda adtad be az Alapító Okiratot csak egy dolog.

MajorDomus # 2019.03.28. 22:47

wers
sorozatosan jönnek a tulajok,hogy nem tudnak bejelentkezni,mert az adásvételi szerződésben szereplő cím nem szerepel a nyilvántartásban. a szerződésben IX.em.61.szerepel ami igaz is,az önkormányzatnál meg 9.em 5.ajtó,ami szintén igaz.

na ilyenkor kell beballagnom az Alapitó Okirattal,és rendezik a lakcimet.

dr_Egyed_Zoltán # 2019.03.28. 19:42

a KCR-ből automatikus adatátvétel útján átvett címadatok nem közhiteles adatok az Inytv. 5. § szerint, a földhivatalnál nem fognak tudni segíteni ebben, csak az önkormányzatnál. Nekem volt olyan ügyem, hogy utcanév változás miatti társasházi alapító okirat módosításnál egyetlen albetét címe a régi utcanév maradt és kínkeservesen tudta kijárni a közös képviselő, hogy azt is "updateljék".

wers # 2019.03.28. 08:41

Bízzunk benne, hogy a hivatal megfejti ezt a rejtvényt.

Gyanítom örülni fognak neked.

drbjozsef # 2019.03.28. 08:34

Mondjuk, az is érdekes, hogy azon tulajdoni lapoknál, ahol felül, az ingatlan adatainál ugye rossz cím szerepel, azokon is (és az összesen) az 1974-es alapításnál első tulajdont szerződ tulajonod adatinak utolsó sorában a lakcímnél meg helyes adat szerepel. Fent 1.emelet, alatta a személyes adatok végén 1.5emelet.

Szóval... nem tudom.

drbjozsef # 2019.03.28. 08:18

oligaliga,

Aham, köszönöm, akkor ez nem is olyan régi.
Na majd most felülvizsgálják majd jól.

oligaliga # 2019.03.28. 06:54

drbjozsef

Mivel itt nincs dátum, nem tudom, hogy ez 1974-es alapítás óta ott van, vagy valamikor máskor kerül fel az elmúlt 45 évben...

Legkorábban 2015. jauár 1.-én kerülhetett oda, azóta hatáloys az alábbi szöveg:

1997. évi CXLI. törvény
az ingatlan-nyilvántartásról
95. § (1) A központi címregiszter létrehozásával összefüggő, valamint egyes igazgatási tárgyú törvények módosításáról szóló 2014. évi XCIII. törvénnyel (a továbbiakban: KCR tv.) megállapított címadatátvétel megtörténtéig az ingatlan-nyilvántartás az ingatlan-nyilvántartási adatbázisban már meglévő címadatokat, a címadatrögzítés, illetve címadatváltozás alapjául szolgáló okiratnak megfelelően tartalmazza.
(3) A címadatátvétellel még nem érintett címek esetében az ingatlan-nyilvántartás tartalmazza a "felülvizsgálat alatt" megjegyzést, melyet a tulajdoni lapon az ingatlan címadata mellett kell megjeleníteni. A megjegyzés az ingatlan-nyilvántartási adatok irányadó jellegét nem érinti.

wers # 2019.03.28. 06:23

Ha kiderült, megírom, mi kellett.

Azt megköszönöm. Nagyon nagy kiszúrás, ha egy Agatha Christie regény utolsó oldalait kivágják :) Szóval érdekel, mi lett a vége.

drbjozsef # 2019.03.28. 06:18

köszi wers,

a tulajdoni lapon a cím mögött (az összes lakás tulajdoni lapján) az szerepl, hogy : "felülvizsgálat alatt".

Mivel itt nincs dátum, nem tudom, hogy ez 1974-es alapítás óta ott van, vagy valamikor máskor kerül fel az elmúlt 45 évben...

Ha kiderült, megírom, mi kellett.

wers # 2019.03.28. 05:59

drbjozsef, következő választ kaptam:

KCR-t az önkormányzat kezeli. Így ha az ingatlan címét javítani kell, azt ők teszik meg a tulajdoni lapon is.
Ezt földhivatalos barátnőm írta tegnap este.

Nem nagyon érti, ha KRC-ben jók az adatok, akkor miért rossz a tulajdoni lapon. Szerinte ez így valahogy nincs rendben.

wers # 2019.03.28. 05:42

Konkrétan mit intéztél MD? Mert sok mindent lehet, de nem mindent. Magát a lakcímet mindig is a jegyző állapítja meg.

MajorDomus # 2019.03.27. 22:15

Na,én mindenesetre az okmányirodában rendeztem a lakcimgondjaimat.

wers # 2019.03.27. 13:39

Többek között azt is írják, hogy a földhivatalt nem kell értesíteni ha változás van, mert maguk is látják. Úgyhogy lehet, csak a földhivatalba kell menni. Ott is van volt osztálytárs, megkérdezem.

wers # 2019.03.27. 13:35

Most sikerült végigolvasni a 2019 januári közzétételt (a polg.hiv Szfvár honlapja). A végén írják, hogy 2016 szeptemberben alakították ki Fehérváron.

Akkor engem a lakcímrendezés már eléggé hidegen hagyott.

Előtte biztos az építésügyhöz tartozott, név szerint emlékszem, ki szokta változásokat küldeni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.27. 12:53

De mi a KCR irodát már jóval korábban. :)

wers # 2019.03.27. 10:29

Na, már látom, 2019 januárjában hozták létre a Központi Címregisztert.

wers # 2019.03.27. 10:23

KCR iroda.... ?
Na, ha még élek addig ma találkozom volt osztálytársammal, majd megkérdezem (kíváncsiság fél egészség), valahol ott dolgozik.

wers # 2019.03.27. 10:17

drbjozsef, ha már ott vagy, el fognak igazítani

Elég, ha ők tudják, kinek mi a dolga (reményeink szerint)

wers # 2019.03.27. 10:15

(ha jól emlékszem :)), vagy nem)

drbjozsef # 2019.03.27. 10:08

Nekem is furcsa volt, vissza is kérdezem, de a telefonban ezt mondták. Majd erre is rákérdezek személyesen.
(amúgy székesfővárosunk III. kerülete, szóval nem igazán kistelepülés)

wers # 2019.03.27. 10:06

Ja, nem Béla, most ugrik be, az építési hatósághoz tartozik, csak van külön csoport erre. Ők küldték anno a ha címet állapítottak meg, és az okmányirodában azt fel kellett jegyezni.