jár - e a szocpol?


Wolfied # 2007.01.19. 15:47

Sziasztok!
Érdeklődnék. A felállás a következő. A nejem mamájával kötöttünk eltartási szerződést. És az ő telkére építettünk egy lakást külön bejárattal. 3 éve építkezünk, de még nincs teljesen kész eddig semmilyen kölcsönt nem vettünk igénybe. A szocpol
járna e nekünk? Két gyerekünk van.

Anita07 # 2006.11.13. 11:09

Köszönöm.
De őszinte leszek, minimálbérre nem igazán dobálnak a bankok több millió forint hitelt.
Nekem az csak a beugróra kellene.
Akkor a bank miért mondta, hogy kell ilyen jellegű nyilatkozat?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.13. 11:00

Már hogyne lenne?! Feltéve hogy a felhasználási cél a támogatottak közé tartozik.
Nota bene: azt, hogy valaki igénybe vette-e korábban a támogatást, nem a saját nyilatkozatából derül ki a legmegbízhatóbban. Pláne nem a volt házastársáéból.

Anita07 # 2006.11.13. 10:48

Segítséget szeretnék kérni, mivel több mindent átböngésztem, de nem igazán találtam rá. Elvált, két gyermeket egyedül nevelő anyuka vagyok. Munkahelyem van, igaz minimálbérre vagyok bejelentve. A volt férjemmel a szocpolt nem vettük fel, és most szükségem lenne rá. A bankban annyit mondtak, hogy szükség van a volt férjem aláírásához, hogy nem vettük igénybe. Nemigazán vagyunk jóba, így nem tudom hogy belemenne-e.
Kérdésem a következő lenne:
Ha nem megy bele, van e lehetőségem egyedül felvenni a szocpolt?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.30. 11:55

Nem adnak lakásvásárlási támogatást közös tulajdon eszmei hányadának megvásárlására.
A korábban eladott lakás vételárából esetleg megfizetett szja visszaigényelhető, ha az összeget most saját vagy közeli hozzátartozó számára lakáscélra fordítják.

viktor99 # 2006.10.29. 19:01

1990-ben ajándékba kaptam 1ingatlant felét , a másik felét a volt férjem kapta meg . Szeretném kifizetni őt ,és azt szeretném tudni ,hogy erre igénybe vehetem -e a félszocpolt?
(2 gyerekem van ,és jelenlegi férjemnek sincs lakás a nevén )
Ha igen ,akkor milyen mértékben ? (vételár hány %-a)
3éve eladtam 1 lakást(ami szinétn ajándék ) ,és ezt valahol számításba kell venni ??

Shyla # 2006.10.25. 15:05

Köszönöm szépen!! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.25. 08:38

Élettáris kapcsolatban élőknek csak a már megszületett gyermekek után jár a támogatás. Együttélő házaspárok vállalhatnak max. két gyermeket. De nem utólag.

Shyla # 2006.10.25. 06:54

Üdvözlet mindenkinek!

Nagyon fontos lenne tájékozódnom a szocpol témában! Tudna valaki segíteni, hogy hol érdemes?

Illetve van egy problémám, amit leírtam néhány sorral lejjebb és szeretném egy tőlem tapasztaltabb segítségét kérni, hogy mi a teendő!!

Előre is köszönöm és elnézést a türelmetlenségért!!

Shyla

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.23. 12:50

A késedelmes teljesítés még nem alapozza meg az elállás jogát. Ahhoz előbb megfelelő határidő tűzésével fel kell szólítani a kötelezettet a teljesítésre.

Ha a szerződés mégis lehetetlenülne, az értéknövelő ráfordítást természetesen meg kell téríteni.

gabesz24 # 2006.10.23. 10:33

sziasztok!

7éve örökösödés útján jutottam egy lakás 1/5-öd részéhez. jelenleg ez az ingatlan eladás alatt van, szoc.polra veszi meg egy család. de! ahol a szoc.polt igényelték, az értékbecslő a mai napig nem ment ki nekik felértékelni az ingatlant, de a szerződés miszerint a vételárat teljesíteni kell, hónap végén lejár. addig viszont nem kapnak szoc.polt, amíg az értékbecslő ki nem megy hozzájuk. a vizet már az "új lakosok" vitték be, és fürdőszobát is csináltak. az lenne a kérdésem, hogy mi a tehendő, ha hónap végéig nem teljesítenek a vevők (önhibájukon kívül)? ha elállunk a szerződéstől, a saját munkájukat meg kell téríteni?
Válaszaitokat köszönöm.


Gabesz

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.21. 18:12

Ha az apám az én nevemre vette meg anno ezt az ingatlant, az ajándékozásnak minősül?

Igen, de nem ártana dokumentálni; és az illetékfizetési kötelezettség miatt át is gondolni.

Tittió # 2006.10.21. 16:35

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek a következő ügyben: a férjemmel jövőre (Janárban) új lakás fogunk vásárolni és ehhez - amennyiben jogosultak vagyunk rá - szocpolt szeretnénk igényelni. A jogosultság azért kérdéses, mert az én nevemen van egy lakás, amely haszonélvezeti joga az apámé és ő benne is lakik ebben az ingatlanban. Amennyire tudom, ilyen esetben csak akkor vagyunk jogosultak a szocpolra, ha ez a bizonyos ingatlan öröklés vagy ajándékozás útján került a nevemre. Meg tudnátok nekem mondani, hogy ez az ajándékozás pontosan mit takar? Ha az apám az én nevemre vette meg anno ezt az ingatlant, az ajándékozásnak minősül? Vagy csak az minősül ajándékozásnak, ha valaki az ő saját nevén lévő ingatlant ajándékozza nekem?

Előre is köszönöm a segítséget!

Shyla # 2006.10.18. 13:59

Élettársi viszonyban élünk a kedvesemmel, az esküvőnk 2008-ban lesz. Saját gyermekünk még nincsen. Szeretnék érdeklődni, hogy élettársi viszonyra illetve vállalt gyermekekre igényelhetjük-e a szocpolt és ha igen meddig? Mert hallottunk arról, hogy szigorítani fogják! Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.05. 07:19

Nem. Több okból sem. Egyrészt osztatlan közös tulajdon eszmei hányada, másrészt használt lakás, harmadrészt csak egy gyerek van.
Egygyerekes család a fél szocpolt csak emeletráépítéssel vagy hozzáépítéssel megvalósuló bővítéshez kaphatja meg.

szildi # 2006.10.05. 07:10

Vásároltunk egy családi ház 1/3 részét ,szeretném tudni jár-e a félszocpol 1 gyermek után?Ha igen,hogy lehet intézni!Köszönöm