Közös ingatlan - tulajdonrész kifizetése


Majordomus # 2022.05.13. 09:31

Térképet készít mint a robotporszívó.
.
Macerásabb mint ha 4 kanyar után kiürítem a fűgyüjtőt.

Szomorú örökös # 2022.05.13. 09:27

Majordomus

Látom nem csak nekem tűnt fel, hogy megjelent a sok okos és gyakorlott fűnyíró szakember. :-D

nanemaaa

A robot fűnyírót is telepíteni kell, hogy tudja, merre is kell haladnia. A többségnek pl. egy speciális érzékelő kábel van lehelyezve. A drágábbak GPS alapon is működnek. De a füvet többnyire egyik sem szedi össze.

Majordomus # 2022.05.13. 09:17

Igen.
Nagyon nem örülnék a ha a veteményesbe tévedne.
Azért 720 m2-t nem vág le,és hová teszi a füvet?

nanemaaa # 2022.05.13. 08:41

Venni kell egy automata akkus fűnyírót, oszt hadd szóljon! ;)

Majordomus # 2022.05.12. 17:04

Sajnos ez igy van. Jövő héten én is nyírok!

Szomorú örökös # 2022.05.12. 12:11

Zöldövezeti11

Volt már a kezedben kasza ?

A kaszát hagyjuk meg a rétekre, töltésoldalakra. Egy üdülő telken a selymes pázsit egészen más kategória. Hidd el, tudom, miről beszélek! 2 hetente 200 négyszögöl területű füvem van nyírni való itthon.

Majordomus # 2022.05.12. 11:35

Az 1/4-ed rész nélkül is el lehet adni a nyaralót!

Zöldövezeti11 # 2022.05.12. 09:43

ami most már ¼ részben férjemé, ¼ részben a húgáé (édesapjuktól örökölték), ½ részben anyósom tulajdona

Ha a sógornő megtudja, hogy mi megy a jogi fórumon még jobban elmérgesedhet az ügy.

Zöldövezeti11 # 2022.05.12. 09:36

Szomorú...... !
Volt már a kezedben kasza ?
A természetközeli ember /földmíves / ezzel vágta a füvet évszázadok óta. Aztán gyütt a hobbi gyep tartás, puha városiaknál. Kaszálni egy sem tudott. Volt egy rövid ideig a tologatós fűnyíró, majd az elektromos és benzinmotoros fűnyíró. Na ezzel tényleg kettőhetente nyirják a csoda gyepjeiket bizonyos rétegek.
Annyira fertőző lett , hogy a vidéki ember is elfelejtette a kertművelést... a haszon kert művelést... mindent megvesznek a teskóban.
Tehát mégegyszer . fűnyírás elég évente 3 x a többi csak túltolás. A puha úrinépeknek akár kettő hetente is lehet.
De mit szólnak a zöld környezetvédők a sok ivóvíz pocsékláshoz ???

65Dusmata # 2022.05.12. 08:02

Szomorú örökös
Igen. Ez van, szó szerint.

drbjozsef
"Nem pereskedtem még." "A lelki béke megfizethetetlen."
Mindkettő igaz.

Köszönöm a segítő válaszokat.

Szomorú örökös # 2022.05.12. 07:51

drbjozsef

Vagy, marad az, hogy lenyelitek a békát, és megkapja a részét.

Hát ez az, hogy a hugica csak élvezkedik a nyaralóban, de esze ágában sincs eladni.

drbjozsef # 2022.05.12. 06:58

Nem tudom, hogy mi lesz? De, sajnos úgy néz ki, hogy nem sikerül "értelmesen leülni és megbeszélni az ügyeket

Nem pereskedtél még. Hidd el, annál rosszabb nem nagyon van az emberi kapcsolatokra.
Vagy, marad az, hogy lenyelitek a békát, és megkapja a részét. Mondjuk ez se a hosszú távú bjutiful frendsip alapja, de ha nem fontos, akkor felül kell emelkedni rajta, költse gyógyszerre, satöbbi, satöbbi. A lelki béke megfizethetetlen.

65Dusmata # 2022.05.12. 06:44

Zöldövezeti11
Szomorú örökösnek teljesen igaza van.

Majordomus és Szomorú örökös
Köszönöm a megerősítést.
"Szóval annak a „közös lónak” együtt kéne végre kefélni a hátát. :-)"
Igen, maximálisan egyet értek. Nem gondolom, hogy csak a mi feladatunk lenne rendben tartani az ingatlant. Éppen ezért érdeklődtem a megoldások felől.

Nem tudom, hogy mi lesz? De, sajnos úgy néz ki, hogy nem sikerül "értelmesen leülni és megbeszélni az ügyeket"

Szomorú örökös # 2022.05.11. 19:39

Zöldövezeti11

A fűnyírást nem kell túltolni. Persze lehet betegesen. Nagyjából 3 x egy szezonban és a dudva - gaz kérdés megoldódott. Persze lehet egy szezonban akár 15 x is nyírni a füvet..

Látszik, hogy csak a szád jár, de a valóságról fogalmad sincs. Ahol fű van, ott bizony kéthetente fűnyírás van, különben úgy ránő a fejedre, hogy még egy traktor is kevés lesz hozzá.

Zöldövezeti11 # 2022.05.11. 19:04

A fűnyírást nem kell túltolni. Persze lehet betegesen.

Nagyjából 3 x egy szezonban és a dudva - gaz kérdés megoldódott.
Persze lehet egy szezonban akár 15 x is nyírni a füvet... meg sok ivóvizet feleslegesen elpocsékolni !.

Majordomus # 2022.05.11. 18:50

Azt nem értem,hogy nem lehet értelmesen leülni és megbeszélni az ügyeket?

Szomorú örökös # 2022.05.11. 16:47

65Dusmata

Akkor a felgazosodott, elhanyagolt terület miatt akár még büntetést is kaphatnak a tulajdonosok. Amit persze nem szeretnénk..

De miért gondolod még mindig, hogy egyedül nektek a feladatotok ennek a büntetésnek a megelőzése? Tudatni kell a kedves hugicával, hogy ha nem akarja azt a heti 1-2 hét nyaralást, méteres gaztengerben eltölteni, akkor igenis vagy vegye ki a részét ő is, vagy lehet akkor kivenni mást is...pl. egy másik nyaralót az évi rendes nyaralásukra. De készüljön fel rá lelkileg, hogy a méteres gaztengerért még ráadásul őt is meg fogják büntetni. No meg a mamát is, aki ugyebár többségi tulajdonos. Igaz erre csak akkor van többnyire esély, ha vadkender meg egyéb pollengyárak lepik el a kertet.Szóval annak a „közös lónak” együtt kéne végre kefélni a hátát. :-)

Majordomus # 2022.05.11. 14:18

Jól,de azt közösen kapjátok.

65Dusmata # 2022.05.11. 13:48

Még egy dolog.
Ha nem akarunk a saját „szórakoztatásunkra dolgozgatni” a nyaraló ingatlanon, és hagyjuk a fenébe az egészet, mert megelégeltük férjem húgának a hozzáállását. Majd az idő eldönti , mi lesz alapon. Akkor a felgazosodott, elhanyagolt terület miatt akár még büntetést is kaphatnak a tulajdonosok. Amit persze nem szeretnénk..
Jól gondolom?

Majordomus # 2022.05.11. 06:50

De miért tenné,ha más megteszi helyette.
.
Egy keresetlevél a közös tulajdon megszüntetése érdekében mindjárt felbolygatja az állóvizet.

Szomorú örökös # 2022.05.11. 06:19

65Dusmata

Férjem húga csak a férjemmel hajlandó erről beszélni. A húga szerint nincs közöm ehhez az egészhez.

És valóban! Az a férjed különvagyona. Neked gyakorlatilag nem sok közöd van hozzá.

Ja igen. Ő - tudomásunk szerint - nem akarja eladni.

Majd rájön, hogy ez nem kívánságműsor. Az ingatlan eladását perrel is ki lehet kényszeríteni, de az hosszú és kemény menet lenne. Üljetek le és lengessétek be neki ezt a lehetőséget, hátha akkor felfogja, hogy a nyaraló megléte nem csak évi 1-2 heti ottlétből áll, hanem foglalkozni is kellene vele, ha már tulajdonos lett.

65Dusmata # 2022.05.11. 05:54

Köszönöm a válaszokat.
Majordomus-nak
Anyósom benne lenne az eladásban, ezért is merült fel ez a megoldás. "A döntő szó az anyósé! 50% tulajdonrész+haszonélvezet? Ő a főnök!" Ezt már mi is mondtuk neki.

"Szerintem a hölgyek tudnak magyarul,üljetek le,és fejtse ki mindenki a maga álláspontját."
Férjem húga csak a férjemmel hajlandó erről beszélni. A húga szerint nincs közöm ehhez az egészhez.
Ja igen. Ő - tudomásunk szerint - nem akarja eladni.

Zöldövezeti11-nek
OK. értem. Ha a tulajdonosok családja 1-1 hetet nyaral az adott ingatlanban az egálban van.
De ettől még ő is részt vehetett volna a tulajdonnal járó munkákban.

drbjozsef-nek
Igen. Sajnos ettől tartottam. Ez marad: béka nyelés és sörény takarítás.

drbjozsef # 2022.05.11. 04:48

65Dusmata,

Ha nem tudtok megegyezni, akkor minden marad a tulajdonrész arány szerint, lenyelitek a békát, vagy pereskedtek. Ez utóbbi jó sokáig tarthat, sok pénzért, úgyhogy jöhet a következő közmondás : többe lesz a leves, mint a hús.
És igen : ez nem is kérdés, hogy közös lónak bizony bárki takaríthatja a sörényét szabadon.

Zöldövezeti11 # 2022.05.11. 04:29

65Dusmata panaszából azért az nem derült ki, hogy ők a szorgos kertápoláson és nyaraló karban tartáson kívül használták é a nyaralót.
Mert annak is van értéke.b Sőt a húg csak rövidke időre, a panaszos meg ki tudja meddig... ráadásul népes családdal / „férjemmel és gyerekeinkkel” /

Majordomus # 2022.05.10. 18:58

Ez a nagy előnye a rokoni kapcsolatoknak.
.
drb....tanácsánál nincs jobb ötlet!
.
Szerintem a hölgyek tudnak magyarul,üljetek le,és fejtse ki mindenki a maga álláspontját.
.
Arra ne számits hogy a nyakadba borulnak a kertgondozásért.
.
Tegyetek ti egy ajánlatot.
Megveszitek a nyarakót a többiektől,vagy eladás esetén a vételár 25 % - a helyett 32 %-ot kértek a vételárból.
.
Szetintem gazda nélkül csináljátok a számadást.
.
A döntő szó az anyósé!
50% tulajdonrész+haszonélvezet? Ő a főnök!
.
Ő mit szeretne???