ügyvédjelöltek foglalkoztatása


Legislator # 2009.10.26. 17:14

Ildi drága: ilyenek a férfiak:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.10.26. 17:13

Kacsa,

Milyen szakmát akarsz Te olyanoknak megtanítani, akik maguk sem tudják, hogy mit akarnak (vagy csak igen kevesen-mivel alapfogalmakat sem ismernek), és nem is csoda, hogy nem tudják, hiszen nem lehetnek még tisztában azzal, hogy mit kell tudniuk. Ha lenne egy felmenő rendszer, mondjuk LLM vagy ilyesmi, ott van jogosultsága a Te koncepciódnak. Gyakorlatilag a bírói és az ügyészi, ügyvédiskolai képzések lehetnek ennek esetleges jelei. (Más kérdés, hogy mennyi az értelme...). Nem mondom, hogy ne lehetne fejleszteni az oktatást, de amiről Te beszélsz, az így sehol nincs meg, vagy az egyszerű ügyvédképezde.


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.10.26. 16:29

Tudom, hogy nem kell, ezért is írtam :)
Csak érdekes, hogy mennyire vérre mentek egy-egy ilyen párbeszéd során...mintha az abszolút igazság tudásának a birtokában lennétek....
egyébként éhes vagyok (ezt csak úgy mondom :)


Iwikó

Kacsa1111 # 2009.10.26. 16:23

Kedves Ildikóka82,

a kézfogásos, folyosón-beszélgetéses metaforámmal Sz.Mártonnak azt akartam a tudomására hozni, hogy nem csak a levegőben vagdalkozom, hanem tapasztalatból beszélek.
nem értette:)
nem baj. Sz.Márton egyetértése nélkül is tudok élni:)

és nem kell "mr.hápogó"-nak "puncsolnod".:)
meggyőzni arról, hogy nincs igazam, úgyis csak akkor fog tudni, ha majd túllép a gondolataim fikázásán, és elméséli a sajátját...már, ha vannak.:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.10.26. 15:57

csak nekem szúrja a szemem az, hogy valamely leendő jogász alkalmassága és tehetsége nem áll egyenes arányban az egyetem alatt szerzett jegyeivel?

Kedves Legislator,

Az egyetem arra képez, hogy a delikvens beléphessen a szakmába.

de ez egy hibás koncepció. az egyetemnek a szakmát kellene megtanítania elsősorban. azzal, hogy csak az előfeltételeit teremti meg a szakma elsajátításához, versenyhátrányba kerül azon országok egyetemeivel szemben, amelyek ennél többet nyújtanak...
és nemcsak angolszász egyetemekre gondolok...elég csak Bécsig elmenni...vagy Hollandiába, bármely skandináv országba stb...
és ebben az a dühítő, hogy az oktatás-szervezés nem pénz, hanem hozzáértés kérdése...


Kacsa11

Ildikóka82 # 2009.10.26. 15:53

most ezt nem azért írom, mert mr. hápogónak akarok puncsolni, de úgy halkan megjegyezném, ha jól tudom, 3 évig tanított az egyik jogi karon, szóval lehet némi rálátása mindkét 'oldalra'...


Iwikó

Legislator # 2009.10.26. 12:22

Rexor ma (is) ájronik arc:-D.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.10.26. 12:20

KBS megfogtad a lényeget :) Teljesen igazad van.

Legislator # 2009.10.26. 12:18

hehehe, ez tetszett.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.10.26. 12:17

hehehe, ez tetszett.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.10.26. 12:16

hehehe, ez tetszett.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.10.26. 11:34

A jogra is úgy kellett járni hallgatóként, ahogy Virág elvtárs oktatta Pelikánt:

"Amit a vaksi szemével lát, a süket fülével hall, a tompa agyával gondol, hol érhet fel a mi nagy céljaink igazságához"

Sz.Márton # 2009.10.26. 11:28

Bíztunk benned Béla!!!

Legislator # 2009.10.26. 11:25

Az egyetem arra képez, hogy a delikvens beléphessen a szakmába. A végzett közgazdásznak, bölcsésznek stb. ugyanígy sokat kell még tanulnia, ez alól nem kivételek az orvosok sem, bár az kifejezetten gyakorlatorientált képzés, így a társadalomtudományokkal össze nem vethető.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.26. 11:24

Én meg ismerek olyat, aki pusztán józan ésszel többet tudott a jogról és a jogszabályok alkalmazásáról, mint a frissen végzett jogászok*. De aztán belőle is előbb joghallgató, aztán cum laude minősítésű jogász lett. :)

  • Aki végzett, az már nem hallgató.
Rexor # 2009.10.26. 10:42

Azt szerintem minden gyakorló jogász elismeri Magyarországon, hogy aki a jogi egyetemről kikerül nem túl sokat ér mint "gyakorló" jogász. Szomorú, de tény és való, hogy 5 év után ha valaki kikerül az egyetemről egy új "képzésben" kell rész vennie, aminek a terhét a munkahelye fogja viselni (és ezt vagy bevállalja a munkahely vagy nem).

Ez a tudás kiválóan alkalmas arra, hogyha valaki elméleti jogász akar lenni (pl. könyvtárban, vagy akadémián), hasznosítsa azt, de a nagybetűs gyakorlati életben nem nagyon lehet sajnos használni. Én ismerek olyan embert, aki pusztán józan ésszel többet tud a jogról és a jogszabályok alkalmazásáról mint néhány unikumlaude végzett joghallgató.

Kacsa1111 # 2009.10.26. 09:48

Kedves Sz.Márton,

hátha...és esetleg...
de azért mérget ne vegyél rá:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.10.26. 09:45

Kedves Legislator,

OFF
nekem semmi bajom nem volt eddig Sz.Mártonnal...most sincs:)
nem tetszett neki, amit írtam, oszt' most tiltakozik...nem ő az első, nem ő az egyetlen, és valszeg nem ő az utolsó.:)
ON

azt már az előző hozzászólásomban is kiemeltem, hogy a "szakma" többet takar az ügyvédkedésnél...

nyílván még további szűrőkre lenne szükség a "min. 10 év gyakorlat"-on kívül.
nyílván szükség lenne elméleti képzésre is (csak kicsit más súllyal, mint most és más diszciplínákkal).
nyílván 10 év bíróságra járás nem tesz valakit Ciceróvá...
de róla legalább feltehető, hogy ismeri az eljárásjogot...:)


Kacsa11

Sz.Márton # 2009.10.26. 09:40

Az is lehet, hogy kettőnk közötti álláspont egyensúlyánál van a igazság. Az meg Impy...ajjajj!!!

Legislator # 2009.10.26. 09:34

OFF

(Magában, félrevonulva): Hm. Miért érzem úgy, hogy Kacsa és Marci (vagy ha úgy tetszik: Marci és Kacsa) nem kedvelik egymást? Ah (legyint), de mit is tehetnék én az egész dologban? (Micimackószerűen kezébe temeti fejét.) Végül is jobb, mint az átlag magyar televízióműsor:-).

ON


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.10.26. 09:26

Apropó, egy ilyen zsenit már személyesen is meg kell tekintsek, hátha mégis van valami emberi oldala és esetleg kiderül, hogy csak vendégként járt be a magyar jogi karokra. Ezért az itthoniakat kirekesztő értékelési mód?

Sz.Márton # 2009.10.26. 09:19

Kedves Kacsa11!

Nagyon okos és értelmes kisfiú vagy, ha az adott tanárok a kézfogásod, valamint a rövid folyosói irodai csevelyek után, véglegesen kiértékelhetőek mind országosan. Örülnének a "nagy nemzetközi" konlúziódnak face to face. Ezek után nem tudom melyik fogna veled kezet, a kacsa álnév nélkül! Atyai módon símogattasd meg a tudás fája alatt egy marslakóval a gyermekkori koponyád, hátha egyszer még az igazi éned mögött előjön, a másokat érdemi információk ismerete nélkül lenéző, tudósi szerénység....

Én maradok a szemedben tudatlan, de legalább abban egyetértünk, hogy nem értünk egyet! Ez a parlamentben is a beavatatlan szemlélőknek fenntartott látszat nélkül, sokaknak nehezére esik.

Legislator # 2009.10.26. 09:18

Kedves Kacsa!

Én sok olyat hallottam előadni, aki sok évet eltöltött ügyvédként (vagy más gyakorlati szakmában), de "ex cathedra" ez nem érződött. Vagy sok kollega szólt az ügyvédiskola elborzasztó előadásairól: Barba non facit philosophum. Viszont volt olyan egyetemi oktató is, aki csak minimális gyakorlatot töltött, ámde ízig-vérig elméleti emberként is meg tudott magyarázni gyakorlati dolgokat. (Sőt, olyat is ismerek, akit nemzetközileg is magasan jegyeznek a tudományos körök.) Az egyetem szerintem nem ügyvédképző tanfolyam (vö.: a vicceskedő Gálvölgyi vonatkozó jelentével-szerinte az). Aki 10 évig csak a bíróságra jár, annak nincs ideje elolvasni az alapvető szakirodalmakat sem. (Még magyarul sem, nemhogy idegenül). Majd aztán 40 évesen megjelenteti élete első recenzióját-szép világ lenne. Te tényleg ezt szánnád magadnak?


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.10.26. 08:45

Kedves Sz.Márton,

egészségedre:)))
mondtam már korábban is, hogy vicces gyerek vagy te:)))

FYI
a magyar oktatói kar zömével - legalább egy kézfogás erejéig - már volt szerencsém találkozni...a zömének a zömével pedig beszélgetni is akár konferencián, akár tanszéki értekezleten vagy valami hasonló "tudományos" helyszínen (mint pl. X kutató intézet folyosói és irodái).
a véleményem az ilyen találkozások, beszélgetések, - neadjisten - folyosó-pletykák alapján alakult ki.

te viszont csak tudatlanul vagdalkozol;)

Kedves Legislator,

egyet kell értenem Impossible-lel.
a gyakorlatorientált képzés azt jelenti, hogy a szakmát oktatjuk. nemcsak az ügyvédit...
ezt a mostaniak (tisztelet a kivételnek) képtelenek megoldani.
nálam csak az állhatna katedrára, aki min. 10 évet eltöltött a gyakorlatban előtte...


Kacsa11

Sz.Márton # 2009.10.25. 18:20

A "rosszindulat" szót meg a fórumozó jóindulat majd kijavítja.