ügyvédjelöltek foglalkoztatása


Kacsa1111 # 2009.10.28. 08:33

OFF
Kedves Rexor,

hozzászólásodról jut eszembe, hogy félbe maradt a jogi fórum találkozó szervezése...vagy csak én maradtam le?
ON

Kedves kbs,

tudom, hogy magyaráztad, de ettől még nem lett több értelme.
te sértésnek fogtad fel, hiába magyaráztuk többen is, hogy nem azzal a szándékkal írtuk...
objektíve pedig nem értem, hogy téged miért sért az, ha elmesélik neked, hogy vannak jelöltek, akik 3-400ezer bruttóért dolgoznak...hogy frusztrál azt megértem, hogy sért, azt nem.
az pedig, hogy te az én szakmai kompetenciámat a fórumos tevékenykedésem alapján ítéled meg (és azt komolyan is gondolod), nem igényel kommentárt.:)

Kedves Sz.Márton,

tök jó, amiket írsz, de ha a jogi felsőoktatás kérdéséhez is ilyen szorgalommal szólnál hozzá, előrébb tarthatna az érdemi vita.
a színvonalat pont te húzod le azzal, hogy a személyemet érintő - tökéletesen megalapozatlan, hiszne nem ismersz még látsából sem - megjegyzésekkel szennyezed a topic-ot, ahelyett, hogy érdemben hozzászólnál.


Kacsa11

Rexor # 2009.10.28. 08:21

KBS: volt szerencsém Kacsával élőben is találkozni, és tanúsíthatom az ott hallottak alapján, hogy érti a dolgát. Ugyanezt tudom Legislatorról is (őt már jóval régebb óta ismerem), erre alapoztam a kijelentésemet.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.28. 08:10

ott sem értettem, [...] és most sem sikerült kitalálnom,

Pedig többször el is magyaráztam. Ennél többet, sajnos nem tehetek.

Ne haragudj, Legislator, de azon hogy Kacsa egyáltalán szakember lenne, csak mosolygok, de azon, hogy figyelemre méltó elméleti munkássága lenne, fetrengve röhögök. [ROFL]

Sz.Márton # 2009.10.28. 07:16

javítva a "jogi" és "tartalomról" szavak, több figyelmet reggel, ez már nem érdemel ...utána se!'

Off

Sz.Márton # 2009.10.28. 07:13

Kacsa!!!!

Nálam kevés a tartalom. Milyen eszmét cserélsz te bárkivel is a topicban új vizi-hullámaiddal? Érdemi jgi problémák megoldásával, mi lesz majd kis új "csillag születik" jelölt? Nálad eszme és rögeszme között csak a "rög" a különbség!

Ha szellemi taralomról van szó egy reális szellemi vetélkedőben általános jogi és egyéb műveltségi kérdésekben, ha valódi válaszokat kéne adni, eddigi alacsonyröptű, bárhol komoly válaszként meg nem jelentethető, értéktaposó érveiddel, a teljes kockázati elemekkel együtt, az új metró építendő szintje alatt kötnél ki jó pár emelettel.....

Ennél többet csak a fúrópajzs kezelő foglakozna azzal nehogy a szellemi magasságod konkrétumai az útjába kerüljenek.

A konkrét napi problémák miatt, részemről e névtelen elektronikus madárral folytatott vita lezárva!!

Impossible # 2009.10.28. 04:13

Én meg kezdenék kötődni az ágyhoz, de menni kell nyomtatni. :D

Legislator # 2009.10.27. 21:16

Én a menetrendszerű személyeskedés-halmazokat az időjárási frontoknak, a frusztrációnak, és a személyes antipátiának tudom be. Rexor jól látja a dolgot, azonban megjegyezném, hogy Kacsa sok szállal kötődik az elmélethez is, itt is van, ott is van, de én őt eminenter gyakorlati (szemléletű) embernek tartom, figyelemreméltó elméleti munkásságával együtt is.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.10.27. 20:09

Na igen. Bár a személyeskedés-mentes érdemi érvelés néha-néha mindegyikőnknek nehezére esik, dehát ez előfordul, nem kell túl nagy ügyet csinálni belőle (mondjuk én szoktam :D ).

Rexor # 2009.10.27. 17:20

Tényleg túl van itt a dolog lihegve. Lehet vitatkozni, de észérvekkel.

Szerintem ebben a témakörben két ellenpólusként Kacsa (mint gyakorlati szakember) és Legislator (mint elméleti szakember) vitája érdekes, én legalábbis érdekesnek tartom :).

Kacsa1111 # 2009.10.27. 16:22

Kedves Sz.Márton,

sok a sallang, kevés a tartalom...bár ez nálad általános.
a tartalom hiányát takarod a sallanggal?:)

"Létező világ lehető legjobbikában élünk!" te lehet...:)

Kedves kbs,

bagoly mondja verébnek?:) (mármint nagyképüség kapcsán)

egyébként nem vágom, hogy hol reklámoztam a saját nagyszerűségemet...
ugye fogtad, hogy nem magamról, hanem egy oktatási rendszerről, és annak szükséges változtatásáról beszélek...?:)
ezzel lehet egyetérteni, egyet nem érteni, vagy részben egyetérteni...de belelátni azt, amit belelátsz...kb, mint a gürizés minimálbérért topic-ban, ahol személyes sértésnek vetted, hogy közöltem, minimálbérnél többért is akad ügyvédjelölti munka...
ott sem értettem, hogy milyen logikai bukfencekkel ugrottál egyik következtetésről a másikra mely végül a személyes sértésig vezetett, és most sem sikerült kitalálnom, hogy mi lehetett a gondolatmeneted, mely önnön nagyszerűségem reklámozásához vezet...

Kedves Berényi Miki,

szerintem a laikusoknak is nyílvánvaló, hogy ez nem az a topic, ahol kérdezniük kell...
itt jogászok próbálnának eszmét cserélni, csak egyesek nem tudnak túllépni a személyeskedésen...sajnos.
Egyedül Legislator vette a fáradtságot és kezdett érdemi érvelésbe.


Kacsa11

Berényi Miki # 2009.10.27. 15:56

Kacsa1111 jó példája annak miért tartják sokan a jogászokat (joghallgatókat) önteltnek, nagyképűnek, sznobnak stb :S

Nem jó az ilyen viselkedés egy olyan fórumon, ahol laikusok kérnek segítséget jogászoktól...

Legislator # 2009.10.27. 15:23

Nem gondolom, hogy volna bárki is, aki ne viselkedne másképp online, mint a real life során. Bocs az anglicizmusokért.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.27. 15:15

Ja, ha neki kettő van. Akkor nem is szóltam.

Legislator # 2009.10.27. 15:13

Kacsa fórumos arcát ne keverjük össze a valódi arcával.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.27. 13:48

Miért lenne túlzás? Kacsa a maga hihetetlen nagyképűségével minden ekézést megérdemel. És a kétszeresét is.
Abból pedig amit mesél, nyugodtan vondd le a felét. Vagy inkább a háromnegyedét. Tudod, célszerű fenntartásokkal kezelni, amikor valakinek a nagyszerűségéről kizárólag az ő saját előadásából szerzel tudomást.

Sz.Márton # 2009.10.27. 13:37

Ildikóka82!

Biztos pártatlanul gondolod így? Nehogy már az egyetemes értékeket megtagadjam és használt ruhaként dobjam el a múltam, egy álneves feltörekvő ötlet-pamflett ömlengései miatt. Te minden tanárodat tehetetlen elméleti embernek neveznéd, vagy az ilyen gondolkodást helyeselve formálnád azt alapelvként, velük és (a nem ismertekkel szemben is)az egész rendszerrel szemben hitvallássá...

Ildikóka82 # 2009.10.27. 13:17

ez már enyhén szólva túlzás, amit itt műveltek...


Iwikó

Sz.Márton # 2009.10.27. 13:02

Kacsa1111-0000!

Tegyél csak rá amire gondolsz, magad szerint rendkívül innovatívan okos ötletgazda! De.., itt még vitán és ötletbörzés véleményen kívül, ami olyan mint lyuk a hátsófelen, mert az mindenkinek van, még érdemi jogi problémára a rendszer "pitbullkodáson" kívűl alkalmazható választ vagy érdemi jogi megoldást nem tudtál adni!!!.....Így ne te kutasd, ki mit nem tud - szerinted!!

Maradj a saját szemedben kész legenda, de gondold át kiket nézel le..

Azon van szerinted szemellenző, te szárnyas álnév mögötti ötletgyáros, aki a magyar oktatási rendszer működő intézményeit, értékeit védi és avatási esküjéhez hűen a tanárait, ezért az intézményét nem tagadhatja meg! Azért mert egyesek ott nem figyeltek, vagy utána gyorsan felejtenek, attól miért az összes hazai rendszer lenne a hibás. Add már át, vagy el az ötleteidet nekik, de nem álnéven, a szakmai megítéléseddel együtt róluk, ha ekkora szád van!

Gondolkozz már el végre, az elektronikus álnéven bátor megítélési képességeddel, a hontalan hitvallásoddal és bableves végtermék lehelletnek gyenge, alacsonyröptű de szerinted nagyon gyakorlatias, abszolút felszínes ötleteiddel.

Kacsa1111 # 2009.10.27. 08:46

Kedves Legislator,

az alapokat természetesen az alapkézésben oktatnák, és a mesterképzés ehhez képest már specializációt jelent...
az alapkézés elvégzése - mint azt lentebb írtam - némi gyakorlati idő letöltése után már feljogosítana arra, hogy neki fuss a szakvizsgáknak. a 3 éves alapképzés a mostani ötéves, általános képzésnek felelne meg.
mielőtt rákérdeznél: 5 év alatt 9 vizsgaidőszak van jelenleg...3 év alatt - trimeszter rendszerben - szintén. persze hetente nem 90 percben lennének oktatva atárgyak, és mivel minde órára előre kell készülni (nem jut eszembe hányas pont:) ), az oktatás hatékonysága is ugrásszerűen emelkedik...(éretsd: nem értetlen zombik ülnek a padsorokban)

BH-k kapcsán...
nyílván nem "BH-kat" adnak fel külföldön. nem is lehetne, hiszen ritkán szokott vegytisztán egy stúdiumot lefedni egy jogeset.
(persze úgy már fel lehetne adni, hogy a stúdium szempontjából irreleváns részek jogi megoldását közli a hallgatókkal, és így csak a releváns részekkel kell foglalkozniuk.)
ezért szoktak kitalált jogeseteket feladni a vizsgán...
persze órán valódiakkal foglalkoznak.

de az értékelésnél nem csak és kizárólag, sőt nem is feltétlenül a leginkább, az számít, hogy jó vagy rossz-e a megoldás...inkább az, hogy a hallgató prezentálta-e, hogy az adott joganyagot, és főleg annak alkalmazását, elsajátította.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.10.27. 08:34

Kedves Sz.Márton,

tőkefelhalmozás a megvalósításhoz meg honnan,

a zöméhez nem pénz kell...

a hozzá hasonlóak, még jobban lenézik majd a többi embert,

szerény tapasztalatom szerint a sznobizmus inkább a "klasszikus" jogászokra jellemző, akik elhiszik, hogy jogásznak lenni egyben társadalmi rangot jelent...

még a hasonló szakmai körökben is

no, ez már más tészta:)))

már akkor voltak gondolataim

kifejtenéd őket?:)))

Talán sérelmeid vannak tőlük, igazi csalódások?

nemtudok róla...de lehet, hogy tudatalatt...:)))

Gondold már át, a szerinted prófétikus idea-köreidből kilépve, szellemi fertőd agytakaró gőzfelhőjének önelégült fátyola mögött egyszer, hogy igazából mit állítasz, főleg bizonyítványként ki magadról, más, szerinted (…) nem gondolkodók előtt!!!

kiléptem...és azt láttam, hogy rajtad szemellenző van:)))

külhoni oktatási modelleket isteníti az itthoni állapotokra eleve át nem plántálhatóan.

az a baj, hogy - Legislatorral ellentétben - fingod sincs, hogy mi ellen tiltakozol, és hogy mi az, amit "átplántálni" javasolnék...ezért- már meg ne haragudj - teszek a véleményedre.:)


Kacsa11

Sz.Márton # 2009.10.26. 20:55

Impy, meg a józan eszed!

Fényezzétek az önjelölt zsenit, aki a félművelteket kinevelő, kutyaéletűen felgyorsított részgondolkodókat képző, külhoni oktatási modelleket isteníti az itthoni állapotokra eleve át nem plántálhatóan. Eredeti tőkefelhalmozás a megvalósításhoz meg honnan, majd kalandozunk érte mint a régiek, vagy kihajózunk a gyarmatokra és hip hopp a nagyok között leszünk?

A "megálmodott" ötletek megvalósítóinak tanítványai, felénk az ipari méretű kulturszennyezés, nekünk szánt-szeméttár és igénytelen gazdasági előrejelzésekkel megtévesztett, megfelelően meg nem jósolt, de előidézett válsága felé tessékelik a világunkat.
Olyan gyakorlatias képzést akar, amelyben a hozzá hasonlóak, még jobban lenézik majd a többi embert, még a hasonló szakmai körökben is. Nem is beszélve arról, hogy az ilyen szektásan szegmens agymosás, a mások egyetemes műveltségét élből semmibe néző, nagyképű elektronikusan gőgős világlátással élőket is rászabadította a világra. Miért kell a valódi kérdésekre, csak egyoldalúan profitáló, de színes nemzetközi válaszokat legyártó, kibérelt-humáneszköznek is itthon félistennek képzelni magát?!

Kacsa11!

"Már ha vannak” … ugye gondolataim, ahogy utaltál rám valakinek...!!! Szép névnapod lehet a naptárban! Ha érdekel, már akkor voltak gondolataim, amikor te még az agymosásod előszobájában, az óriási tudásod, valószínű valamilyen háttérrel biztosított szeleteinek világképét nyelegetted, majd világnézet modellként, habzsoltad magadba.

Azt is tanították, hogy ismeretlenbe mindenki alulképzett és hasznavehetetlen rajtad kívül, beleértve az összes magyar egyetem bármely jogi karain tanítva, vagy képezve...és ennyi? Talán sérelmeid vannak tőlük, igazi csalódások?

Gondold már át, a szerinted prófétikus idea-köreidből kilépve, szellemi fertőd agytakaró gőzfelhőjének önelégült fátyola mögött egyszer, hogy igazából mit állítasz, főleg bizonyítványként ki magadról, más, szerinted (…) nem gondolkodók előtt!!!

Impossible # 2009.10.26. 18:39

Na hát ha hozzászólhatok (márpedig hozzászólhatok :D ), akkor azt kell mondjam, hogy kácsával most nagyon egyetértek, de azért, kácsa, te csak tanítsál, ilyen tanársegédekre szükség lenne, és küldd be a pontjaidat, vagy ha nem akarod beküldeni, legalább szögezd ki a tételeidet az egyetem kapujára. :D

Legislator # 2009.10.26. 18:03

És ugyan áruld már el, abból mi lesz, akit a mesterképzésre nem vesznek fel, talán jogtechnikus? Én igazán nem vagyok ellene más (kontinentális)országok tapasztalatai beépítésének, de talán ott is előbb alapokat tanítanak, és csak ez után foglalkoznak gyakorlatibb kérdésekkel, kivéve (részben) az angolszászokat, de Magyarország még egyelőre nem angolszász jogrendszerű ország. Én nem értek azzal egyet, hogy nálunk BH-kat adnak fel jogesetmegoldás címen (vagy ún. "költött jogesetet" ha lehetek ily' irodalmi), ugyanis a valóságban az egy bonyolultabb folyamat, és az égvilágon semmit nem jelent, hogy valaki 'jó' vagy 'rossz' választ böfög-e vissza 5 perc alatt arra, amin esetleg az LB tisztességben megőszült bírái is esztendeig ültek.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.10.26. 17:39

egyébként a 8. pontot máris kiegészíteném azzal, hogy a 3 év alapképzést 2 év mesterképzés követhesse...
amelyet egy vagy két év kötelező gyakorlat követ. (a lentiek szerinti feolsztásban)
az egy év kötelező gyakorlatot mind az alap, mind a mester képzés után meg lehet csinálni.
államvizsga a képzések, szakvizsga a kötelező gyakorlat után lenne letehető.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.10.26. 17:36

Kedves Legislator,

ellen kell mondanom atekintetben, hogy ez sehol ne lenne így...
azon országok jogászképzése, melyekkel közelebbi-távolabbi ismeretségbe kerültem, mind gyakorlatban használható tudást kíván belepasszírozni a hallgatók fejébe...kivéve a magyart.
azt viszont elismerem, hogy az már csak az én fixa ideám, hogy 10 év gyakorlat alatt nem engednék senkit katedra közelébe...és ezzel magam ellen beszélek:)ű

hogy a hallgató nem tudja mit akar az elején nem baj (lásd. 8. pont) hiszen az menetközben fog kialakulni (ahogy az természetes is) de ehhez sem adják meg a magyar jogi karok a szükséges infót.
nem tesznek perspektívákat a hallgatók elé...(jelzem, egy gyakorlati szakember puszta jelenléte már több a semminél etekintetben...mert legalább arról tud mesélni az órák közti szünetben, hogy ő hogyan találta meg a boldugulását...)


Kacsa11