ügyvédjelöltek foglalkoztatása


Grád András # 2009.10.30. 18:21

Kedves Fiatalok!

Vagy két hónapja a szó szoros értelmében egy percem nem volt feljönni a Fórumra, most is csak azért tettem, mert Leg volt olyan aranyos, hogy külön e-mailezett, hogy találkozó lesz. Erre mit látok, mindenki mindenki elleni iszapbirkózást! Úgyhogy engedelmetekkel szétoffolom ezt a meccset egy igazi problémával. Mai. Az ügyfél egy öröklési szerződést támadna meg. Az ok: Az okiratot szerkesztő ügyvéd, aki tényvázlat és maghatalmazás alapján járt el, nemcsak mint ellenjegyző ügyvéd, de mint ügyleti tanú is aláírta a szerződést. A 10 pontos kérdés: Érvénytelen-e alaki okokból a szerződés. Én mellette és ellene egyaránt tudnék érvelni, de érdekelne a véleményetek, és nem utolsó sorban addig se marjátok egymást! :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Ildikóka82 # 2009.10.30. 18:00

„Ehelyett a szerencsétlenje be se fog írni…és nem csodálkoznék rajta…“

Ez alatt a fiatalokat értettem, nem Kacsát, gondolom ők sem írnak be szívesen olyan topoc-ba, ahol ez megy, ami itt folyik pár napja...

Egyébként meg komolyan gondoltam, a leghitelesebben gondolom egy tapasztalt valaki adhat tippeket vagy nem?

Eweol,

olyannak nem kérem meg a kezét, aki egy gyáva kukac és még találkozni sem jött el! :)


Iwikó

Impossible # 2009.10.30. 17:46

Amit el kell ismerni, azt el kell ismerni. Én aztán nem vagyok elfogult, ezt igazán nem lehet mondani. :D

Eweol # 2009.10.30. 17:41

Kérd meg inkább Imp kezét :-)

Impossible # 2009.10.30. 17:39

"Ehelyett a szerencsétlenje be se fog írni…és nem csodálkoznék rajta…"

Ildi, akkor mégse ismered (legalábbis nem jól). :D
Nem bírja ki, hogy ne írjon, iszonyatosan makacs. :D

"ő nem ‚szétoffolni‘ jött a topic-ot, hanem valamiféle támpontot, segítséget nyújtani a fiataloknak, akik véletlenül idelátogatnának, hogy informálódhassanak a lehetőségekről…"

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? :DDD

Egyébként kácsának valóban vannak jó tulajdonságai, én mindigis mondtam, hogy olykor-olykor nagyon hasznos dolgokat mond, és nagyon jól látja egy-egy probléma lényegét, mindenképp van mit tanulni tőle. Viszont azt is mondtam, hogy tanítson, meg indítson tanfolyamot...szóval én nem hinném, hogy szívén viselné a fiatalság sorsát. :D Persze senki sem tökéletes, tőle sem várjuk el, csak mondom, hogy szerintem CSAK azért ír, mert nem bírja ki, hogy ne írjon (ebben hasonlít is rám).

Kacsa1111 # 2009.10.30. 17:12

csokoládészalon helyett mondjuk gumibugyival?:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.10.30. 17:11

csak érdeklődöm: sikerült felfognod a két állítás közötti különbséget vagy próbáljam megvilágítani egy másik példával?:)))


Kacsa11

Ildikóka82 # 2009.10.30. 17:10

köszi kbs,

megfontolom :)


Iwikó

Kacsa1111 # 2009.10.30. 17:02

Kedves kbs,

talán le kéne szokni arról, hogy személyeskedéssel szétbarmolj egy topicot akkor, ha nincs a topic-ot előrevivő gondolatod...


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.30. 16:59

Kérd meg a kezét, ha annyira tetszik.

Ildikóka82 # 2009.10.30. 16:57

Lehet, hogy elfogult vagyok... (mert élőben is találkoztam már Kacsával és rendkívül intelligensnek és műveltnek tartom, nem felszínes tudással felvágó 'jogászka'...), de az biztos, hogy ő nem 'szétoffolni' jött a topic-ot, hanem valamiféle támpontot, segítséget nyújtani a fiataloknak, akik véletlenül idelátogatnának, hogy informálódhassanak a lehetőségekről...
Ehelyett a szerencsétlenje be se fog írni...és nem csodálkoznék rajta...


Iwikó

Impossible # 2009.10.28. 11:11

Leg,

élőben úgyis mindenki kussol, csak itt megy ez a nagy harc. Legalábbis én így képzelem el. És nem, nem magamból indultam ki. :D

Impossible # 2009.10.28. 11:09

Ez kezd nagyon magas lenni...lol

Kacsa1111 # 2009.10.28. 09:41

Kedves kbs,

tudod, ha azt mondják, hogy csak az léphet be a csokoládészalonba, akik pácolt szájharmonikát esznek, az nem azt jelenti, hogy akik pácolt szájharmonikát esznek, azok mind a csokoládészalonban találhatóak...
tehát a csokoládészalonon kívül is vannak olyanok, akik pácolt szájharmonikát esznek...
:)))

remélem, hogy így már sikerült megvilágítanom sértődésed oktalanságát....bár nem igazán számítok rá.


Kacsa11

Legislator # 2009.10.28. 09:32

Szerintem gyertek el mindannyian JF-es talira, kíváncsi volnék, ott mi lenne:-D.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.28. 08:58

Hagyjuk már. Nem én felejtettem el magyarul az európai bankárkodás során.

Kacsa1111 # 2009.10.28. 08:56

és nálad egyben azt jelenti, hogy „a magyar ügyvédjelöltek kb. 95%-át tehetségtelennek, tudatlannak és élhetetlen birkának minősítetted.

érdekes következtetés...
nem tudtam, hogy a funkcionális analfabétizmus a hozzáértő jogász ismérve...:)))))


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.28. 08:45

én azt mondtam, hogy aki nem hülye, tehetségtelen vagy élhetetlen, annak van esélye ilyen fizetésért jelöltködnie”.

Quod erat demonstrandum. Köszönöm.

Kacsa1111 # 2009.10.28. 08:43

OFF
Kedves Rexor,

az valszeg hatásosabb lesz.:)
ON


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.10.28. 08:42

Kedves kbs,

ne csúsztass!:)
én azt mondtam, hogy aki nem hülye, tehetségtelen vagy élhetetlen, annak van esélye ilyen fizetésért jelöltködnie.
ha te ebből azt értetted, amit lentebb írtál, akkor inkább a saját szakmai kompetenciádon kellene rágódnod, az enyém helyett...:)


Kacsa11

Rexor # 2009.10.28. 08:40

OFF: November 4-re van tervezve, de nekem úgy tűnik, mintha érdektelenségbe ütköztünk volna... (Ha jól emlékszem Legislator és Imp válaszolt). Lehet hogy felvetem az ötletet a Jogi fórum találkozó topicban :)

Kacsa1111 # 2009.10.28. 08:39

Kedves kbs,

Akkor itt miért nem érti? Ahogy belép a Jogi Fórumra, mindent elfelejt?

Vagy félreértelek, és esetleg nem a jog a dolga, hanem valami más?

te most konkrétan beszélsz valamiről, vagy árnyékharcolsz?:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.28. 08:38

ha elmesélik neked, hogy vannak jelöltek, akik 3–400ezer bruttóért dolgoznak…
Ne hazudj, Kacsa! Ha csak ennyi történt volna, egy szót se szólok. De te a magyar ügyvédjelöltek kb. 95%-át tehetségtelennek, tudatlannak és élhetetlen birkának minősítetted. Ha ez nem sértő, akkor mi az?

Kacsa1111 # 2009.10.28. 08:37

Kedves Legislator, Rexor és Impossible,

szerintem is érdekes téma lenne a jogi felsőoktatás helyzete, minősége és annak esetleges reformja, vagy legalább az arra való igény.
nemcsak ezen a fórumon, de máshol is egyre inkább előtérbe kerül ez a téma.

jó lenne ütköztetni a különböző álláspontokat, vagy tapasztalatot cserélni ez ügyben...kár, hogy Sz.Márton és kbs képtelen túllépni a saját frusztrációjukon.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.28. 08:33

Akkor itt miért nem érti? Ahogy belép a Jogi Fórumra, mindent elfelejt?

Vagy félreértelek, és esetleg nem a jog a dolga, hanem valami más?