eltűnt ügyvéd


Naina # 2010.10.12. 20:18

Egyáltalán, egy jogállamban, egy büntető ügyvéd, egy büntető ügyben hogyan viselkedhet így?

Ez a kérdés megmosolyogtat.:) pont egy büntető ügy alanya kérdezi meg, hogy mit lehet tenni egy jogállamban. :))))

különben ne gondold azt, hogy egy ügyvéd szent. Ő is csak ember és ügyvédek között is akad olyan aki nem törődöm vagy csaló. Gondolom ezért is zárták ki a kamarából.

Naina # 2010.10.12. 20:05

Polgári jogi ill. szerződések témakörben szerencsésebb lett volna elhelyezned a kérdésedet,mert itt nem sok választ fogsz kapni.

Egyébként polgári jogi pert indíthatsz ellene, szerződésszegés címén, és a keresetben követelheted a felmerült károdat.

sandor1977 # 2010.10.12. 18:32

Az alábbi témában kérném valakinek a segítséget.
2004 júniusban büntető eljárás indult ellenem. Én ekkor annak-rendje, és módja szerint megbíztam egy ügyvédet védelmem ellátásának a céljából. Megkötöttük a szerződést, és én ekkor kifizettem 500.000.-Ft. A rendőrségi szakot végig is csináltuk. Idén, tehát 2010. októberében volt az első tárgyalási nap kitűzve. Ezt megelőzően én már kerestem az ügyvédet (és a bíróság is), de senki nem találta. Ekkor az iratokba betekintve derült ki, hogy a meghatalmazott ügyvédemet 2009. októberében törölték a kamarából, igazgatási úton (nekem azt mondták, magyarán kizárták.) Nekem új ügyvédet kellett megbíznom, plusz a papírokat is újra kellett másoltatnom, több mint 160.000.-Ft-ért.
A kérdésem az, hogy most hova tudok fordulni?
1.Megállapodásunk szerint a kifizetett 500.000.-Ft az első fokú ítéletig szól, tehát nem fejezte be a munkát, de a pénzt felvette.
2.Az iratismertetéskor minden íratott átvett, de azokat nem adta át nekem, azokat újra kellett -pénzért másoltatnom- amivel plusz költséget okozott.
3. Új ügyvédet kellett lóhalálában meghatalmaznom, keresnem.
4. Ügy tűnt el, hogy egy árva szót nem szólt, és nagyon kellemetlen helyzetbe sodort, mindenféle tekintetben.
Hozzá teszem, próbáltam elérni, de sehol sem tudtam.
Mit tudok most tenni? A pénzemet hogyan-kitől tudom vissza szerezni?
A plusz költségeket ki teríti meg nekem?
Egyáltalán, egy jogállamban, egy büntető ügyvéd, egy büntető ügyben hogyan viselkedhet így?
Az új jogi képviselőm -számomra érthetően- nem akar ezzel foglalkozni.
Kérem, ha tudtok segítsetek.