Ügyvédek


Egyjogász # 2011.10.03. 11:49

Azért van ott néhány bírónő akit ennek ellenére kapacitáltam volna a levételre:)))

Egyjogász # 2011.10.04. 08:14

Nekem csak egy kérdésem lenne az alábbi hírrel kapcsolatban: a Szegedi Városi Bíróság miért jelentett be elfogultságot? Ezt megérteném, ha egy bíróról lenne szó, de egy ügyvéd ügyében miért elfogult a Bíróság?

http://www.delmagyar.hu/…ved/2243092/

wotan # 2011.10.04. 18:26

A bíróság elfogultságot jelent be, ha az ügyvédet rendszeresen kirendelik és egyébként olyan jó a munka kapcsolat.
Amikor szabálysértésem volt akkor a erre tekintettel jelentett be elfogultságot a bíróság.
Amikor a helyi rendőrség meggyanusított, akkor ugganezen okból a helyi ügyészség, de arra is intézkedett, hogy más rendőrség nyomozzon

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.04. 18:53

Ezt megérteném, ha egy bíróról lenne szó, de egy ügyvéd ügyében miért elfogult a Bíróság?
Csak úgy félre jegyezném meg, hogy ez a "sztárügyvéd" nem csupán megígérte, hogy pár millióért kihozza a terheltet az előzetesből, hanem meg is tette...

wotan # 2011.10.04. 19:28

Nyilvánvalóan olyan kiváló beadványt szerkesztett, melybene felsorolt szakmai érvek elött a nyomozási bíró kénytelen volt meghajolni és elrendelte a szabadítást.
Mit kell ezen csudálkozni. Erről szól az ügyvédi munka:-))

hunfrakk # 2011.10.04. 19:45

Budaházy Györgyöt és
Hunvald Györgyöt is
kiengedték előzetes letartóztatásból...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.04. 21:56

No igen. Csak ezt aztán vissza is vitték...

Egyjogász # 2011.10.05. 06:22

"A bíróság elfogultságot jelent be, ha az ügyvédet rendszeresen kirendelik és egyébként olyan jó a munka kapcsolat."

Ez rendben van, de ha a "jó munkakapcsolat" miatt ilyen esetben bejelentik az elfogultságot, akkor miért nem jelent be elfogultságot a bíróság (illetve az eljáró bíró) akkor is, ha egy polgári perben jár el jogi képviselőként egy ilyen, a bírósággal "jó munkakapcsolatban" lévő ügyvéd?

Egy kisvárosban, ahol mindenki jól ismer mindenkit, sőt nem egy esetben a bíró korábbi évfolyamtársa, jó ismerőse nem egy helyi ügyvédnek, a fentiek mintájára nem kellene a bíróságnak elfogultságot bejelentenie?

wotan # 2011.10.05. 10:44

Nézd régi igazság, hogy jó ügyvéd ismeri a törvényeket a sztárügyvéd meg a bírókat. Ez lehet cinizmus, de ezen a pályán legfeljebb a fiatalok még nem azok.

Egyjogász # 2011.10.08. 11:42

A meghatottságtól nem tudok szóhoz jutni!
A Való Világ 4 sikertelen próbálkozása után egy ténylegesen praktizáló ügyvéd a VV5-ben! A hölgy VV Eszter néven vonult be a villába.
Rendkívüli érdeklődéssel várom, hogy a hölgy a Villa illusztris társaságában (inkább nem írom le, kik vannak ott, mivel a csapból is ez folyik, gonodolom mindenki tudja) milyen módon fogja öregbíteni a Magyar Ügyvédi Kar jó hírnevét.

hunfrakk # 2011.10.08. 14:13
Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.08. 15:27

Itt meg egy szemelvény a munkásságából:

DR. DADI ESZTER
További kérdés esetén is állom rendelkezésére.
Tisztelttel:
dr. DE.
2010. február 14. 09:20 4. SZELMALOM
Udvozlom!Az lenne a kerdesem van egy csaladi hazam kb 30.00000ft er.Edesanyam elhunyt en vagyok az egyeduli orokos. A lanyomek szeretnenek venni a parjaval lakast ,es az en hazamat szeretnek fedezetnek.A hazat en idokozben eladom,az nem jelent gondot ilyen esetbe?Nem tortenhet meg hogy ha en eladom a hazamat,mivel az a fedezet az o lakasukra,akkor egy osszegbe kikell fizetni a lakasukat majd?Egyaltalan terhelheto a haz,ha en eladom?Koszonom a valaszat elore is
DR. DADI ESZTER
Tisztelt Szélmalom!
Kérdését az alábbiak szerint értelmezem:
Önnek, van egy ingatlana, melyre lányának az ingatlankölcsöne jelzálogjogként bejegyzésre került. Most Ön ezt az ingatlant értékesíteni kívánja. Álatlánosságban elmondhatom, hogy amennyiben jelzálogjog van bejegyezve az ingatlanra, azt csak a bank hozzájárulásával értékesíthető. Ilyen eseben általában a Vevő közvetlenül a banknak fizet a kölcsön fennálló összegéig. Megoldásként felmerülhet még a jelzálogjog új ingatlanra történő átvezetése.
Tisztelettel:
dr. Dadi Eszter

Külön felhívnám a figyelmet az állítmány és bővítményei egyeztetése terén kifejlesztett úttörő megoldásokra.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.08. 15:40

Középsúlyos önértékelési zavar, feldolgozatlan párkapcsolati problémák.
A tevékenységet pedig már szünetelteti is.

hunfrakk # 2011.10.08. 15:49

Az ilyenekkel kifizettetném az állami támogatást,
melybe az egyetemi tanulmányai kerültek.
(Bár valószínű, hogy költségtérítéses és levelező szakos volt.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.08. 15:55

29 évesen saját irodája van, és közben külföldön is tanult vagy dolgozott. Nemigen lehetett levelezős.
Egyébként amennyire a világhálós nyomokból meg lehet ítélni nem hülye, még ért is ahhoz, amit csinál.
Nem az értelem hiánya miatt jelentkezett, hanem az alább tippelt pszichikai gondok miatt. Komolyan szurkolok neki, hogy hamar kivágják (van rá esélye, mert ahogy elnézem se oboázni, se dugni nem fog). Akkor egy súlyosabb következmények nélküli tévedése lesz. Ha sokáig marad, akkor győzike még lehet belőle, de jogász már nem nagyon.

hunfrakk # 2011.10.08. 16:48

http://www.valovilag5.eu/…doktora.html#…

*

ezzel értek egyet:

http://www.nlcafe.hu/forum/?…

Siralmas.
Ezért tanult annyi éven át? Vagy nem is tanult, csak "ügyesen" tudott vizsgázni?
Tudom mennyi tanulással és lemondással jár elvégezni a jogi egyetemet, mert a családomban végigasszisztáltam. Azt is tudom, hogy milyen nehéz elindulni a pályán önerőből.
Egy hivatását komolyan gondoló ügyvéd a praxisát építi, nem ország-világ előtt mutogatja magát.
Én mesziről elkerülném, ha ügyvédre lenne szükségem.

Az én értékrendem szerint egész VV borzalom és szégyen. A műsort nem is nézem, de a ajánlók idejére sajnos nem mindig sikerül elkapcsolnom, így aztán villanásokat látok belőle.

Lehet lehordani a véleményem miatt, de az én való világomban ez nem érték.
Aki akarja, nézze... jó hogy nem vagyunk egyformák.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.08. 18:35

Nagyjából én is. De ezúttal valahogy empatikusabb vagyok, és megérteni vélem, miért tévedt oda. Amivel, persze, implicite azt is mondom, hogy csak odatévedt.

Akárhogyan is, a hivatással szembeni elkötelezettsége tényleg nem lehet valami nagy.

Egyjogász # 2011.10.09. 16:35

Ezt írják a honlapon, hogy az ügyvédnő azért jelentkezett, mert

  • remek reklámlehetőség
  • a nyeremény miatt
  • szeretne bepasizni.

Az kétségtelenül remek reklámlehetőség, ha egy ügyvédet mutatnak reggeltől estig (hogyan zuhanyzik, eszik, alszik, stb.), nem is értem, hogy a többi ügyvéd miért nem tódult a műsorba.

A bepasizás érdekes kérdés, tényleg nagyon kíváncsi leszek, hogy az ügyvédnő ebből a felhozatalból melyik pasit kívánja felszedni, pl. a börtönviseltet, vagy azt a fazont amelyiknek komoly nehézséget okoz egy értelmes összetett magyar mondat kimondása? Minden esetre hajrá!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.09. 17:35

:O)

Berényi Miki # 2011.10.09. 19:15

"Ha sokáig marad, akkor győzike még lehet belőle, de jogász már nem nagyon."

Lehet belőle az a jogász, akihez Győzike jár (mind a valóságban, mind a "show"-ban)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.09. 20:46

Ha csak úgy nem.

hunfrakk # 2011.10.09. 21:07

szegény győzike

Dr.Attika # 2011.10.10. 07:11

Szakmai berkeken belüli pletykák szerint Győzike is ügyvédet váltott. Ő is előadásokat fog tartani az adófizetés fontosságáról.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.10. 07:15

:O)
Formában vagytok mostanában.

cat981 # 2011.10.12. 07:46

mindenesetre azt elérték, hogy ügyvédi körökben is a VV legyen slágertéma. Ezt a csalit még az ügyvédek is bekapták... :)