Gyere beszélgesünk=Gyógyitó Beszélgetés


Noddy # 2011.09.06. 19:51

Kedves Fórumozók!

Létrejött egy weboldal, melynek célja a testi-lelki gyógyulás. Remélem, hogy mindenki megtalálja a maga számára a maga gyógyító, lelki megnyugvást nyújtó üzenetét.

http://naturportal.hu/…ito_uzenetek

Jó böngészést kívánok!

Andi

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.25. 13:51

Kedves fórumozók !

Nézetek be ide van fejlemény és itt is írjatok ha van kedvetek.

http://rokantakesbetegek.irasai.hu/

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.15. 18:09

Kedves Olvasó!

Létre lett hozva egy kis oldalka, aminek én nevezem itt bővebben lehet majd kutakodni kis türelmet ,de ti is írjatok oda is, kit mi érdekel úgy mint itt.

http://rokantakesbetegek.irasai.hu/

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.14. 18:00

Kedves csutka !

Nagyon szépen köszönöm a vállaszódat és veled mi újság írj te is valamit .

Ebben a nehéz időkben mindig jó ha tud az ember beszélni bármiről főleg ha sorstársak is vagy csak a sorstársnak ismerőse vagy rokona néz és ír ide is épp.

csutak59 # 2011.06.14. 05:55

Mónika!
Gratulálok neked ehhez az oldalhoz.Igazán tisztelet illet azért ,amiért ilyen segítőkész és humánus vagy a betegtársaiddal,pedig neked sem könnyű a mostani helyzeted.Szívből kívánom hogy rendeződjön az ügyed.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.13. 17:58

Igen sajnos ez van nálunk is van amit én nem kaphatok mivel a férjem keres van egy kamasz gyerekünk .

De vannak újabb emberek akiknek jól esik ha ezeket elmondjuk meg a praktikákat ,hogy tudjuk épp feldobni az ebédet egyszerűen vagy csak a hangulatunkat is ezek a dolgok is nagyon sokat számítanak .

Már imélen írtak páran nekem is ez is egy nagyon jó dolog most tervezek egy kis közösségi oldalt amibe külalakilag jobb élményt nyújt ha összejön.

Hisz ha megpróbálunk magunk is kicsit pozitívan gondolkodni és politikát kizárni igaz érint minket ,de ne húzzuk le magunkat ami riogatás már megy.

Egy beteg ember számára inkább a jó szó vagy ép egy kis ötlet több önbecsülést ad mint más.

Példa egy nagyon beteg néni jön hozzám időnként be neki is nagyon sanyarú a sorsa tudta ,hogy most jöttem haza a kórházból infúziós kezelésen voltam benn hozott egy kis virág csokrot és a szemeben könny kerül ,hogy istenem ilyet is megérek .

Mondom neki Gizi néni üljön le fúja ki magát főzhetek egy kávét és én utána hallgattam az ő sorsát ami vele történt egy ideje szóval ez nem más mint egy kis törődés.

Neki is adtam tanácsot nyugdíjintézetnél van nyomtatvány amit hoztam neki mikor intéztem a tb met magamnak annyira őrül mert 3 évente ő kérhet emelést egyedül él szegényke nagyon nehéz neki is.

Emberi sorsok amik összekötnek bennünket de két jó szó félnap öröme az ürömben.

keke1 # 2011.06.12. 13:42

A tulélési tanácsokkal az a helyzet manapság,hogy ami tegnap igaz volt,ma már nem az.
Hála a kormánynak,akik az egész szociális renszert át akarják alakitani, nem mellékesen a saját előnyükre.
Jelenleg az van amit te is irtál,átmeneti segély,lakásfentartási támogatás,stb,fillérek,de azok is számitanak.
Ezek nagyrészét igénybe vettem 2 éve,amikor teljesen jövedelem nélkül maradtam,több mint 1 évig,azután százalékoltak le,harmadik nekifutásra.
Szóval tudom mit jelent az amikor segélyért koldulva,megkérdezi az aktuális ügyintéző:És akkor miből él,ha nincs semmilyen jövedelme?
Én is fizettem a TB-t(akkor még 4500 volt),a semmiből.
Természetesen a család segitett,de a hozzátartozóknak is bizonyos idő után elfogy a türelmük!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.12. 13:00

Szia keke 1 !

Őrülők ,hogy írtál itt is azért hoztam ez a fórumot itt létre ,hogy legalább tudjunk olyan dolgokról is beszélni ami nem más fórumhoz tartozik.

És szívesen venném ha te is belátogatnál ide egy két jó tanáccsal .

Beszélhetünk bármi dologról legyen az főzés varrás javítás vagy ügyintézés vagy épp a a dolog ki ,hogy van milyen napja volt hisz a lelkünknek is jót tesz igaz kávét nem tudok adni de aki a gép mellé ül és van egy kávéja elbeszélgethetünk így is .

Soha nem szabad feladni )))))

Kínai közmondás;
Ha valaki megoszt veled valamit, aminek Te hasznát veszed,
erkölcsi kötelességed, hogy azt Te megoszd mással !
Tehát: csinálj, mint én!

keke1 # 2011.06.12. 12:11

Szia Mónika!

Én is voltam hasonló helyzetben mint Te,és sokan mások pl. túlélő,akinek egy gazdasági váltság alatt kellett kiárusitani a javait a puszta túlélésért.
Gondolom töredékáron vették meg,manapság ruhanemüt,könyveket 100 ft-n mérnek,ha egyáltalán átveszik.
Drukkolok nektek,ha eddig kibirtátok(2év!),gyakorlatilag jövedelem nélkül,megérdemlitek a visszamenőleges nyugdijjat.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.12. 12:07

Sziasztok !

Képzeljétek a nagymamám 1928 ban készült receptes könyvet hozott nekem át sütik és még sok egyéb dolog ezekről is beszélhetünk hisz mindig jó ha olcsón tudunk dolgokat elő állítani))))

vbartamonika@citromail.hu # 2011.06.11. 20:04

Kedves látogatok!

Ezt a tópikót azért gondoltam meg nyitni mivel jelenleg sokan küzdünk a rokkant nyugdíj felebezéssel.

És ez egy kis hely ahol a lelkünk, de nem hit vagy ilyesmi ,Hanem jó tanácsokkal foglalkoznánk.

Hiszen ebben a nehéz időkben meg kell tanulnunk átértékelni dolgokat, gondolatokat.

Más irányban elindulni ügyintézésben és megélhetésben, ezerjó praktikák vannak ,hogyan és mennyiből tudunk kijönni egy hónapban .

Ide írhat bárki és ha gondoljuk imélen keresztül is tudunk beszélni msn vagy skypon is.

Egymást segítve még ha egy pár jó szóval is túl tudjuk tenni magunkat ebben a nehéz időkben.